PAPEZSLOVENSKO
14.9.2021
Kategorie: Společnost

Pastýř a jeho ovečky

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNávštěva Svatého otce na Slovensku vzbuzuje v lidech noho emocí. Přestože papež František I. pro mnohé představuje ,,moderní“ hlavu křesťanstva, pro další je kontroverzní postavou plně vyplňující prostor na vatikánském stolci liberalismem. Nezabývejme se životopisem tohoto představitele církve, protože bychom se dopracovali k tomu, jak moc si jihoamerický klér oddychnul, když František odešel pryč z kontinentu.

Světová veřejnost byla překvapena, když předchůdce Františka byl označen za nemocného a neschopného dále vykonávat svou funkci. Dosazením Františka I. byl učiněn krok k podpoře migrace a šíření islámu. Vstřícnost tohoto muže vůči dosud spíše nepřátelskému náboženství, překvapila řadu lidí, a to ať už věřících, tak i ateistů. On však pokračuje v politice sladěné s postupem globálních elit i v dalších směrech. Z papeže se stal propagátor vakcinace, ekologie a Velkého resetu. V podstatě si souzní s lidmi typu Schwab, Merkelová, Gates a s dalšími podobnými. Dle mnoha indicií bylo jeho přemístění se na papežský stolec dobře naplánováno a měl jako morální autorita z pozice hlavy křesťanstva působit na své věřící právě v zájmu nejmocnějších. V podstatě tedy zastává politickou funkci, která má vypadat jako duchovní. Tomu však věří jen ti naivní, případně silně věřící nepřipouštějící si, že i tak vysoko postavený hodnostář může samotné církvi škodit, případně ji pouze zneužívat.

Zde je třeba uvést jednu věc na pravou míru. Většina ateistů má daleko k výsměchu namířenému proti věřícím, a to ať jde o jakékoliv náboženství. Absence víry v boha je většinou nahrazena něčím jiným. Například důvěrou v sama sebe, vnímáním určitého tajemna jiným způsobem, ovšem nikoliv víry v někoho, kdo na nás dohlíží a pomáhá nám jakožto spasitel. Určitá potřeba lidí v něco věřit se odvíjí z jejich neschopnosti pochopit některé jevy a události. Většinou je to nedokonalost lidských znalostí a schopností, jindy náhoda, přesto nelze snižovat víru těch, kteří se obrací ke svému bohu. Na druhou stranu si však připomeňme, kolikrát se ve jménu náboženství válčilo, vraždilo a jak velké škody nadělali jak křesťané, tak i muslimové při šíření svého názoru na život. I proto je třeba být ve střehu, objeví li se někde někdo s křížem či půlměsícem a ohání se uhlazenou agitací. V kontextu s historií jim nelze věřit ani nos mezi očima. Přesto jsou faráři, kněží a další členové kléru pro mnohé dosud autoritami a jsou to dobří lidé. Každý si může zvolit svůj přístup k víře, a pokud neobtěžuje své okolí, rádi s nimi budou ateisté obdivovat krásy kostelů a tradic.

V souvislosti s návštěvou papeže a našimi staršími články jsme byli nařčeni nejen z nenávisti vůči Františkovi I., ale také z rasismu. Člověk se rodí jako nepopsaný papír, a je jedno, je li bílý, černý či jiný. Až jeho další vývoj napoví, bude li dobrým člověk či nikoliv. Existují však určité předpoklady, že bude vyrůstat pod vlivem svého okolí, zároveň má určitou DNA, se kterou prostě nehne. Takže lidi třídíme podle několika ukazatelů a samozřejmě, pokud si můžeme vybrat, pak nás zaujmou ti, kteří nám jsou bližší. Nikoliv jen vzhledem, ale také chováním, schopnostmi a vystupováním. Díky migraci se do Evropy dostali zástupci různých národů a lze konstatovat, že jsou převážně problematičtí a nepřínosní. Navíc dosud žili v jiném prostředí, a to naše jim prostě připadá nevhodné a rádi by ho změnili. Jejich inteligence však většinou nestačí na to, aby pochopili, že přizpůsobit se musí oni, protože přišli k nám. Neudělají to, jsou to nepřizpůsobiví vetřelci a s jako takovými je třeba jednat. To není rasismus, to je pud sebezáchovy. Kdo ji postrádá, vymře. A jsou tací, kteří s naší budoucností hazardují. Třeba i aktuální host na Slovensku.

Zpět k papežovi. Část Slovenska je z něj v transu, protože Slováci jsou více věřící národ než my Češi. Druhá půlka si však vzpomíná na satanskou symboliku, která je znázorněna na trůnu Svatého otce, dokonce i na kříži, který nosí na krku. Ostatně právě pro papeže zvláštní symboly spojují Františka I. s řadou momentálních elit světa. Na nedávném setkání předních politiků se vztyčenými malíčky a ukazováčky prezentovalo mnoho z nich včetně Emanuela Macrona. Také rétorika současného pastýře směřující k ovečkám (jak příznačné pro současnou dobu plnou stádní politiky) je výrazně extravagantní. Podpora islámu, migrace, vakcinace, ekologie, neomarxismu a snaha přesvědčit dav k dobrovolnému podvolení se diktatuře je naprosto evidentní. Je tedy vcelku logické, že má papež mnoho odpůrců, a to dokonce i mezi svými, včetně některých kardinálů. Naopak se nelze divit vřelému přijetí od stejně podezřele na post hlavy slovenského státu zvolené (dosazené?) prezidentky Čaputové a od extrémně probruselské vlády vzniklé po sehraném puči. Všichni tito liberálové si dostatečně vzájemně podkuřují a plácají se po zádech. Samotní Slováci pak mají na výběr, jisté však je, že rozdělenou společnost papež rozhodně nespojí.

František I. je jedním z momentálně nejvýraznějších postav v současné špatné době a rozhodně patří k té části polického spektra, které chce za každou cenu změnit svět, který byl dosud vcelku fajn. Jeho ideologie už dávno nemá s křesťanstvím v čisté podobě nic společného. Papež je jen dalším politikem těžícím však z bohatství a prestiže Vatikánu. Přestože jeho bílý plášť staví do pozoru stále dost věřících, osoba v něm už tolik morálních kvalit nemá. Je na každém, jak si ho kdo bere. Nevnímejte ho však jen jako papeže, ale zkuste se zamyslet, kdo je ten člověk. Nechceme nikomu kazit iluze, ale opět připomínáme, že je to pastýř, který pase ovce. A v tomto případu je to v tom horším provedení. Opravdu chcete zůstat ovcemi? Nebo by bylo lepší zamyslet se nad tím, zda li by ho při osobním setkání Ježíš nevypráskal bičem? A opravdu jel na Slovensko rozdávat duchovno, nebo je to další krok přibližující nás k staronové době? Kdo ví….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 506 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
74 komentářů
      • texas
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)