PETVLADA
16.11.2021
Kategorie: Politika

Piráti si schválili vstup do vlády. Fiala ji zítra zřejmě představí Zemanovi. Jak bude vypadat?

Sdílejte článek:

COM/PRIMA

Piráti po “napínavém” hlasování členské základny dali zelenou svému vstupu do vlády. Očekávaně … přeci si neodhlasují cestu do politického hrobu a konec přísunu krmiva do svých politických koryt. Tak nějak pirátská nová vlna a liberální demokracie, ale ocamcaď pocamcaď, že soudruzi?

A tak o většině jmen nové vlády Petra Fialy (ODS) už má pětikoalice jasno. Fiala chce kompletní seznam nových členů kabinetu prezidentovi Miloši Zemanovi představit ve středu během návštěvy v Ústřední vojenské nemocnici.

Některá jména nových ministrů ve Fialově vládě už jsou téměř jistá. Personálně rozdělené resorty má ODS. Na ministerstvo financí zamíří místopředseda strany Zbyněk Stanjura. Novou šéfkou obrany má být poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Resort dopravy povede místopředseda ODS Martin Kupka, ministerstvo spravedlnosti bude stejně jako ve vládě Petra Nečase spravovat  poslanec Pavel Blažek a kulturu místopředseda strany Martin Baxa.

Jasno má i TOP 09. Ministerstvo zdravotnictví by měl vést poslanec a člen AntiCovid týmu Vlastimil Válek a staronový post člena vlády zabývajícího se vědou a výzkumem připadne poslankyni Heleně Langšádlové.

Personální zastoupení je až na jednu výjimku jisté také u hnutí STAN. Na resort vnitra míří šéf Starostů Vít Rakušan. Ministrem průmyslu a obchodu by se měl stát místopředseda STAN Věslav Michalik a ministrem školství poslanec Petr Gazdík. Otazník ale stále visí nad ministrem pro evropské záležitosti. Podle informací CNN Prima NEWS je v současnosti nejpravděpodobnější, že se jím stane senátor Mikuláš Bek.

Poměrně často se mění jména u lidovců. Po Radimu Hladíkovi (KDU-ČSL), o kterém se mluvilo jako o možném šéfovi životního prostředí, odmítla senátorka Šárka Jelínková vedení ministerstva práce a sociálních věcí.

Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka se tak pravděpodobně místo zemědělství ujme právě resortu práce. Ministerstvo zemědělství by místo něj měl převzít starosta Těšetic Zdeněk Nekula. Ministerstvo životního prostředí povede senátorka Anna Hubáčková.

U Pirátů se zřejmě stane ministrem pro místní rozvoj a digitalizaci šéf strany Ivan Bartoš. Bývalý poslanec Jan Lipavský by měl usednout do křesla ministra zahraničí. Naopak jasno strana nemá u postu předsedy Legislativní rady vlády, kterým původně měl být šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, ale obsazení postu se vzdal.

Pravděpodobné složení vlády Petra Fialy

ODS

 •  Premiér – Petr Fiala
 •  Ministerstvo financí – Zbyněk Stanjura
 •  Ministerstvo obrany – Jana Černochová
 •  Ministerstvo dopravy – Martin Kupka
 •  Ministerstvo spravedlnosti – Pavel Blažek
 •  Ministerstvo kultury –  Martin Baxa

KDU-ČSL

 •  Ministerstvo práce a sociálních věcí – Marian Jurečka
 •  Ministerstvo zemědělství – Zdeněk Nekula
 •  Ministerstvo životního prostředí – Anna Hubáčková

TOP 09

 •  Ministerstvo zdravotnictví – Vlastimil Válek
 •  Ministr pro vědu a výzkum – Helena Langšádlová

STAN

 •  Ministerstvo vnitra – Vít Rakušan
 •  Ministerstvo průmyslu a obchodu – Věslav Michalik
 •  Ministerstvo školství – Petr Gazdík
 •  Ministr pro evropské záležitosti – Mikuláš Bek

Piráti

 •  Ministerstvo pro místní rozvoj a digitalizaci – Ivan Bartoš
 •  Ministerstvo zahraničí – Jan Lipavský
 •  Ministr pro legislativu (předseda Legislativní rady vlády) – Lukáš Wagenknecht
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 234 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)