PIRATIPOSLANCI
28.11.2021
Kategorie: Politika

Piráti chtějí hlavu Pavla Blažka, kandidáta ODS na post ministra spravedlnosti

Sdílejte článek:

RUDOLF HRUBOŇ

Pětikoalice ODS, KDU-ČSL, TOP09, Pirátů a Starostů ještě nestačila začít vládnout a jejich kandidáti na ministry již čelí nátlaku médií v souvislosti s podezřeními ze střetu zájmů a kvůli neprůhledným finančním operacím.

Zaměřeno na Blažka

Přidávají se k tomu přitom i vlastní koaliční partneři, kteří dávají jasně najevo, že nechtějí vidět určité politiky v ministerských křeslech. Poté, co místopředseda STANu Věslav Michalik stáhl svou kandidaturu na ministra průmyslu a obchodu, se terčem kritiky stává člen ODS a někdejší ministr spravedlnosti v nechvalně známé Nečasově vládě Pavel Blažek, který se o tuto funkci uchází znovu ve vznikající vládě Petra Fialy. Nespokojenost s kandidaturou Blažka pochází z tábora České pirátské strany. Již dříve první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová prohlásila, že někteří adepti na ministry jsou pro Piráty nepřijatelní. Tehdy se spekulovalo, že může jít právě o Pavla Blažka a Janu Černochovou z ODS.

Ferjenčíkova výzva

Tentokrát se proti kandidatuře Blažka přímo vymezil bývalý místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík, který na svém twitterovém účtu vyzval česká média, aby se začala zabývat kauzami možného budoucího ministra spravedlnosti. „Věslav Michalik kvůli střetu zájmů nenastoupí do vlády, jsem rád, je potřeba zvednout laťku. Doufám, že budou média věnovat stejnou pozornost i střetu zájmů Pavla Blažka, kandidáta na ministra spravedlnosti, který má za manželku exekutorku a v kauze Stoka ho vyšetřuje policie,“ uvedl bývalý poslanec.

Blažek ve Stoce

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřuje od jara 2020 vysoce postavené politiky ODS z machinací s městským majetkem v Brně v kauze nazvané Stoka (viz ZDE). Mezi vyšetřovanými politiky ODS je i kandidát na post ministra spravedlnosti Pavel Blažek, známý v Brně pod přezdívkou “Don Pablo” v narážce na mafiánské praktiky, které Blažek používá. Měl být součástí organizované zločinecké skupiny, která obchodovala s městským majetkem a za statisícové až milionové úplatky jej přidělovala a účelově privatizovala. Blažek je jinak znám jako vlivný zákulisní hráč, který řídí moravskou ODS.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 795 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)