great-britain-united-kingdom-0
16.5.2019
Kategorie: Společnost

Perzekuce křesťanů, na místech kdysi neobvyklých

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Nigerijský křesťanský kazatel Oluwule Ilesanmi byl letos v únoru zatčen za islamofobii spáchanou pouličním vyprávěním o Ježíšovi. Dva zatýkající policisté mu zabavili bibli a nařídili mu zmlknout, protože ty jeho „kecy nikoho nezajímají“, vynadali mu rasistů a obvinili ho z pobuřování. V Nigerii asi nic moc výjimečného, vlastně by tam měl štěstí, že vyvázl s holým životem. Akorát že tohle se stalo v Londýně.

A protože to kolemjdoucím připadalo podivné, natočili to na mobil a pustili na internet. Policisté, místo aby ho obžalovali a dali k soudu, odvezli ho za Londýn do vzdálenosti 5 kilometrů (tvrdili oni), alias 7 kilometrů (tvrdil on a dokázal jízdenkou) a tam ho vysadili s oficiálním policejním termínem „de-arrested“, česky nejspíš „odzatčen“. Čili mu sdělili, že se žádného trestného činu nedopustil. A protože u sebe neměl žádné peníze, vrátil se do Londýna jen díky laskavému spolucestujícímu, který za něho zaplatil jízdné.  

Na pozdější dotazy novinářů pak policisté lhali, nejprve že ho jen odvedli 200 metrů k nejbližší autobusové zastávce, „aby předešli veřejnému pobuřování“. Pak dodatečně přiznali těch 5 kilometrů, ale opět k autobusové zastávce prý ještě v Londýně. A že se prý přesvědčili, že měl bankovní kartu na zaplacení jízdného. Neměl. Měl jen kartu na dopravu londýnskou, mimo Londýn neplatnou. A i kdyby ji měl, nic by mu to nepomohlo, protože anglické autobusy bankovní karty nepřijímají, což by policisté mohli vědět.

Případu se ujaly křesťanské organizace a podaly stížnost ministrovi vnitra, s připomínkou, že nezákonná diskriminace, zatýkání a zastrašování křesťanů policisty se množí. A že se tak děje stále častěji s nařčením z islamofobie a homofobie. Že se na křesťany používá přísnější režim než na muslimy, jimž se tolerují i projevy vysloveně nenávistné. A že tím policie porušuje zákon o svobodě projevu. A vydaly seznam případů policejní a dokonce i soudcovské šikany. Zdokumentovaly jich za poslednich 5 let bezmála třicítku.

Jde o „pobuřování“ a podobné „trestné činy“, které jsou stále legální podle zákona o svobodě projevu, ale přitom už stíhané jako by se na ně vztahovaly zákony o podněcování nenávisti. Jako tyto: Předčítání z Bible před katedrálou Sv. Pavla, policejní zásah na žádost (absurdně) samotného personálu katedrály (obava z konkurence)? Nařčení z homofobie, za čtení biblických pasáží na veřejnosti. Používání „hrozivého a diskriminačního jazyka“. Vystavení plakátu „Lásku muslimům, nenávist islámu, čas pravdy“. Trestný čin „antisociálního chování urážením muslimů a homosexuálů“. Nebo „hrozivé, urážlivé a agresivní chování zesílené předsudky proti sexuální orientaci“ (za citaci biblických pasáží o homosexualitě). „Způsobení emoční bolesti agresivní diskusí“. „Neoprávněné citování nevhodných biblických veršů.“ „Nabádání k náboženské a rasové nenávisti“ (čtením z Bible).

Výsledky zatčení se různí, od zproštění obžaloby a vyplacení úhrady z policejní kasičky za neoprávněné zatčení a šikanu, přes několikanásobné odvolání k vyšším instancím a mrhání veřejnými penězi, po odsouzení k pokutám dosahujícím až tisíce liber. Výnosy a vysvětlení soudců se šplhají až k takovýmto perličkám: „Biblická tvrzení o spasitelském a božském charakteru Ježíše Krista mohou být urážlivá a proto jejich citování na veřejnosti by se mělo brát jako trestný čin podle paragrafu 38 Zákona o zločinnosti a veřejném pobuřování“.

Svoboda vyznání a slova v Británii skončila. Ideové monstrum zvané politická korektnost dobře vědělo, jak na to. Nejprve obviníme policii z „institučního rasismu“, aby se bála nezatknout nikoho, koho kdokoli označil za pachatele nenávisti. Pak vydáme zákon o nenávisti, definované jako cokoli, co kdokoli jako nenávist vnímá. Nakonec odsouzením i zproštěním viny (kdo chce trávit 18 hodin ve vazbě a tahat se po soudech) odradíme pokojné občany od projevení čehokoli, co by se mohlo komukoli nelíbit. Než toho někdo všimne, máme všechny pod kontrolou.

Sám čert by to nedokázal vymyslet líp.

 

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 321 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.