ODSFIALA
18.9.2019
Kategorie: Politika

Petr Fiala chce být premiérem

Sdílejte článek:

J3K

Být předsedou vlády jakékoliv země znamená být smířený s mnohým. Například s kritikou každého, na koho se podíváte, ale také od těch, které jste nikdy neviděli. Také musíte mít chování, vystupování, jisté vědomosti, instinkt spojený s výběrem kvalitních spolupracovníků. Ekonomické a sociální myšlení, politickou drzost i zkušenost, solidní zázemí ve své straně. Velmi důležitá je vrozená inteligence, schopnost sebereflexe a vnitřní síla, se kterou dotyčný bude schopen vzdorovat atakům, které přijdou. Neexistuje totiž nikdo, kdo by se zalíbil všem. Neobejde se bez smyslu pro realitu a musí mít odvahu nazývat věci pravým jménem. Chtělo by se ještě napsat dostatečné vzdělání. K tomuto však lze konstatovat jediné. Vysokoškolský titul ještě z nikoho schopného politika neudělal. Je příliš mnoho oblastí, kde se bez titulu skutečně neobejdete, nicméně politika, i ta nejvyšší, je prostě specifickým prostorem, kde se můžete velmi dobře pohybovat i bez záznamu o studiu na vysoké škole ve svém životopisu. Pokud vynecháme vedení ministerstev financí, zdravotnictví, zemědělství a zahraničí, na řadě dalších může být člověk, který přemýšlí, počítá a má manažerské schopnosti. Vzpomeňme si na slova odvolaného šéfa kultury Staňka. Většina ministrů je pouze tváří ministerstva a pokud se nevypořádá s těmi, kteří fakticky rozdělují peníze, je zároveň loutkou. Někdy by prostě místo průměrného vysokoškoláka s vynikající pozicí ve své straně stačil logicky uvažující středoškolák s pořádnými zkušenostmi. Ostatně pseudoprávníci z Plzně tituly měli a kdo měl tu čest nějakého znát, musí se titulům z mnoha škol vysmát.

Přestože do parlamentních voleb je ještě daleko, adeptů, kteří by chtěli být premiérem, je více. Dá se očekávat, že ve Strakově vile by rád i v dalším volebním období zůstal Andrej Babiš. Jistě bude tvrdit, že ještě vše nedokončil a u zdroje je přeci jen tak nějak lépe. Preference ANO ho k tomu opravňují, skutečná realita již méně. Zadlužování země pokračuje a k aktuální tematice se Babiš vyjadřuje co nejméně. Možná je to dobrá taktika, být částečně bez výrazně projevovaného názoru je jednodušší. Takže nikdo netuší, co si skutečně myslí o migraci, genderu či neziskovém sektoru. Mlžení trochu objasňuje fakt, kdy i přes na oko projevovaný odpor vůči migraci potkáváme v některých oblastech stále více muslimů, politické neziskovky nadále pronikají do škol a vznikají jako houby po dešti, dotace nadále kvetou, přičemž velká jejich část směřuje do holdingu Agrofert. Politická moc Babiše je obrovská a asi všichni si uvědomují, že mu ji do rukou dala bývalá i stávající garnitura neschopných lídrů významných stran.

Nynější pokusy Milionů chvilek pro demokracii, části herců a opozičního Demokratického bloku jsou jen umíráčkem. Piráti zvolili jinou taktiku a stěžují si v Bruselu, to při očekávání podpory z oblasti spřátelených pirátských stran, liberálů a Zelených. Na evropském poli jde o solidní politický arsenál, ale o to více si Babiš bude bránit své křeslo znamenající pro něj jistou záruku vlivu a bezpečnosti. Mohutná protibabišovská propaganda má navíc úspěch jen u části obyvatelstva a naráží se svými ideály u normálních lidí podivujících se pokusům totálně změnit jejich životy. Daleko radši tak budou Češi žít pod vládou vychytralého Slováka, než se přizpůsobovat hromadnému přísunu Afričanů a muslimů, evropských směrnic, kterým se Babiš snaží na oko bránit, což se mu moc nedaří (viz včerejší jednání Parlamentu ČR o zbraních, to by vůbec nemělo být na pořadu dne a stačilo by říct hlasité NE!), či vědomě se smířit s jinou kvalitou potravin prodávaných u nás a na Západu. Babiš o tomto mluví minimálně a není zrovna obráncem českých zájmů, nicméně není veřejným zastáncem liberální politiky, což mu přináší množství bodů u velké části obyvatelstva.

