MG5859LR
12.4.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Parkur, seník, sklad i florbalové zápasy v montovaných halách

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...
Sdílejte článek:

Čím dál více firem si uvědomuje, že montované haly nejsou žádným dočasným řešením, ale lze je používat jako trvalé zastřešení pro širokou škálu účelů. Potvrdit to mohou haly, které realizovala společnost POLAK CZ. Stojí třeba v Chotětově, kde je využívá firma Thimm Service, ve slovenském Lozornu pro Integry Automotive nebo v Afghánistánu, kde slouží Armádě ČR jako hangár pro vrtulníky.

Montované haly je skutečně možné používat pro hromadu účelů, typicky jsou to právě jízdárny, hangáry, sklady, sportovní a zemědělské prostory. Podle využití bývají také vybavovány odvětráváním, osvětlením, tribunami, lambrínami, mantinely apod. Obvykle se jedná o finančně daleko výhodnější variantu než v případě jiných staveb. Například montovaná hala je pro tenisové středisko daleko lepší než přetlaková hala, kterou bývá v zimě složité vytopit.

Lze ji používat dočasně i trvale

Montované haly jsou sestavovány tak, aby byly veškeré spoje kdykoliv rozebratelné, tím pádem není problém je rozšířit či přemístit. Přesto pevně drží a dá se s nimi počítat i jako s trvalým řešením.

Konstrukce je tvořená lehkými ocelovými trubkami. Základem jsou rámy ve zvoleném tvaru, ty jsou pospojované ztužidly. Vše stačí ukotvit do země pomocí železných trnů, základy zpravidla nejsou potřeba. Jen je dobré halu postavit na mírně vyvýšenou plochu kvůli vodě.

Plachta vydrží i sněhové zatížení a vítr

K opláštění je použita odolná nánosová PES tkanina z kategorie těžko hořlavých stavebních materiálů. Je odolná UV záření, drží si svou barvu a má životnost minimálně 10 let. Kdyby došlo k protržení či jinému poškození, dá se jednoduše opravit svárem.

Bez problémů odolává sněhovému zatížení i prudkému větru. Před každou výstavbou je proveden výpočet nezávislým statikem a podle něj se pak konstrukce řídí. Například zmiňovaný hangár v Afghánistánu zvládá vítr v nárazech až 190 km/h.

Potřebujete ještě nějaký důkaz, že výhodnější zastřešení než textilní haly budete hledat jen těžko?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.