great-britain-united-kingdom-0
16.5.2019
Kategorie: Společnost

Perzekuce křesťanů, na místech kdysi neobvyklých

Loading...
Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Nigerijský křesťanský kazatel Oluwule Ilesanmi byl letos v únoru zatčen za islamofobii spáchanou pouličním vyprávěním o Ježíšovi. Dva zatýkající policisté mu zabavili bibli a nařídili mu zmlknout, protože ty jeho „kecy nikoho nezajímají“, vynadali mu rasistů a obvinili ho z pobuřování. V Nigerii asi nic moc výjimečného, vlastně by tam měl štěstí, že vyvázl s holým životem. Akorát že tohle se stalo v Londýně.

A protože to kolemjdoucím připadalo podivné, natočili to na mobil a pustili na internet. Policisté, místo aby ho obžalovali a dali k soudu, odvezli ho za Londýn do vzdálenosti 5 kilometrů (tvrdili oni), alias 7 kilometrů (tvrdil on a dokázal jízdenkou) a tam ho vysadili s oficiálním policejním termínem „de-arrested“, česky nejspíš „odzatčen“. Čili mu sdělili, že se žádného trestného činu nedopustil. A protože u sebe neměl žádné peníze, vrátil se do Londýna jen díky laskavému spolucestujícímu, který za něho zaplatil jízdné.  

Na pozdější dotazy novinářů pak policisté lhali, nejprve že ho jen odvedli 200 metrů k nejbližší autobusové zastávce, „aby předešli veřejnému pobuřování“. Pak dodatečně přiznali těch 5 kilometrů, ale opět k autobusové zastávce prý ještě v Londýně. A že se prý přesvědčili, že měl bankovní kartu na zaplacení jízdného. Neměl. Měl jen kartu na dopravu londýnskou, mimo Londýn neplatnou. A i kdyby ji měl, nic by mu to nepomohlo, protože anglické autobusy bankovní karty nepřijímají, což by policisté mohli vědět.

Případu se ujaly křesťanské organizace a podaly stížnost ministrovi vnitra, s připomínkou, že nezákonná diskriminace, zatýkání a zastrašování křesťanů policisty se množí. A že se tak děje stále častěji s nařčením z islamofobie a homofobie. Že se na křesťany používá přísnější režim než na muslimy, jimž se tolerují i projevy vysloveně nenávistné. A že tím policie porušuje zákon o svobodě projevu. A vydaly seznam případů policejní a dokonce i soudcovské šikany. Zdokumentovaly jich za poslednich 5 let bezmála třicítku.

Jde o „pobuřování“ a podobné „trestné činy“, které jsou stále legální podle zákona o svobodě projevu, ale přitom už stíhané jako by se na ně vztahovaly zákony o podněcování nenávisti. Jako tyto: Předčítání z Bible před katedrálou Sv. Pavla, policejní zásah na žádost (absurdně) samotného personálu katedrály (obava z konkurence)? Nařčení z homofobie, za čtení biblických pasáží na veřejnosti. Používání „hrozivého a diskriminačního jazyka“. Vystavení plakátu „Lásku muslimům, nenávist islámu, čas pravdy“. Trestný čin „antisociálního chování urážením muslimů a homosexuálů“. Nebo „hrozivé, urážlivé a agresivní chování zesílené předsudky proti sexuální orientaci“ (za citaci biblických pasáží o homosexualitě). „Způsobení emoční bolesti agresivní diskusí“. „Neoprávněné citování nevhodných biblických veršů.“ „Nabádání k náboženské a rasové nenávisti“ (čtením z Bible).

Výsledky zatčení se různí, od zproštění obžaloby a vyplacení úhrady z policejní kasičky za neoprávněné zatčení a šikanu, přes několikanásobné odvolání k vyšším instancím a mrhání veřejnými penězi, po odsouzení k pokutám dosahujícím až tisíce liber. Výnosy a vysvětlení soudců se šplhají až k takovýmto perličkám: „Biblická tvrzení o spasitelském a božském charakteru Ježíše Krista mohou být urážlivá a proto jejich citování na veřejnosti by se mělo brát jako trestný čin podle paragrafu 38 Zákona o zločinnosti a veřejném pobuřování“.

Svoboda vyznání a slova v Británii skončila. Ideové monstrum zvané politická korektnost dobře vědělo, jak na to. Nejprve obviníme policii z „institučního rasismu“, aby se bála nezatknout nikoho, koho kdokoli označil za pachatele nenávisti. Pak vydáme zákon o nenávisti, definované jako cokoli, co kdokoli jako nenávist vnímá. Nakonec odsouzením i zproštěním viny (kdo chce trávit 18 hodin ve vazbě a tahat se po soudech) odradíme pokojné občany od projevení čehokoli, co by se mohlo komukoli nelíbit. Než toho někdo všimne, máme všechny pod kontrolou.

Sám čert by to nedokázal vymyslet líp.

 

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč


Celkem za měsíc: 17 270,78 Kč
Vybráno 49.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 268 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.