cikani82017
30.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Peníze dostávají od státu bez práce, ale jejich hodnotu neznají

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ŠINDELÁŘ

Jak dlouho by museli pracovat na dvě plechovky piva nebo coly, dva hamburgery a krabičku marlborek sociálně vyloučené občany díky laskavé péči státu vůbec nezajímá a dodnes přežívají v začarovaném kruhu sympatií a nepochopení…

V červnu dokončili základní školu i žáci, kterým nepřipadalo nijak zvláštní, že když dříve vstávali ráno do školy, jejich rodiče do práce nikdy nikam neodcházeli. Místo toho si dvakrát měsíčně zcela normálně zajdou na úřad, kde vždy dostanou peníze i bez práce. A tak podle vzoru rodičů někteří bývalí žáci nyní jako nezaměstnaní již chodí na úřad stejný, kde jsou jim sociální dávky “z peněz státu” vypláceny také!

Nepřizpůsobiví a nepracující občané proto nemají dodnes žádný důvod ani na chvíli uvažovat o tom, že si někde muselo kvůli nim povinně podle neznámého zákona o daních pár milionů odpovědných pracujících lidí ve svůj neprospěch laskavě odtrhnout od úst, aby právě oni se stále neotřesitelnou životní jistotou, že Stát je povinen se postarat– si mohli bez sebemenší vlastní snahy a bez náznaku vděku třeba hranolky, pizzu, chipsy, colu, pivo a cigarety a podobně okamžitě bez problémů koupit (i bez nutnosti chodit do práce a peníze na všechno další získat pouze vlastní prací)…!

Lídři politických stran a hnutí, kteří občanům před volbami nedávno slibovali jak rázně zatočí se zneužívači dávek a příživníky a jak zruší chudinská ghetta, mohou již brzy, až se dostanou se svými poslanci do Sněmovny ukázat, jak doopravdy umí se zákony pracovat. České vlády začaly problém romské menšiny řešit před 20 lety, ale její samotná iniciativa a snaha zatím příliš znatelná není. Po ulicích se zejména dopoledne, kdy by měli být jako ostatní běžně ve školách nebo zaměstnáních, různě bezcílně poflakuje zástupců nepřizpůsobivých občanů všech věkových kategorií ještě docela hodně. Bližší údaje o náplni práce vládní “Agentury pro sociální začleňování” a o “Radě vlády pro záležitosti romské menšiny” jsou ZDE.

Na zdlouhavém dvacetiletém procesu začleňování – nezačleňování romské menšinyse se svou politikou trvalého rozhazování a rozdávání peněz chudým ze státní pokladny, podílí významnou měrou právě sociální demokraté. Ke stálým programovým bodům ČSSD totiž dlouhá léta patří idea “budování tolerantní společnosti” (což v praxi znamená “solidárně podporovat občany, kterým se daří méně”, ovšem včetně těch, kteří se o zvýšení své životní úrovně nijak nesnaží a výhody získávají zcela nezaslouženě)! I přes svoje velkolepé plány ČSSD řadu úkolů vlády v letech 2014-2017 pro vlastní neschopnost podle očekávání nakonec vůbec nesplnila. A proto také “Strategie romské integrace do roku 2020″ /vypracovaná v roce 2014 ministerským týmem sociálně demokratického senátora a exministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera/, je i nadále jenom taková malá 105 stránková literární vládní legrace, podle které zatím neplatí téměř nic! Pro úplnost je nutné dodat, že na triko zmíněného expertního exministra patří také jeho dva stále neexistující a pouze jen planě pořád dokola slibované klíčové zákony ČSSD o sociálním bydlení a o sociálním podnikání.

Například podle textu na straně 40 výše uvedené Strategie mělo snad již během roku 2016 vstoupit v platnost:“..začlenění romské tematiky do vysílání veřejnoprávních médií (ČT, ČRo) a to jak formou národnostních pořadů, tak také zapojováním Romů a romské tematiky do mainstreamových pořadů, dále zapojení romštiny jako jazyka běžné komunikace a nebo formou titulkování romských vstupů do češtiny…”.Všiml si snad někdo loni v České televizi takového speciálního nového pořadu?? Celé znění “Strategie romské integrace do roku 2020″ viz.

Při nedávném vládním průzkumu bylo zjištěno, že v ČR žije asi 248.500 občanů romské menšiny. Pokud se nejedná o lež a podvod a do roku 2014 se nepracující polovina z nich údajně již opravdu spořádaně začlenila, zbývá zaměstnat ještě polovinu druhou. A s nimi také neromskou část obyvatel (v počtu asi 30 tisíc), která klidně nepracuje proto, protože nemusí a místo levné práce za mizerné platy dala přednost pobírání dávek. V Česku přitom zhruba dva roky trvá paradoxní situace. Výrobní firmy zoufale hledají asi 150 tisíc pracovníků a přitom se na dávkách na jídlo a bydlení z peněz státu (které dnes chybí na platy učitelům!), v tomto státě od Sametové revoluce v poklidu povaluje v ubytovnách a v nájemních bytech zhruba stejný počet nezaměstnaných lidí.

Za přímo vzorovou nečinnost za minulé 4 roky spolu s neprovedením zásadních změn v notně zastaralém systému dávek /podle zákona o sociální potřebnosti z roku 1991/, který je možné při podání žádosti o dávku snadno obelhat, mohou zejména nepřizpůsobiví občané za nikoliv vždy oprávněnou výplatu dávek vřele děkovat hned třem solidárním členům ČSSD. Na prvním místě hrdě stojí předseda vlády Bohuslav Sobotka, místo druhé zastává známý odborář, expředseda sněmovního výboru pro sociální politiku Jaroslav Zavadil (v letech 2010-2013 byl předsedou ČMKOS) a na místě třetím je ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
124 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.