business-723480_960_720
20.4.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Pět věcí, které musíte znát před zahájením podnikání

Sdílejte článek:

(PR) 21|04|2016

Ačkoliv začátek vlastního podnikání přináší sebou větší či menší rizika, vybudovat něco svého má své nesporné výhody. Kromě toho, že můžete být sami na sebe hrdí, vytváříte další pracovní místa, budujete svou vlastní značku, své pracovní místo máte jisté nebo po vás něco zůstane jako odkaz budoucím generacím, tak jste hlavně páni svého vlastního času a nikým nejste omezováni. Každý si najde své pro a proti, ale pokud budete před startem dobře připravení, budete mít svou vizi a plán, začínají převažovat pozitiva.

Začátek podnikání

K tomu, abyste mohli začít řádně oficiálně podnikat, tak si musíte dojít na živnostenský úřad, vyplnit formulář, zaplatit zřizovací poplatek a je to. Potom se už jen registrovat na zdravotní pojišťovně, na finančním úřadě a platit si sociální pojištění. To je na samém začátku vše, co se od vás vůči státu vyžaduje – teď už to chce jen vynaložit značné úsilí a mít samozřejmě více než dobrý nápad.

Jak se nejlépe připravit

Pravdou je, že mít jen nápad a držet v ruce výpis ze živnostenského rejstříku, to skutečně nestačí. Před samotným startem je nejdůležitější příprava, mít svůj plán, záložní varianty, rezervy, počítat s nejhorším a hlavně mít to vše sepsané přesně tak, jako kdybychom se chystali do bitvy. Co je tím nejdůležitějším a na co nesmíte zapomenout?

  1. Ano, tím prvním a nejdůležitějším je mít svůj nápad, ideu. Musíte být přesvědčeni o jedinečnosti svého produktu, dostatečně dobře jej pojmenovat a hlavně si neustále klást otázky a odpovídat si na ně. Proč je právě produkt jedinečný, proč si myslíte, že s ním prorazíte, v čem jste unikátní nebo naopak lepší. Jak se budete od všech odlišovat a jestli je na trhu potřeba přesně toho, s čím chcete přijít na scénu. A hlavně není to jen o produktu nebo výrobku, ale o vaší osobě, která s tímto produktem bude spojená. Pokud dané problematice nerozumíte a pokud do toho nepůjdete na 100%, raději se ani do ničeho nepouštějte.
  2. Nejvýhodnější půjčka na Vsepujcky.czAnalýza trhu. Bude moc pěkné, pokud budeme přesvědčeni o jedinečnosti svého produktu, ale bude nám to na nic, pokud jej přeceníme a nikdo si ho od nás neobjedná, nekoupí nebo k nám nepřijde, protože koncový zákazník je až na prvním místě! Zeptejte se sami sebe, jaký je jeho profil, proč je vaším zákazníkem, jak si získáte jeho pozornost, jak ho přesvědčit a co k tomu udělat. S tím je rovněž spojená konkurence, protože šance, že opravdu přijdete s něčím novým, je mizivá. Takže je třeba konkurenci pojmenovat, proč u nich nakupují, proč by měli přejít k vám, co pro to udělat, atd.
  3. Musíte si vybrat místo svého podnikání, prodeje, svou provozovnu a vyřešit logistické záležitosti. Jak budete produkt vyrábět, přepravovat, jak zajistíte jeho kvalitu, je důležité promyslet objem prodeje a odbyt, promyslet startovní marketingové kroky.
  4. Pokud se neomezíte jen na živnostenský list, je dobré hned promyslet další právní a regulační záležitosti. Obzvláště, jestli potřebujete licenci ke svému podnikání, jak ji získat a jestli potřebujete speciální kvalifikaci. Je potřeba zjistit jaké jsou daně a pojištění nebo požadavky na zdraví a bezpečnost. Důležité někdy bude ujasnit si potřebu chránit si svůj produkt / značku (obchodní značka, copyright, patent…).
  5. No a závěr patří už jen financím. Peníze by mohly stát na prvním nebo druhém místě, ale na ty se rádo zapomíná, proto je třeba si u každého z předchozích dotazů položit ještě další doplňující otázku – kolik mě to bude stát? Do podnikání je třeba přijít s nějakým rozpočtem. Zaplatíte minimálně za zřízení živnosti nebo firmy, za webové stránky, za minimální reklamu, prostě za cokoliv a je velmi nepříjemné, jestli se v průběhu nebo na startu začnou vytvářet nové, „nepředvídatelné“ výdaje. Proto je třeba se důkladně připravit, aby těch nepříjemných překvapení bylo co nejméně.

Informační partner – http://vsepujcky.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 61 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.