19.10.2015
Kategorie: Politika

Pětadvacet propagandistických frází, kterými nám chtějí vymýt mozek. Umíte se jim bránit?

Sdílejte článek:

KV 19|10|2015

Přinášíme vám přináší 25 nejčastějších propagandistických frází o vládě, tak jak je sestavil Matthew Reece, které demagogové využívají ve svých argumentech. Jelikož propaganda má tendenci opakovat se, některé z výrazů obsahují stejné logické klamy.

“My jsme vláda”

Tato fráze splétá společnost s vládou a je stejně závažnou chybou jako plést si lidské tělo se zhoubným nádorem, který se v něm nachází.

“Společenská smlouva”

Platná smlouva musí být předložena poctivě a souhlas dobrovolný, bez nátlaku nebo podvodu. Společenská smlouva nesplňuje tento standard, protože stát bude iniciovat použití síly proti každému, kdo dobrovolně nevstoupí do společenské smlouvy.

“Náš vůdce”

V případě státu nemluvíme jen tak o nějakém vůdci, ale o vládci. Nikdo vládce nevlastní, vládce nepravdivě tvrdí, že vlastní těch, kteří jsou ovládáni, a uplatňuje právo na výlučnou kontrolu nad ovládanými. Vůdce proto není “náš”.

“Vůdce svobodného světa”

“Svobodný svět” neexistuje; existuje pouze každá jednotlivá osoba. Opět platí, že mluvíme spíše o vládcích, než o všech typech vůdců. Svobodní lidé nemají vládce; vládnou si sami.

“Nemusíme mít svého vůdce rádi, ale měli bychom ho respektovat”

Úcta by měl být odpovědí na ctnosti.

“Prezidenta nemusíte mít rádi, ale měli byste respektovat úřad”

Kancelář předsednictví, stejně jako jakékoliv části jakékoliv vlády, jsou násilnou institucí. Nejsou hodné úcty.

“Naše armáda”

Pokud je armáda “naše”, pak bychom “my” měli mít možnost vykonávat nad ní výlučnou kontrolu. Ale “my” armádě nevelíme, ani nemáme možnost ji rozpustit.Takže není “naše”; je to nástroj vládnoucích elit, díky kterému je velmi obtížné, aby občané násilně svrhli vládu.

propaganda1

“Potřebujeme, aby byl svět bezpečný pro demokracii”

Demokracie je, když dva vlci a ovce hlasují o tom, kdo bude sněden. Tento druh chování by neměl být bezpečný; měl by být nebezpečný tím, že ovce bude mít možnost vlkovi vzdorovat. Někteří budou říkat, že to je to, co dělá konstituční republika, ale mýlí se. Konstituční republika jsou tři vlci a ovce hlasující o zástupci, kteří rozhodnou o tom, kdo bude sněden.

“Nemusíte mít rádi to, co dělá policie/armáda, ale měli byste je podporovat”

Opět platí, že respekt by měl být odpovědí na ctnost. Použití síly proti lidem s tím, že se ovládá jejich chování, není ctnostné, jako ani provedení tohoto rozkazu.

“Vlast/náš národ”

Pouze jednotlivci jsou oprávněni zapojit a mohou oprávněně vlastnit majetek. Neexistuje žádná taková věc, jako veřejný majetek; ten je pouze v soukromém vlastnictví a pak je tu majetek, který byl odcizen nebo jinak získaný představiteli státu.

“Národní obrana/bezpečnost”

Není tu žádná taková věc jako národní bezpečnost, na rozdíl od bezpečnosti každého jednotlivého člověka, protože není žádná taková věc jako národ, kromě každého jednotlivého člověka.

“To je zákon”

V etatistické společnosti jsou zákony kolekcí stanovisek vypracovaných sociopaty, kterým se podařilo vyhrát soutěž popularity, nebo zavraždit své konkurenty. Důsledkem používání fráze “to je zákon” je, že stav věcí je spíše nezbytný a správný, než nelogický a nemorální.

“Hlasování je tvůj hlas ve vládě”

Toto prohlášení předpokládá, že na voliče neexistuje žádný podvod, hlasy jsou počítány správné, výsledky voleb nelze změnit soudem, a že politici budou dělat to, co jim voliči řeknou.

“Účast ve volbách je občanskou povinností”

Legitimní povinnost může vzniknout pouze na základě legitimního práva nebo smlouvy. Neexistuje žádné právo nebo smlouva, které by mohly vytvořit takovou povinnost. Kromě toho, nemůže být legitimní povinností provést nemorální čin.

Pokud nevolíte, nemáte právo stěžovat si”

Přesně naopak. Lidé, kteří nevolí jsou jediní, kteří mají právo si stěžovat. Ti, kteří hlasovali podporují systém, pomáhají vytvořit zdání legitimity pro to, co je neodmyslitelně nelegitimní.

“Veřejné blaho/dobro společnosti”

Společnost, nebo “veřejnost,” neexistuje. Existuje každý jednotlivý člověk. Jako takové, není žádné veřejné blaho nebo dobro společnosti. Je pouze to, co je dobré pro každou jednotlivou osobu.

“Pro děti”

Ti, kteří vládnou státní mocí, indoktrinují děti několika obchodovatelnými dovednostmi a omezí schopnost vhodných opatrovníků sloužit jim jako jejich rodiče.

“Vláda je nezbytná”

Jde o pozitivní tvrzení, které nese důkazní břemeno. Samo o sobě je však tvrzením bez logiky a důkazů a může být také zamítnuto bez logiky a důkazů.

“Anarchie je chaos”

Slovo “anarchie” pochází z řeckého αναρχος, což znamená “bez vládců,” nebo přesněji, “aniž kdo by se ujal vedení.” Neznamená absenci pořádku, pravidel, nebo konstruktů. Stát, na druhé straně, je chaos plus organizace.

“Daně jsou cenou za civilizovanou společnost”

Celé špatně. Daně jsou cenou za to, že jsme selhali ve snaze vytvořit civilizovanou společnost založenou na řešení na bázi dobrovolnosti. Míra zdanění odpovídá míře selhání.

“Placení daní je občanská povinnost”

Zdanění je nemorální, protože porušuje zásadu neútočení, právo soukromého vlastnictví a svobody sdružování. Nemůže být žádná legitimní povinnost, aby byla v souladu s nemorálností.

“Dlužíme to sami sobě”

Šlo by o jednu a tutéž osobu, která by byla současně věřitelem i dlužníkem v rámci jediné transakce. Prostě nesmysl.

“Budeme je držet k odpovědnosti”

To je v rozporu s povahou stavu. Státní aparát umožňuje některým lidem dělat to, co je pro jiné zakázáno. To znamená, že cílem je vyhnout se odpovědnosti za spáchání trestných činů.

“Kdo bude stavět silnice?”

Pokud bychom osvobodili otroky, kdo bude sklízet bavlnu? To není důležité. Důležité je, že otroctví je morálně neobhajitelné. Tak je to i s vládou a tím kdo bude poskytovat služby v její nepřítomnosti.

 ZDROJ: konzervativnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
98 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.