bystronafd
12.6.2021
Kategorie: Politika

PETR BYSTROŇ: „Pravicové strany bodují s jasným náskokem“

Sdílejte článek:

PI/PETR BYSTROŇ

Rozhovor s poslancem německého bundestagu Petrem Bystroňem (AfD).

 .
AfD ztratila v Sasku-Anhaltsku několik procent. Byl to tedy úspěch?
 .
“Vzhledem k neuvěřitelnému tlaku a pomluvě, které je naše strana dlouhodobě vystavena, je volební výsledek přes 20 % jistě úspěch. Jsme druhou nejsilnější silou v Sasku-Anhaltsku – podruhé v řadě zemských voleb. Ukazujeme tak, že většina voličů je konzervativní. Znovu byla zvolena jasná buržoazní-občanská většina a červeno-červeno-zelená byla tak skutečně zničena.”
 .
Váš vůdce strany Meuthen říká: „že silnější tah na branku, je být uprostřed, že méně do očí bijící protestní kurz by byl slibnější“. Je to správně?
 .
“Nesdílím toto hodnocení. V takzvaném centru jsou téměř všechny ostatní strany – ze strachu, že neurazí. To vede ke dvěma účinkům: Zaprvé, k úplné svévoli. Všechny představují změkčenou centrální monotónnost. V této monotónnosti jsou pro voliče téměř neznatelné rozdíly.”
 .
“To vede k druhému bodu: nespokojenost s politikou. Největší skupinou voličů jsou nevoliči. V tuto chvíli jsme protestní stranou, jsme jedinou skutečnou opozicí, jsme politickou silou, která dává lidem hlas v parlamentech. Kolegové v Sasku-Anhaltsku zvolili jasný opoziční kurz a byli tak úspěšní, že se CDU až do konce obávala, že by ji AfD předstihla.”
 .

 .
Budete se ucházet o volby do Spolkového sněmu s dvojím vedením, které je řešeno na východ / západ a muž / žena. Není tento citátový model ve skutečnosti levicovou věcí, kterou pro lidovou stranu nikdy nelze použít?
 .
“Dvojí vedení je samozřejmě vždy umělou konstrukcí, zvláště pokud bylo také vyváženo kvótami (muž / žena, východ / západ). A samozřejmě takovéto konstrukce jsou v rozporu se základní lidskou potřebou, aby byla vedena jedinou silnou osobností. Ale myslím si, že Tino Chrupalla a Alice Weidelová z toho dělají to nejlepší. Dobře se doplňují. Tino Chrupalla se především nikdy neunaví zdůrazňovat, že máme dva nejvyšší politiky, kteří absolvovali odborné vzdělávání, což je v dnešní době u ostatních stran vzácností. V tomto ohledu: Jen dobře!”
 .
Ve své nové knize Udělejte Evropu znovu velkou: Nová pravá generace politiků jste analyzoval evropské pravicové strany. Jak mohou vítězit, skórovat a jak ne?
 .
“Všichni skórovali se svou jasnou hranou. Úspěšní jsou ti, kteří odvážně zaujmou stanoviska, která si ostatní strany nedovolí reprezentovat, ale která lidé chtějí. To platí především pro oblasti migrace a islamizace, ale také pro občanské svobody, které jsou v mnoha zemích stále více omezovány. Zjednodušeně řečeno: ti, kdo se zastávají občanů proti zasahujícímu státu, jsou úspěšní.”
 .
Proč jsou tito politici označováni za extremisty, pokud zastupují pouze zájmy občanů, jak říkáte?
 .
“Nejlepším příkladem toho je Sasko-Anhaltsko: kolegové tam požadovali, aby se děti přistěhovalců nejprve vyučovaly v samostatných třídách, aby bylo všem jasné, že jejich pobyt zde je pouze dočasný. Tento návrh vychází z logiky naší současné právní situace, protože všichni, kteří potřebují ochranu, požívají ochrany v Německu, pouze pokud hrozba přetrvává v jejich domovské zemi, a pak se mohou vrátit. Ale s Annou Willovou (televizní moderátorka veřejnoprávní Das Erste) to bylo ve volební noci pomlouváno jako „pravicově extremistické“. Stejně tak varování před koronovým očkováním. Co je to „pravicový extremista“, když varujete obyvatelstvo před očkováním, které nebylo řádně testováno a není pravidelně schváleno?”
 .
Ve knize Make Europe Great Again si stěžujete , že AfD chybí vůdci. Proč?
 .
“Důležitý bod. Ano, je to prakticky klíčová otázka celé knihy. Rovněž byla položena tato otázka při prvním čtení v Mnichově. Další účastník spontánně odpověděl na otázku jiného účastníka nejlépe. Vstal a zakřičel: „Proč si tu knihu nekoupíš!“ Tam je to podrobně popsáno. Tématu se věnuji celou kapitolu, kterou čtenář přehodnotil slovy „děsivě trefně popsáno“. Takže: do toho!”
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 397 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů
  1. texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)