Další samozvaný adept na premiéra je dle vlastního přání předseda ODS Petr Fiala. Profesor přednášející studentům, liberál až za roh a jeden z hlavních oponentů Babiše. Nyní se mu trochu rozpadnul plán, to když bylo zastaveno stíhání předsedy vlády a ostatních původně obviněných v kauze Čapí hnízdo. Nečekejme, že by se Finanční správa zabývala daňovým únikem týkajícím se reklamy na farmě, takže Fiala má o pár trumfů v ruce méně. Přesto nadále pokračuje v aktivních útocích na premiéra. Člověk, který byl za odejitím Václava Klause ml. a zároveň si tam drží Pavla Novotného, jehož duševní eskapády ho sice popularizují, nikoliv však pozitivně. Přesto v komunálních volbách zazářil a stal se starostou části Prahy 5. Nelze si myslet, že by se tímto dalo posuzovat uvažování klasických voličů ODS, nicméně volba Novotného byla skutečně šokem pro normálně uvažující lidi bez jakéhokoliv politického smýšlení. Samotný Fiala je typem nedůrazného politika, liberálně proevropsky uvažujícího. Tím pádem od něho nelze očekávat nic jiného, než čím se prezentují nyní vládnoucí evropské elity. Rozhodně to není razantní bojovník za české národní zájmy, který by dokázal jít na hranu a vzepřít se bruselské generalitě. Vlastenectví, naše mentalita a zvyky, to jsou pro něj prázdné výrazy. Jde o idealistu s tváří profesora.

Piráti mají karty jasně rozdané. Předseda Bartoš je zárukou přenesení ,,zelené politiky” k nám se všemi jejími důsledky. S Bartošem bychom se stali příjemci migrantů, změnily by se okamžitě mnohé standardy. Stačí se podívat na řádění Hřiba a spol. na Magistrátu hl. města Prahy. Zároveň je třeba vzít v potaz, s kým se Piráti paktují, jaký mají pohled na historii a realitu. Legalizace pěstování konopí pro potřeby feťáků a konzumentů marihuany je pouze snahou získat mladé voliče, je pravděpodobné, že by se k tomu již nevraceli. K praktikám podporovaných Piráty patří demonstrace, jsou schopní skrytě podpořit i násilné činy příbuzné tomu, co dělá Antifa. Představa dredy se prezentující předsedy vlády vystupujícího i na Prague Pride (extravagandní homosexuálové jsou dalšími voliči Pirátů) je pro většinu konzervativních občanů podstatně horší, než díky věku vrávorající prezident uprostřed významných politiků na setkání hlav států.

Předseda vlády má být solidním reprezentantem země a zastáncem jejich zájmů. Babiš ctí především ty své, státní jsou až na druhém místě. Fiala má vizáž solidního politika, ovšem jeho názory jsou v mnohém v rozporu s národními zájmy. I přes vysoké tempo, které lze zaznamenat při převýchově mládeže, je reálné, že Fiala a ODS nebudou mít dostatečný počet voličů, kteří by katapultovali Fialu do křesla předsedy vlády. A Bartoš? To by byl výsměch všemu, co považujeme v politice ještě za solidní. Piráti jsou momentálně druhou nejsilnější stranou. Nemá to moc logiku, ale svět je natolik podivný, že tomu tam u nás je. Lze jen doufat, že za dva roky, až budou další volby, bude výběr bohatější.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 782 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.