kellner
30.3.2021
Kategorie: Společnost

Petr Kellner a Pirátka Richterová

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

michalmalyPetr Kellner byl svým způsobem genius. Říkalo se, že když chodil do školy a bralo se dělení, tak chyběl a díky tomu se v budoucnu nikdy se nechtěl s kýmkoli dělit o firmu a velmi dobře vědě proč, vždy chtěl 100%. Zbohatl díky své inteligenci, umu, dravosti a možná i obchodní bezohlednosti. Na tom ale není nic špatného. City do obchodu nepatří.

Vedle toho ale spoustě lidem a firem a organizací pomáhal, stát nevyjímaje. Byl první, kdo nabídl při Covidu loni státu pomoc. Nabízel v té době státu zdarma to, zač jiným nakonec stát platil. Kdo chce na někom najít něco špatného, najde to a pokud ne, tak si to vymyslí. Petr Kellner byl mimo jiné filantrop, umožnil vzdělání těm, kteří na ně ze sociálních důvodů neměli.

Je mi jedno, zda měl ostré lokty, je mi jedno, zda používal tvrdé metody. Bez toho nelze dobrý byznys, navíc v řádech desítek či stovek miliard dělat. Je zcela normální, pokud po pracovním vypětí odletěl lyžovat do střediska, kde, jak některá media neopomněla připomenout, týden pobytu stojí 300 tisíc. No a co?

Proč ta media vedle toho nepřipomenula, co Petr Kellner rozdal, kolika lidem a firmám pomohl? Já osobně obdivuji úspěšné a štědré a tím podle mě Petr Kellner byl. Nezávidím, snažím se poučit z cesty k úspěchu na straně jedné, na straně druhé se ale snažím i pomáhat v rámci svých možností tak, že pokud mohu, dám někomu prut, ne rybu.

Jsem rád, že jsem poznal moji paní, se kterou jsem již 7 let, protože tyto věci cítíme a vnímáme stejně. Je mi lhostejné, co kdo píše o tom, jak Petr Kellner díky velké privatizaci přišel k majetku. No a co? Přišel k němu v mezích tehdejších zákonů a přišel k němu zejména díky svému intelektu, umu a podnikatelské dravosti. Za to jej obdivuji, za to, co udělal pro lidi a tuto zemi si jej vážím. Upřímnou soustrast rodině.

KELLPIRP.S.: Pirátka Olga Richterová, která Petra Kellnera jen pár hodin po jeho smrti „napadla“ pro jeho majetek je v mých očích bezohledná šmíra a hyena. Bylo jí lhostejné, co prožívá jeho rodina, ale přitom nedávno před soudem předvedla plačtivé divadélko, jak se sama hroutila z reakcí veřejnosti. Přestože Richterová pak svůj post smazala a omluvila se, považuji ji za lidskou šmíru a hyenu. Může mě za to také zažalovat, je to její hobby.

Petr Kellner možná nebyl “svatý”. Ale v mých očích byl vysoko nad těmi, kdo po něm, po jeho skonu, házejí blátem.

Ještě jednou, Petr Kellner R.I.P. Byl to pro mě “cizí” člověk, nikdy jsem jej nepotkal, neznal jej osobně, přesto je mi z jeho odchodu velmi smutno. Z paní Richterové je i na zvracení. To je politika Pirátů – vyvolat závist až nenávist proti těm, co díky svému umu mají víc.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 314 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
119 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)