15.11.2013
Kategorie: Historie

Peklo neskončilo

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 15|11|2013

V Praze 1, ulici Politických vězňů, stojí proslulá Pečkárna. Na rohu budovy je pamětní deska připomínající, že v mučírnách této budovy týralo české vlastence německé Gestapo. Nic na ní nepřipomíná peklo, které ve zdejších mučírnách připravili Čechům čeští komunisté. PROČ? Že by podle nepsaného zákona mnoha současných evropských intelektuálů, že z komunismu se připomíná jen to dobré?

 

 

Komunismus byl hlavním fenoménem 20.století. Předcházel fašismu i nacismu, a přežil je. Zasáhl čtyři kontinenty. Provinil se proti duším lidí i kulturám národů. Má bezkonkurenčně největší zásluhu na tom, že o dvacátém století se asi nebude mluvit jako o století elektřiny, jak se předpokládalo, ale jako o století násilí. Omezme se teď jen na zločiny proti osobám. Jaká je (zatímní) bilance tohoto fenoménu 20.století? Jaké jsou minimální odhady počtů obětí komunistického boje za lepší zítřky lidstva?

 

– Sovětský svaz – 20 milionů mrtvých;

– Čína – 65 milionů mrtvých;

– Vietnam – 1 milion mrtvých;

– Severní Korea – 2 miliony mrtvých;

– Kambodža – 2 miliony mrtvých;

– Východní Evropa – 1 milion mrtvých;

– Afrika – 1.7 milionu mrtvých;

– Afghánistán – 1,5 milionu mrtvých;

 

 

Další desítky tisíc obětí mají na svědomí komunistické strany a skupiny, které se nedostaly k moci. Sečteno a podtrženo: hledání ráje bylo peklem a vyžádalo si minimálně sto milionů mrtvých! 1)

 

Komunistická ideologie se sice hlásí i k Platonovým idejím ideální obce (lidé nemají být korumpováni penězi, má vládnout moudro, spravedlnost a právo), přesto jsou dějiny komunistických režimů dějinami násilí v době míru.

 

Čínský komunistický pokus má primát v počtu postižených – 65 milionů mrtvých. Během „kulturní revoluce“ byly Rudými gardami zničeny nevyčíslitelné hodnoty. Přesto je jeho vůdčí osobnost Mao Ce-tung již čtvrtou desítku let idolem mnoha levicových intelektuálů. Experiment sovětského Ruska byl zase nejpromyšlenější. Logicky i politicky. Proto nejdéle vydržel.

 

S ohledem na počet obyvatel na jimi ovládaném území a délku vlády jsou světovým rekordmanem v genocidě komunisté kambodžští. Jejich vůdce, Pol Pot, byl původně buddhistickým mnichem. Od druhé světové války byl aktivním komunistou a u „partyzánů na kambodžském venkově“ – Rudých Khmerů. Nakonec se Pol Pot stal sekretářem Rudých Khmerů – od roku 1960 oficiální komunistické strany Kambodže. Dokázali zničit nenahraditelné památky (rozebrali kámen po kameni katedrálu v Phnompenhu, ponechali džungli chrámy v Angkoru, …), za pouhé tři a půl roku (!) se jim podařilo vyvraždit nejstrašnějším způsobem (hladomorem i mučením) asi čtvrtinu obyvatelstva země. Kdo nevěří a komu se zdají čísla převzatá z Černé knihy komunismu příliš velká, nechť nahlédne do všeobecně přijímané encyklopedie Diderot. Černá kniha komunismu uvádí 2 miliony mrtvých, Diderot 3,5 milionu !

 

Autoři Černé knihy komunismu tvrdí, že éra komunistických tragedií končí v Moskvě 1991. Obávám se, že se mýlí. PROČ ? To je téma na knihu, zde se omezím jen na dva související důvody, které považuji za hlavní.

 

Když byl vojensky poražen nacismus, vítězové začali posuzovat vinu těch, kteří se podíleli na jeho rozmachu. Každý člen NSDAP byl považován za spoluviníka nacistických zločinů. A jako zločiny byly posouzeny skutky, které – v době, kdy se dály – trestné podle tehdejšího práva nebyly. V mezinárodním právu z té doby zůstaly tři hlavní kategorie zločinů, původně definované článkem 6 statutu Norimberského tribunálu: zločiny proti míru, válečné zločiny a zločiny proti lidskosti.

