piratistan
17.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Piráti: Bojují s korupcí a netuší nic o platných zákonech

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPiráti v koalici se STAN nyní razí heslo o budoucnosti bez korupce a dluhů. Přitom si počínají v horké volební kampani tak, že nedodržují platné zákony o financování politických kampaní.

Horká fáze předvolební kampaně přináší řadu „překvapení“. VZP se chystala rozesílat jakýsi materiál pro prevenci nemocí se stanoviskem Andreje Babiše. Už, už se to mělo rozesílat, když tento záměr zkritizovala opozice a VZP bude onu brožurku rozesílat až po volbách. Argumentovalo se tím, že Babiš by tak přišel k předvolební propagaci za peníze zdravotního pojištění. Inu ano, košer to není. Ale co toto – ta brožurka přijde VZP při vydání 2 miliony kusů na řádově 100 milionů korun. Ty utratí VZP za testování PCR a antigenními testy tak za tři, možná čtyři dny! Přijde vám to normální?

Upoutala mě jiná akce, tentokrát pirátského zastupitele.

Stránku parodující předvolební nadbíhání důchodcům vytvořil Petr Jeník, pirátský zastupitel České Lípy, který se v minulosti pokoušel proniknout i do Senátu. U správce internetových adres ji zaregistroval toto úterý.

Stránka za 126 korun

Snaha IT specialisty má však z pohledu zákona jednu výraznou vadu: není označená ani registrovaná. Jelikož se jedná o předvolební agitaci, musí být u díla uveden zadavatel i vyhotovitel. To však na zmíněné stránce chybí. Zároveň se Jeník neregistroval jako třetí osoba na stránkách Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran (ÚDHPSH). To je povinné pro každého, kdo se na vlastní pěst do předvolebního boje zapojí. Limit na výdaje je pro takového jedince 1,8 milionu korun.

Podle citovaného zdroje se autor oné tak zvaně „parodující“ stránky, pirátský zastupitel, rozhodl, že své „pochybení“ napraví. Tak uvidíme, třeba se tento výdaj skutečně v nákladech PIRSTAN objeví.

Nicméně, přesně o tom je současná předvolební situace. Každý opozičník se zaklíná bojem s korupcí a proti zadlužování, když však přijde „tvrdé na tvrdé“, není dokonce tento bijec proti korupci a za šťastnou ekonomickou budoucnost našich potomků, schopen dodržet ani dnes platné zákony k financování volební kampaně.

Covid nás skutečně stál obrovské výdaje. Je s podivem, že v dnešní situaci jsou jenom dvě politická uskupení v poslanecké sněmovně, SPD a Trikolóra, která požadují faktický návrat k normálu, konec testování a strašení se covidem. Docela mě pobavilo, když jistý odborník na covid z TOP 09 komentoval rozhodnutí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha o možném pokračování testování dětí na podzim. Vůbec to neoznačil za pitomost a vyhazování peněz oknem, ale prohlásil, že testování antigenními testy je „nepřesné“. Takže by na to šel PCR testy a utratil padesát krát víc, tj. místo 80 milionů korun 3 miliardy? Tak to je onen „jiný“ způsob boje s covidem?

V rozsáhlém rozhovoru s Romanem Prymulou , s člověkem, kterému po jeho aférách už nevěřím vůbec nic, a přesto o jeho názory noviny stojí, končí Prymula takto: Celkový dopad pandemie je obrovský. Na ekonomiku, na cestování, na výrobu, na naše životy, pandemie ovlivnila snad vše, na co jsme byli zvyklí, co jsme považovali za samozřejmé. Část věcí se vrátí zpět do normálu – věřím, že třeba zase začneme cestovat. Zda dojde k navrácení do normálu ve všech oblastech našeho života, je velká otázka. To zatím nikdo neumí odhadnout. Jisté je jen to, že virus zde s námi bude dál, nezmizí. Co bude dál, je otázka.

A právě tady se jasně ukazuje, že tak zvaní odborníci se stále snaží vytěžit ze současné situace maximum možného. Epidemiologové a rádoby epidemiologové a další strašiči typu doktora Flegra (budou nám umírat děti!) straší o viru ve stylu „čím víc o něm víme, tím víc nevíme“. To lze utnout jenom tím, že vláda (a nikdo jiný to nemůže udělat!) skončí se všemi restrikcemi, testováním dětí „preventivně“ apod. a začneme skutečně normálně žít bez „náhubků“ a dalších vymožeností. Chápu – výrobcům se to líbit nebude a budou tlouci proti. Ale od toho je tu vláda, aby to rozhodla. Pokud budeme volit právě ty, kteří s testováním „nemají problém“ a plánují ho preventivně dále, pak se žádného normálu nedožijeme. A naše ČT nás bude stále krmit, kolik že testů vyšlo pozitivních a jaký je rozdíl „proti minulému pondělí“. A i PIRSTAN chtějí testovat a testovat a testovat. Dáme jim k tomu příležitost?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 255 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)