pehemerkel
29.6.2018
Kategorie: Společnost

Pehe je vděčný: Díky za každé nové ráno s Merkelovou

Sdílejte článek:

SV

Portál Akuality přináší komentář Jiřího Pehe, který tvrdí, že Angela Merkelová je ta správná osoba na řešení evropských problémů. A že Visegrád je skupina egoistických zemí.

Jiří Pehe je u nás známý pojem. Vždy stojí neochvějně na straně bruselských multikulturních řešení. A vždy proti národním ” egoistickým ” zájmům. Názory tohoto “filozofa” není nutné komentovat, stačí výpis některých tezí.

Jeho poslední komentář začíná příznačným názvem “Díky za každé nové ráno s Merkelovou“.

Pehe si myslí, že Merkelová je jen boxovací pytel pro populisty. Kritizuje kritiku rozhodnutí Merkelové otevřít hranice Německa v roce 2015. Tvrdí, že by “zkolaboval schengenský prostor s volným pohybem osob “.

Myslí si, že kdyby zavřela tehdy hranice, odnesla by si to i Česká republika, kde by zůstalo hodně migrantů.

Určitou chybu přiznává i Merkelové, která prý mohla a měla koordinovat své kroky více se zbytkem EU. Jenže to prý bylo nutné, aby takříkajíc vypustila ventil na Balkáně.

Přesvědčuje, že bez Schengenu není možná ekonomická komunikace a kdyby skončil Schengen, “pro ekonomiku země, jakou je Česko, by to mělo katastrofální následky. O dnešním ekonomickém růstu bychom si mohli nechat je zdát. 

Na základě toho, že prý Merkelová konala racionálně a rozumně, nemůže být ani řeči o jejím konci.

Pehe si myslí, že pokud by se prosadilo zavření hranic v Německu, stalo by se přesně to, co popisoval jako hrozbu v roce 2015 – tedy konec Schengenu a ekonomický kolaps Česka.

Řešením je prý celoevropské řešení. Lídři Visegrádu opakují, že jím není přerozdělování migrantů, ale uzavření vnějších hranic EU, zřízení detenčních center na severním pobřeží Afriky, pomoc v zemích, odkud uprchlíci přicházejí. V tom druhém mají podle Pehe pravdu a západní Evropa v čele s Merkelovou to prý ví a chce to realizovat.

Je však prý neúnosné, aby se Visegrad nepodílel na rozdělování žadatelů o azyl.

Merkelová sice uznala “sportovně”, že povinné jednorázové kvóty z roku 2015 asi nebyl nejlepší nápad, stále však hledá cestu, jak dostat žadatele o azyl do celé Evropy nějakým rozvodný mechanismem.

Visegrád stále odmítá přerozdělování, a proto Evropská komise navrhla v textu Dublin IV finanční kompenzaci. Tj, že by země, které uprchlíky zcela odmítají, měly alespoň finančně přispět těm zemím, které je přijmou. Český premiér Babiš ihned prohlásil, že Česko nic platit nebude.

Merkelová na to reagovala poznámkou, že řešení budou asi muset hledat skupiny spolupracujících států. Toto Pehe interpretuje jako velký strach z toho, že se zavedou hranice mezi Visegrádem a původními členy EU. Podle něj to opět bude znamenat ekonomický kolaps Česka.

Pehe na závěr tvrdí, že pokud se to [uzavření hranic a ekonomický kolaps] stane, bude to vina vlastního egoismu Česka.

A když tedy bude Česko trpět v bídě a dívat se na blahobyt v západních zemí, zpětně bude možná děkovat Merkelové za roky, kdy donutila Čehy akceptovat její řešení.

A škodolibě poznamenává, že pokud nakonec Merkelová ustoupí a hranice uzavře, bude zajímavé sledovat, co budou čeští “migrační rozumbradové” říkat.

ZDROJ: slobodnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.