HATEFREE
19.6.2018
Kategorie: Společnost

Petr Bystroň: Podporuje spolková vláda Německa štvanici proti rodinám obětí?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/NB

Od chvíle, kdy rodina zavražděné Susanny Fedlmannové z Mohuče na facebooku zveřejnila kritické protivládní příspěvky – mezi nimi zmařenou minutu ticha v bundestagu – stala se na internetu obětí řízené cybermobingové kampaně, kterou vyvolali členové spamové skupiny „Reconquista Internet“.

pol-wi-pressemitteilung-der-wiesbadener-kriminalpolizei-14-jaehrige-susanna-maria-feldman-vermisst„Reconquista Internet“ je podporováno mimo jiné hnutím Rady Evropy „No Hate Speech“, do jehož výboru patří vedle jiných také Spolkové ministerstvo pro rodinu, Spolkové ministerstvo spravedlnosti, Spolkové ministerstvo zahraničí, Spolkový protidiskriminační úřad, Spolková centrála politického vzdělávání a vládní zmocněnec pro otázky integrace. Poslanec za AfD (Alternativa pro Německo) Petr Bystroň na spolkovou vládu vznesl dotaz:

1. Distancuje se spolková vláda od cybermobbingu proti rodinám obětí, vedený „Reconquista Internet“?

2. V jaké celkové výši poskytuje spolková vláda finanční prostředky v boji proti takzvaným „Hate Speech“?

3. Na čí popud byly tyto prostředky schváleny a kdo tom rozhodl?

4. Jak definuje spolková vláda „Hate Speech“? Spadá sem obecně i sdílení videí s minutou ticha pro pozůstalé obětí, nebo jen tehdy, když by to mohlo být chápáno jako implicitní kritika vlády Merkelové?

5. Jak se liší tento boj proti Hate Speech v podobě cybermobbingu a veřejném odsouzení („doxxing“) od toho, co má být údajně potlačováno? Nejedná se právě tady ze strany Reconquista Internet o „Hate Speech“?

6. Jaké konkrétní kroky podnikne vláda, aby zamezila toku veřejných financí pro akce a organizace, které jdou cestou cybermobbingu proti jinaksmýšlejícím, truchlícím a obětem politiky současné spolkové vlády?

Na odpověď má vláda 14 dní.

Spolková vláda na předchozí dotaz ohledně „Reconquista Internet“ v souvislosti s Janem Böhmermannem a veřejnoprávní stanicí ZDF neodpověděla, jelikož „spolková vláda…nemá informace o tom, jaké názory a postoje sdílí vládou zvolení zástupci v televizní radě ZDF.“

„Pokud spolková vláda neví, co její zástupci v televizní radě ZDF dělají, proč je tam vůbec posílá?“, ptá se Bystroň. „Nebo se jedná jen o výmluvu, aby se nemuselo podat jasné stanovisko?“ Běžně by spolková vláda měla být lidu a poslancům zodpovědná.

Autor: Petr Bystroň

Petr Bystroň je německý politik českého původu, od října 2015 bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo. Dne 24. října 2017 byl zvolen poslancem Německého spolkového sněmu za AfD.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.