polskoeu
10.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Patryk Jaki uveřejnil výmluvnou mapu.“Jen Polsko nesmí“

Sdílejte článek:

CATHOLIC OBSERVER

V reakci na dnešní jednostranně zaměřené zprávy mainstreamových medií hodně zemí, včetně ČR a ČT, insinuují tvrzení, že se Polsko svým údajným rozpoutáním konfliktu s EU poté, co polský Ústavní soud ve čtvrtek (7. Října) vydal vyjádření o nadřazenosti polské Ústavy nad unijním, vydalo na cestu vystoupení z EU. Samozřejmě, že všechny řeči o polexitu jsou fake. Polská media jsou však tématu Ústavní soud a EU plná. Mezi nimi se výrazně se odlišují postkomunistická Wyborcza.pl a protivládní servilně eurohujerská televize TVN a media sice polskojazyčná, avšak v německých rukou – ta samozřejmě bijí na alarm, předvádějící se v negativních superlativech proti současné vládě Sjednocené pravice, která již Polsko takřka z EU vyvedla…. Málo slovy hodně říkají slova europoslance PiS Patryka Jakého uveřejněná mj. na portálu www.dorzeczy.pl , která tlumočím:

Patryk Jaki uveřejnil výmluvnou mapu.“Jen Polsko nesmí“

Máme v Evropě evropaexit – napsal na Twitteru Patryk Jaki. Politik uveřejnil příznačnou grafiku.

Polský Ústavní soud ve čtvrtek 7. Října vydal vyjádření o nadřazenosti polské Ústavy nad unijním právem. Ústavní soud uznal, že evropské předpisy v rozsahu, v jaké orgány EU působí za hranicemi Polskem jí postoupených kompetenci, jsou v s polskou Ústavou v rozporu. Rozhodnutí padlo v odpověď na návrh postoupený v březnu premiérem Mateuszem Morawieckim ve věci přezkumu shodnosti některých ustanovení Smlouvy o EU s Ústavou.

Na výrok Ústavního soudu zareagovala Evropská Komise. Ta ve svém prohlášení vyjádřila ve spojení s posudkem polských ústavních soudců „vážné obavy“. Evropská Komise také potvrdila, že „s cílem ochrany jednotné aplikace práva EU a jeho integrálnosti nebude váhat ve využití práv, která jí právní mocí Smlouvy přísluší“.

Europoslanec Patryk Jaki zveřejnil mapu Evropy, na níž jsou označeny státy, které uznaly nadřazenost Ústav svých zemí nad právem EU. Na grafice jsou zaznamenány Španělsko, Francie, Německo, Itálie, ČR, Rumunsko, Litva, Dánsko, Belgie a také Polsko.

“Máme v Evropě evropaexit. Zde jsou státy, které si přiznaly právo přezkoumat, zda EU v situacích, které uzná za sporné, nepřekračuje své kompetence. Jen Polsko nemůže, a ještě mnoho Poláků bojuje o to, aby nemohlo“ – napsal Jaki na Twitteru..

Co nám zbývá říci na závěr? Zde se vážení čtenáři podívejte na tomto portále zveřejněnou mapu zemí, jejichž ústavní soudy vydaly naprosto stejné rozhodnutí:

https://dorzeczy.pl/opinie/209071/jaki-opublikowal-znamienna-mape-mamy-europaexit-w-europie.html . Znamenala stejná rozhodnutí ústavních soudů těchto zemí jejich vystoupení z EU? Jak vidět, nikoliv. A nikoliv Polsko, ale EU rozpoutává konflikt, přičemž věc polské zákonnosti je zástupným důvodem. Je to EU, která se dala na cestu vydírání. Jak jinak nazvat třeba prohlášení eurokomisaře Reynderse, jenž řekl veřejně v televizi, že EK zadržuje nyní fond pocovidové obnovy, aby Polsko donutili pod tímto tlakem se ohnout a splnit úkoly, které zadávají, pokud jde v Polsku o justici. Podle unijních smluv lze takovýto krok aplikovat výlučně v případech zneužití fondů (což je Babišův ze strany EK konstatovaný „střet zájmů“ – jak vidět ten vadí EK jen „formálně“?). Zrátka skutečný důvod je ideologický: EU dnes ovládaná NEOmarxistickou a levicově liberální lobby válči proti zemi, v níž po celé řadě neúspěchů a korupce postkomunistického a posléze levicově liberálního režimu voliči dali ve volbách opakovaně silný mandát vládě konzervativní, která se vydala cestou nekompromisního odstraňování všech reliktů komunismu, cestou obrany a rozvoje společnosti založené na tradičních tisíciletých osvědčených hodnotách.

Jakou možnost by v případě definitivního rozhodnutí zastavit Polsku unijní fond obnovy? Příklad naznačuje europoslanec Saryusz-Wolski: Odřeknutí účasti na unijním Plánu obnovy, neboť podobné peníze, ale za lepších podmínek, si Polsko může půjčit na kapitálových trzích a tak realizovat svůj vlastní Plán obnovy. A splátkami, které vyvstanou, zatížit EK, anebo je odečíst od polských příspěvků na EU. Suma, schválené unijní pomoci v obnově Polska obnáší 58 miliard EUR, což je cca 266 miliard zlotých. Polsko ve státním rozpočtu mělo naposled 80 miliard přebytek. Polsko má jinak na mezinárodních finančních a kapitálových trzích (i dle ratingových agentur) dobrou úvěruhodnost, takže na rozdíl od ČR, si takovýto postup, jaký Saryusz-Wolski představuje, může především dovolit. Vtip je také v tom, že na unijní Plán obnovy si sama EU musí příslušné fondy vypůjčit. (Publikované vyjádření Saryusze-Wolského viz https://dorzeczy.pl/ekonomia/207934/jacek-saryusz-wolski-o-zlamaniu-szantazu-ue-wobec-polski.html) Pokud by EU (zatím čistě hypoteticky) dospěla dejme tomu až k rozhodnutí omezit členská práva „vzpurných států“ – pak takový návrh by musel být schválen jednohlasně všemi členskými státy – což by ani v dnešní situaci nebylo pravděpodobné. Takže žádný polexit. Není to inspirativní příklad, jak se zachovat vůči liberálně-levicové či NEOmarxistické lobby, mající dnes na rozhodování EU značný vliv? Neplatí zde „kdo se bojí, nesmí do lesa?“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 982 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)