pehemerkel
29.6.2018
Kategorie: Společnost

Pehe je vděčný: Díky za každé nové ráno s Merkelovou

Sdílejte článek:

SV

Portál Akuality přináší komentář Jiřího Pehe, který tvrdí, že Angela Merkelová je ta správná osoba na řešení evropských problémů. A že Visegrád je skupina egoistických zemí.

Jiří Pehe je u nás známý pojem. Vždy stojí neochvějně na straně bruselských multikulturních řešení. A vždy proti národním ” egoistickým ” zájmům. Názory tohoto “filozofa” není nutné komentovat, stačí výpis některých tezí.

Jeho poslední komentář začíná příznačným názvem “Díky za každé nové ráno s Merkelovou“.

Pehe si myslí, že Merkelová je jen boxovací pytel pro populisty. Kritizuje kritiku rozhodnutí Merkelové otevřít hranice Německa v roce 2015. Tvrdí, že by “zkolaboval schengenský prostor s volným pohybem osob “.

Myslí si, že kdyby zavřela tehdy hranice, odnesla by si to i Česká republika, kde by zůstalo hodně migrantů.

Určitou chybu přiznává i Merkelové, která prý mohla a měla koordinovat své kroky více se zbytkem EU. Jenže to prý bylo nutné, aby takříkajíc vypustila ventil na Balkáně.

Přesvědčuje, že bez Schengenu není možná ekonomická komunikace a kdyby skončil Schengen, “pro ekonomiku země, jakou je Česko, by to mělo katastrofální následky. O dnešním ekonomickém růstu bychom si mohli nechat je zdát. 

Na základě toho, že prý Merkelová konala racionálně a rozumně, nemůže být ani řeči o jejím konci.

Pehe si myslí, že pokud by se prosadilo zavření hranic v Německu, stalo by se přesně to, co popisoval jako hrozbu v roce 2015 – tedy konec Schengenu a ekonomický kolaps Česka.

Řešením je prý celoevropské řešení. Lídři Visegrádu opakují, že jím není přerozdělování migrantů, ale uzavření vnějších hranic EU, zřízení detenčních center na severním pobřeží Afriky, pomoc v zemích, odkud uprchlíci přicházejí. V tom druhém mají podle Pehe pravdu a západní Evropa v čele s Merkelovou to prý ví a chce to realizovat.

Je však prý neúnosné, aby se Visegrad nepodílel na rozdělování žadatelů o azyl.

Merkelová sice uznala “sportovně”, že povinné jednorázové kvóty z roku 2015 asi nebyl nejlepší nápad, stále však hledá cestu, jak dostat žadatele o azyl do celé Evropy nějakým rozvodný mechanismem.

Visegrád stále odmítá přerozdělování, a proto Evropská komise navrhla v textu Dublin IV finanční kompenzaci. Tj, že by země, které uprchlíky zcela odmítají, měly alespoň finančně přispět těm zemím, které je přijmou. Český premiér Babiš ihned prohlásil, že Česko nic platit nebude.

Merkelová na to reagovala poznámkou, že řešení budou asi muset hledat skupiny spolupracujících států. Toto Pehe interpretuje jako velký strach z toho, že se zavedou hranice mezi Visegrádem a původními členy EU. Podle něj to opět bude znamenat ekonomický kolaps Česka.

Pehe na závěr tvrdí, že pokud se to [uzavření hranic a ekonomický kolaps] stane, bude to vina vlastního egoismu Česka.

A když tedy bude Česko trpět v bídě a dívat se na blahobyt v západních zemí, zpětně bude možná děkovat Merkelové za roky, kdy donutila Čehy akceptovat její řešení.

A škodolibě poznamenává, že pokud nakonec Merkelová ustoupí a hranice uzavře, bude zajímavé sledovat, co budou čeští “migrační rozumbradové” říkat.

ZDROJ: slobodnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 153 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...