MIGRANTILOD2
2.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Pašerácké neziskovky získaly od nelegálních pašeráckých mafií asi 100 milionů dolarů

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Věřil snad kdy někdo, že zaměstnanci či majitelé vysoce ziskových neziskovek, které brázdí vody Středozemního moře, aby pomáhaly “obohacovat” Evropu, dělají vše jen za peníze od dobrovolníků či z dotací EU či jejich domovských zemí? Pak vězte, že to je jen menší část jejich výdělku. Možná by se dalo říct, že vzhledem k tomu zbytku velmi zanedbatelná. Ostatně, už před časem jsem zde psala o šéfovi jedné z těchto neziskovek, který si žije jako dolarový multimilionář.

Nedělám si rozhodně žádné iluze ani o dalších zaměstnancích těchto neziskovek, jejich motivem jistě není nějaký bezbřehý altruismus. Podle všeho jsou totiž výdělky těchto pašeráků skutečně pohádkové a to nejen díky slušným dotacím z jejich zemí, tučnému příspěvku od církví, Sorosových neziskovek nebo EU. Slušným sponzorem legálních pašeráků jsou i ilegální pašerácké mafie, s nimiž neziskovky dlouhodobě spolupracují.

Studie dvou sicilských ekonomů odhaluje, kolik získaly neziskovky od mafiánských organizací, které řídí obchodování s nelegálními přistěhovalci.

Existují dva možné odhady. Podle prvního z nich invazní tok vytváří pro zločince určitou částku zisku, kterou lze každoročně odhadnout na 91,4 milionu dolarů; podle jiného odhadu, založeného na jiném pozorování dostupných údajů, dosahují zisky 109,3 milionu dolarů ročně.

A existuje třetí odhad, který se týká vlivu na obrat zločineckých organizací, které jsou zahrnuty v SAR (zkratka pro pátrání a záchranu, v níž jsou zahrnuty záchranné operace, prováděné pašeráckými neziskovkami)“Celkově můžeme říci – uvádí se ve výzkumu – že podle SARu zůstal v kapsách zločinců díky nárůstu odchodů, vyšší zisk o 100 milionů dolarů ročně.”

Proto přítomnost nechvalně známých neziskovek, které tvrdí, že jsou humanitární, nutí mafie obchodníků s lidmi vybírat od svých klientů více než sto milionů eur.

Je jisté, že celý skandál kolem neziskovek, spolupracujících s pašeráky, bude zameten pod koberec. Potrestáno bude jen několik vedoucích činovníků těchto podvratných organizací, ale pojede se hezky dál, jen s novou posádkou lodí, Kalergiho plán musí být bezezbytku splněn…
  • Slovanka
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 151 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)