 

Evropské komunistické režimy nebyly poraženy vojensky. Po „porážce komunismu“ nebyli komunisté pohnáni k zodpovědnosti za zločiny svých režimů. Autoři Černé knihy komunismu zdokumentovali zločiny komunistických režimů v každé z těch třech výše zmíněných kategorií, přesto k žádnému „Norimberskému procesu proti komunismu“ nedošlo. Měl někdo zájem na jeho uspořádání? Komunisté určitě ne. A mezinárodní “kapitalistické” společenství? To přeci buduje nový světový řád a je obviňováno, že má už léta denně na svědomí tolik obětí jako kdysi Hitler. Norimberský proces za zločiny komunismu by se snadno mohl změnit v proces proti velkým zločinům vůbec. Konference v Durbanu to koneckonců potvrdila. To nemůže mezinárodní společenství potřebovat, tak se nelze divit jeho postoji „tolerance k jejich zločinům v minulosti za jejich bezvýhradnou podporu mezinárodního společenství dnes“.

 

Odsouzení zločinů komunismu si mohou vynutit jen oběti komunismu, kterými byla většina národa. Ne každý se dostal spárů komunistů v kobkách Pečkárny, každý byl ale ponížen třeba kádrovým stropem. Pokud mezi námi svobodně žijí nepotrestaní Bohumilové Vláčihové, neodsouzení za střelbu do nehybného vězně, je šance poučit se z chyb Sametu a ještě vyburcovat národ k nejen deklarativnímu odsouzení komunismu. Národ, který se nedokáže poučit ze svých chyb, je odsouzen prožít svoji minulost znovu. Dovolili jsme komunistům zůstat u moci, hrozí nám, že prožijeme minulost znovu?

 

Milana Kundera v „Nesnesitelné lehkosti bytí“ píše:„Těm, kteří mysleli, že komunistické režimy ve střední Evropě jsou výtvorem zločinců, uniká základní pravda: zločinné režimy nevytvořili zločinci, ale nadšenci přesvědčení, že objevili jedinou cestu vedoucí do ráje. Hájili ji udatně a popravili mnoho lidí. Později však vyšlo všeobecně najevo, že žádný ráj neexistuje a nadšenci byli tedy vrahové“.

 

Noví nadšenci již vstávají. V diskusi na internetových stranách o naší komunistické minulosti (http://svedectvi.host.sk) je i následující příspěvek nového nadšence (pro snazší čtení v ON byly doplněny háčky a čárky nad písmeny):

 

„Jsem členem KSČM, je mi 19 let a na celou minulost strany i socialismu jsem právem hrd, fanatikové vašeho typu nemají ve slušné společnosti co pohledávat.

Jste slepý.

Nevidíte co všechno vybudoval socialismus a na co by jsme se nikdy nezmohli a na co se už asi nezmůžeme!

Domy, silnice, nemocnice, továrny, polikliniky, školy!

Zlikvidoval nezaměstnanost, kterou Vy vítáte! Zlikvidoval fanatiky jako jste Vy! Očistil nás od fašismu, se kterým Vy sympatizujete!

Zbavil nás bídy a utrpení, které Vy prosazujete! Nechci být sprostý či jen trochu více neslušný, ale zvedá se mi žaludek, když vidím individua jako jste Vy a čtu jejich latrinové výplody vzešlé z pomatenosti jejich mozku! Nebojím se Vás! Vím že pravda stojí na mojí straně! Nechci tvrdit že přímo lžete, možná že Vaše mysl je pouze zmatena skutečným kapitalismem jak je u nás prosazován a jediné vysvětlení vidíte v nějaké tajemné komunistické sabotáži, která brání v uskutečnění kapitalistického „ráje” podle vašich zvrácených představ.

S pozdravem Pavel C., 19 let, student, člen KSČM, Klubu levicové inteligence, Klubu českého pohraničí a Mensy ČR, Olomouc“.

 

„Každý má povinnost vůči společnosti, v níž jediné může volně a plně rozvinout svou osobnost“, říká čl. 29 Všeobecné deklarace lidských práv. Nedokážeme-li prosadit odsouzení zločinů komunismu, dáváme naději na beztrestnost dalším nadšencům, páchajícím pokusy na lidech při novém hledání ráje. Peklo může pokračovat, i když se mu nemusí říkat komunistické.

 

 

ZDROJ: svedomi.cz

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, Milan Hlaváček 200,- Kč, Šárka Průdková 300,- Kč, Nezn. dárce (poštou) 250,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Jozef Sykora 249,80 (10 eur), Josef Bílek 200,- Kč, Jan Králíček 1000,- Kč, Jan Cerny 5000,- Kč, Vitesse PSP Ltd. 100,- Kč, Jan Pšenička 400,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 300,- Kč, Jiří Chudý 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Josef Bárta 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeněk Poslední 200,- Kč, Miloslav Konopiský 300,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Hynek Charous 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Robert Knopp 126,80 Kč (5 eur), Stanislava Kovaříková 200,- Kč, Hana Tomová 150,- Kč, František Dvořák 300,- Kč, Ivana Stupková 500,- Kč, Růžena Neuwirthová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 48 492,60 Kč
Vybráno 138.54%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.