
Pět týdnů dovolené? Nesmyslné a pokrytecké komunistické šílenství
JAN ZIEGLER

Zabývat se v éře koronavirové pandemie délkou dovolenou je pohrdáním a urážkou lékařů a všech zdravotnických pracovníků, kteří v nemocnicích jedou nadoraz a jsou na pokraji svých sil. Teď by se naši poslanci měli zabývat podstatnějšími záležitostmi a nikoliv takovými banalitami. Nyní dělejme všechno proto, aby skončila koronavirová pandemie a my se mohli vrátit do normálního života. Nejsem voličem TOP 09, ale v tomto musím souhlasit s její předsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou, že tohle téma je skutečně irelevantní v této době projednávat.
V současnosti stačí dosavadní právní úprava, která zajišťuje zaměstnancům čtyřtýdenní dovolenou, tedy dvacet pracovních dnů s tím, že zaměstnavatel může tuto dobu prodloužit. V mnoha firmách je tedy zavedena pětitýdenní dovolená, v některých dokonce šestitýdenní. Navíc v kolektivních smlouvách bývá často znění, že pracovníkům se poskytuje týden dovolené navíc nad zákonný rámec, takže by to znamenalo, že v takových případech by se dovolená prodloužila na šest týdnů. V této těžké době, kdy mnohé společnosti bojují o svou existenci by to znamenalo peníze navíc, které zkrátka nejsou. Hospodářská komora ČR odhadla, že by tento nesmyslný nápad znamenal pro zaměstnavatele dodatečné náklady ve výši 28 miliard korun.
Komunisté umí krást a utrácet peníze jiných, to je o nich známo. A když je to nic nestojí, tak se řídí heslem po nás potopa. A jsou to taky velcí pokrytci. Za jejich éry byla ještě v osmdesátých letech základní doba dovolené 14 dnů (deset pracovních), po odpracovaných pěti letech se nárok zvýšil na tři týdny (15 pracovních dnů) a po 15 odpracovaných letech se pracovník konečně dostal ke čtyřtýdenní dovolené (20 pracovních dnů). V té době už ve Spolkové republice Německo trvala základní dovolená 4 týdny, a běžně měli tamní zaměstnanci nárok na šest týdnů placeného volna.
Redakce
S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby
Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.
***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****
ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč
Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Když jsem měl mít 5. týdnů dovolené podle starých pořádků tak je zrušily protože kolektivní smlouva. A po vyučení jsem nebyl na prvního máje v průvodu za kolbenku a dostal jsem 3. absence a stržených pět dní dovolené což byla půlka ze dvou týdnů pro mladé.
Ale šmajdal tam po manufaktuře k výročí založení té “kočárkárny majitel a ten den tam závodní rozhlas hrál na dvě směny dechovky. Na ty tři dny absence mi odpustili soudní stíhání ale dozor zakázal řidičák pro nezodpovědné chování.
Proč jste tam nešel , to si nevážíte práce a ještě kašlete na spolupracovníky ? Divím se ale , že se s vámi někdo zabýval , u nás to nikdo nesledoval , většina lidí do průvodu chodila v pohodě !
Chodit radostně trdlovat před bolševický ksindl mohl za komoušů jen naprostý blbec. Každý normální člověk se chtěl co nejrychleji dostat domů anebo se prvomájovému průvodu vůbec vyhnout.
Dvě směny dechovky se mi zdá nepřiměřeně krutý trest. Kor za takovou ptákovinu.
V německu jo, tam měli měsíc placeného volna na styk s úřady. Mimo dovolené. Nehledě svátků kdy tady je prd.
RUDÉ KOMUNISTICKÉ KRYSY
nechápu že vládnou. Co to je za kreténský stát, který to umožňuje? Asi Česko ne?
MORAVA A SLEZSKO NENÍ ŽÁDNÉ ČESKO !!!
SMRT VLASTIZRÁDCŮM A ZRÁDCŮM EVROPY !!!
MORAVANÉ A SLEZANÉ NEJSOU ČEŠI A NIKDY NEBUDOU !!!
Správně! Rudé komunistické krysy (to sou všichni až na havlisty, sluníčkáře, Milionový chlívek a Dradra) nemají mít dovolenou! Koncentrák musí šlapat!!!
A ostatně když stejně nemužou nikam jet tak na co dovolenou? Čelem k pásům! A od zitra rušíme 8h prac. dobu a jedem šestnáctky! A na soboty zapomeňte, budou pracovní!!
Jen tak nahradíme soudruhům kapitalistům JEJICH oprávněné zisky z NAŠÍ práce a ztráty způsobené NÁMI tím, že chodíme po ulici bez respirátoru a navic lezem do obchodů a buhví kam místo jasného “do arbajt a curyk” !!!
Ironické, hloupé, pitomé.
“Nyní dělejme všechno proto, aby skončila koronavirová pandemie a my se mohli vrátit do normálního života.”
A jak byste to, pane Ziegler, resil Vy? Zablokovanim ruske vakciny?
Zrušíme ji tak že vše otevřeme a vrátíme se k normálu pač dle počtů nemáme ani epidemii natož pandemii!
Státy co měly nejméně omezení jsou na tom dnes líp jak my! A čím víc omezení tim horší výsledky i následky!!!
Přesně tak!!!
kolik dostává autor zaplaceno za nenávistné protiruské články?neměl by napst o “zaostalosti a bídě” současného ruska a oblíbenosti “krutého” ruského “diktátora”?
No tak to by mne taky zajímalo. Holt každej si přivydělává jinak, že…. někdo prací, někdo kydy pro popeláře.
Tak je lepší to nečíst a jít dál. Srráát na něj.
Zdravotníci jsou na pokraji sil, protože za kovidová lůžka jim platí obrovské peníze a zdravotníci za kovidového pacienta dostávají daleko víc než je jejich základní plat. Za takových podmínek – kdo by nedělal až do padnutí.
A co takhle pracovat čtyři týdny a zbytek roku dovolená !!!
Největší urážkou lékařů jsou lékaři sami.
Ano, je to tak. Lékaři jsou rozděleny na skutečné a úplatkáře. Mám s tím špatné skušenosti. A není jich málo./jeden mi málem zmrzačil vnuka jen proto, že nedostal úplatek/ JE TO PROTO , ŽE LÉKAŘSKÁ KOMORA NEFUNGUJE !!!§
Kozler, prozradím mu sladké tajemství. Komáři jsou řízeni ze stejného institutu jako je von.
Není ani tak nutno sledovat co říkají jako spíše kdo a kde to říká. V parlamentu demokratické země nemá komunista, fašista a muslim co pohledávat. Ti mají maximálně tak sedět ve vězení nebo v blázinci, kam oprávněně patří.
Hlavně tam nemá být kapitalista nebo kapitalistický poskok !