29.4.2013
Kategorie: Ekonomika

Penzijní reforma zkrachovala, vysoké daně ale zůstávají …

Sdílejte článek:

STANISLAV JANSKÝ 29/04/2013

Dnes již můžeme s naprostou jistotou konstatovat, že tzv. vládní penzijní reforma zkrachovala. Není o ni totiž mezi lidmi žádný zájem. Nejlepším vysvědčením pro vládu je, že se do reformy nezapojila ani většina autorů reformy a politiků, kteří ji podporovali, či zaměstnanců penzijních společností, které z ní měly výrazně benefitovat. V posměchu nad tím, jak se plán vlády (TOP 09) zhroutil, ale zaniká jedna závažná skutečnost. Pensijní reforma byla totiž použita jako zdůvodnění masivního zvýšení daní, které ale stále zůstává v platnosti….

 

Katastrofální ekonomická politika vlády, která nemá žádného ekonoma.

 

Při studiu ekonomické politiky vlády P. Nečase se nemůžeme na první pohled ubránit závěru, že je to typicky socialistická vláda. Neschopnost udržet veřejné finance pod kontrolou neřeší smysluplným omezením výdajů, ale masivním zvyšováním daní a to často o desítky procent. To má ale za následek další oslabení ekonomiky, zvyšování nezaměstnanosti, omezení investic firem a spotřeby domácností atd. To, co je asi patrné studentovi prvního ročníku ekonomie, není bohužel pochopitelné pro současnou vládu. Jak by také mohlo. Vždyť v ní nesedí žádný ekonom, či úspěšný podnikatel v soukromém sektoru. Ministr financí (autor většiny návrhů na zvyšování daní) nikdy v životě skutečně nepracoval (byl jen v politice) a vzděláním je chemik. Ministr průmyslu je zase vzdělání a praxí lékař…. O ministerském předsedovi a jeho ekonomické erudici lépe snad ani nemluvit…To jenom odpovídá stavu současné vlády, která se z jakého si neznámého důvodu nazývá pravicová. Považte, ODS s pravicovou politikou již nemá nic společného a stala se z ní de facto strany „pravdy a lásky“, kde hlavní agendou je zvyšování daní, podpora gay pochodů a multikulturních estrád. TOP 09 byla jako pravdoláskařský projekt dokonce založena. A být „pravdo láskař“, znamená být výrazně politicky nalevo….

 

Zvyšovat daně nebylo potřeba, šetřit je kde…

 

Šetřit ve veřejných financích by bylo opravdu snadné. Vždyť na zcela zbytečnou rozvojovou pomoc se ročně vyhodí 4 mld Kč. Dalších ca 10mld jde různým pochybným neziskovkám (různé etno, eko atd spolky). Stále existují desítky zcela zbytečných úřadů a ústavů.  Stejně tak utíkají bez zájmu vlády (min. financí) desítky miliard v černé ekonomice, kterou u nás masově provozují ekonomičtí přistěhovalci (především z Vietnamu). K tomu si připočtěte nesmyslné podpory obnovitelných zdrojů a musíte uznat, že šetřit by bylo snadné a pro běžného voliče v podstatě bezbolestné…

 

Snížení daní a byrokracie by oživilo ekonomiku

 

Snížení daní a tedy státního přerozdělování by nepochybně oživilo českou ekonomiku. Soukromé  firmy a jednotlivci vědí nejlépe, jak rozmnožit jimi vytvořené bohatství…žádné zásahy a rady státu k tomu nepotřebují. Tohle základní pravicové téma se ale momentálně zcela vytratilo z české politiky.

 

 

Snížení daní a oživení ekonomiky může přinést pouze obrozená pravice

 

Snížení daní se nedočkáme od současného politického establishmentu. V současném politickém establishmentu se totiž bohužel nenachází nikdo, kdo by považoval nízké daně za správné a pro naši zemi prospěšné. Snížit daně tedy může pouze nově obrozená pravice, která nebude mít se současným establishmentem nic společného. Myslete na to při volbách!!! Nevím, jak vám, ale mě se nesmyslně vysoké daně platit nechce…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.