BABISBARTOS
8.7.2021
Kategorie: Politika

Piráti a ANO spolu?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPolitika je vcelku záludná věc a nabízí často mnohem více variant, než si kdokoliv uvědomuje. Třeba pro normálního člověka nemyslitelné spojení stran ANO a Pirátů při prosazování některých zákonů může být i pro realisty naprosto šokující. Jenže je třeba si uvědomit, že politikové jsou taktici, stratégové, závisláci na korytu, občas také naprosto bezpáteřní lidé. Tedy většinou.

Zásadovost v politice budete těžko hledat. Ono je to vcelku logické, protože její součástí je hledání kompromisů a určité shody. Přesto existují případy, přes které by vlak neměl jet. Je těžko pochopitelné spojení ultralevicových Pirátů a původně pravicových STAN. Diametrálně protipólní strany v jedné koalici. Je vidět, jak dlouhou cestu prodělali Starostové v pouti za lepším bydlem. U Pirátů je však vidět, že se spojí i se Satanem, bude li to třeba. Tím je Babiš a ani jemu evidentně nevadí symbióza s tolik po premiérském křesle toužícím Bartošem. A jde o zajímavé lidi.

Na jedné straně bývalý estébák, komunistický kádr, později agresivní podnikatel a politik. Tato výbušná směs vytvořila monstrum, které se s tváří uplakaného lidumila neštítí ničeho. Kdo se s ním setkal v podnikatelském světě, ten toho většinou později lituje. Babiš nesnáší prohry a tvrdě je z pozice peněz a moci trestá. Jeho zakleknutí jsou známá a nejde jen o ta přes finanční úřady. Řada zemědělců, majitelů pozemků, konkurenčních firem by mohla vyprávět. A Babiš se neštítí ani korupce a odměňování potřebných, přestože sám zpočátku tvrdil, že proti tomuto nešvaru bude bojovat. A o době covidové to platí dvojnásobně. Jeho rukama proteklo mnoho peněz, z nichž část zůstala ,,odkloněna“.

Protikladem měl být mediálně tolik zkrášlovaný mladý předseda Pirátské strany. Jenže jeho feťácká minulost doplněná anarchií páchanou po boku teroristů z Antify a sklon k některým okultním záležitostem společně s naprosto nereprezentativním zjevem jsou varováním. Navíc má kolem sebe podobné exoty, kteří možná imponují mladým, ale slovní perly jimi vypouštěné jsou většinou ukázkou omezenosti rozhledu a šíře schopnosti uvažovat. Piráti vzešli z imaginárního světa, o čemž svědčí chování Hřiba v Praze, kde nejvíce připomíná návštěvu z vesmíru v podobě padajícího a všeničícího meteoritu. Chtíč je však mohutný nástroj vedoucí k zvýšené aktivitě a absolutní ztrátě soudnosti. Piráti a Bartoš skutečně moc chtějí vládnout a podaří li se jim to, budou mít podporu z EU, protože budou bezvýhradně plnit předem dohodnuté poslání. Tím je zlomit tvrdohlavost českého národa. Je třeba si uvědomit změnu chování Babiše v posledních dvou letech, takže i on už je výrazně prounijní a v podstatě za jeho vlády přestal fungovat Visegrád. Piráti by z něj vystoupili, protože spolupracovat s Polskem či Maďarskem mají už nyní zakázáno.

Nemohou tedy být dva rozdílnější předsedové různých politických subjektů. A přesto se najdou témata, na kterých se shodnou, o čemž svědčí spolupráce jejich stran při posledním zasedání poslanců Parlamentu ČR. Podobně však překvapil soulad ODS a ANO při jiné předešlé schůzi. To je prostě politika a kdo to nepochopí, je buď naprosto osamocen nebo se zvenku naprosto diví. Zásadovost se prostě nenosí. Díky tomu je Babiš u moci a je i dost možné, že u ní nadále zůstane. A kdyby to bylo s Piráty či koalicí Spolu, už bychom se nedivili. V této zemi se může stát cokoliv. Stačí společný zájem na určitý h zákonech zajišťujících po volbách relativně neomezenou moc a strany vidící se již nyní ve vládě náhle podezřele souzní i několik měsíců před volbami. Bez ohledu na občany.

Pozitivní je, že se podařilo oddálit projednávání a v rámci legislativní nouze i okamžitému schválení Zákona o veřejném zdraví. Na pořadu dne však byly novely dalších zákonů spojených s momentálním stavem a týkající se experimentálních vakcín, dále volebního zákona a způsobu provádění voleb. U Pirátů víme, že jsou při sbírání hlasů schopni zajít kamkoliv, prosazují společně například s Top 09 korespondenční či internetové hlasování. Po zkušenostech z USA víme, že s volebními lístky se dá stejně jako s korespondenčními hlasy fixlovat do nekonečna a ,,hacknout“ internet už v současnosti také umí kde kdo. Všeobecně jde tedy o nedůvěryhodný způsob hlasování, u kterého je podstatné nikoliv to, jak lidé volí, ale spíše rozhoduje složení sčítacího týmu. O poctivosti voleb tak lze již nyní mít určité pochyby.

Dění při posledním jednání rozvířil opět poslanec Volný. Ten v mnohém pro naše občany udělal dost užitečné práce, bohužel mu občas chybí určitá brzda a dosáhnout toho, aby byl ze schůze vyveden Policií, není úplně dobrý nápad. Kazí tím dojem z všeho, čeho jinde dokázal. Zároveň snižuje určitou úroveň jednání. Sednout si před mikrofon a mlčet, poté odmítnout opustit jednací pultík a nechat to dojít k jeho poškození už bude z pohledu řady voličů považováno za zbytečné, navíc to zavání předvolební taškařicí. Je dobré být vidět a slyšet, bez Volného bloku by se na Malostranském náměstí nesešlo tolik lidí a mailové schránky poslanců a členů vlády by zůstaly prázdné. Takto je zaplnily zprávy od nespokojených občanů, kteří dali najevo svůj postoj k chování státních úředníků. Bohužel média si všímají úplně něčeho jiného a Volného dehonestovat je poté velmi jednoduché.

Národ je v mnohém rozdělen a momentálně se zdá nemožné jej sjednotit. Politici se nakonec mezi sebou až na výjimky vždy domluví. Koryto jim je rozhodně bližší než zájmy nás všech. Dokud si to neuvědomíme, budeme při volbách za užitečné idioty a po nich za pouhé statisty, na kterých se bude štípat dříví. Je škoda, že SPD, koalice kolem Trikolóry a Volný blok nejsou schopni více spolupracovat. Dávají tím trumfy do ruky jak Babišovi, tak i Pirátům. Uvidíme, jaké prognózy se naplní. Jisté je, že Babišova vláda způsobila devastaci ekonomiky a Piráti by naší zemi asi dorazili. O jejich kolaboraci s Bruselem nelze mít sebemenší pochyby. Kam kráčíš Česká republiko?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 883 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)