zavreno
16.1.2021
Kategorie: Ekonomika

PES pomalu klesá, ale …

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Zdá se, že PES pomalu klesá. Zda zafungovala některá vládní opatření nebo zda je to přirozená dynamika této epidemie, to nelze říct. Pokud nějaké opatření zafungovalo, stejně se nikdo nedozví, které to bylo a od jaké chvíle funguje – z náhodného uvalování pravidel na lidi nelze vysledovat žádný vztah příčiny a následku. Je to škoda, protože to mohla být cenná data. Nemožnost z vývoje epidemie cokoliv vysledovat je další z mnoha chyb této neschopné vlády, které se zaměřovala daleko více na cíl zničit malé a střední podnikatele, nežli zastavit epidemii.

Je zřejmé, že něco mohlo zafungovat. Ale co, to je v kontextu vládní politiky úplně jedno. Protože jsou tady jiná čísla, mnohem důležitější statistiky, podle kterých se rozhodne, zda budou ve Strakovce bouchat špunty: počty podnikatelů, kteří museli svůj podnik zavřít. Úbytek malých a středních podnikatelů, to bude to skutečné kritérium, podle kterého si bude Babiš, Hamáček a ostatní z toho fašistického gangu interně hodnotit úspěšnost.

Nevěříte, že vláda je vedena zlotřilými cíli, k nimž jim koronavirus poskytl pohodlnou záminku?

Zapojte svůj vlastní rozum.

PES patrně klesá. Ale vedle toho vláda hodlá měnit jeho parametry tak, aby i na nižších stupních byly hospody a restaurace i nadále tvrdě omezovány. Ve třetím stupni rizika (ted jsme na čtvrtém) by totiž hospody směly otevřít nikoliv na 50 % své kapacity, jako by tomu bylo doposud, ale pouze na 30 %, což je ekonomický nesmysl – tak se nedá uživit. 50 % by mělo být povoleno až na druhém stupni Psa – na tomto stupni jsme ještě nebyli, a je otázka, kolikrát se parametry systému ještě změní, než se na druhý stupeň dostaneme – je totiž možné systém PES neustále upravovat tak, aby druhého stupně nebylo možné nikdy dosáhnout!

Vidíme, že vláda je naprosto nekompetentní sestavit systém očkování, nedokáže zajistit ochranné prostředky, nedokázala vypracovat trasovací systém v době, kdy to ještě šlo, nedokáže spočítat výpadek příjmů státního rozpočtu, a tak dále, a tak podobně. Selhala naprosto ve všem.

Pouze v jednom je téměř dokonale efektivní: v likvidaci malého a středního podnikání v této zemi. Nezapadá to? Skutečně se domníváte, že zničení živostníků není dílčím cílem této vlády? Skutečně se domníváte, že Babiš a Hamáček jsou vlastně hodní strejdové, kterým jde o záchranu lidských životů? Pak asi ještě věříte na perníkové chaloupky a kouzelné dědečky.

Je potřeba si uvědomit důležitou věc: to, co dává vládě možnost ničit podnikatele, je režim nouzového stavu. Bez nouzového stavu by nemohl PES vůbec existovat. A to, že tzv. parlamentní opozice nebyla schopna nouzový stav ukončit, je její obrovskou chybou, kterou bychom jako voliči neměli zapomenout. Stejně jako si Babiš a Hamáček nezaslouží držet v rukou moc, kvůli své zlotřilosti, nezaslouží si ji ani Bartoš či Fiala, kvůli své zbabělosti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 425 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.