new-logo-950
10.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Paranoidní Hillary vs. Alternative Right

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ MACHÁČEK

Tentokrát marionetě Hillary zaškubaly provázky táhnoucí se z vedení její kampaně, aby jí daly najevo, že je třeba si nechat naprogramovat projev proti relativně novému jevu tzv. „Alt-Right“. Výsledek byl mimořádně imbecilní.

Když už tedy vylezla za denního světla ze své rakve, mohla se také obtěžovat plebejcům sdělit, jak si hodlá na pozici prezidenta počínat. Místo toho třicet minut blábolila, napumpovaná kdovíjakým svinstvem, aby se vůbec udržela na nohách, a stihla spojit Trumpa, Farage, Alt-right a jiná „temná zákoutí internetu“, a označila je za rasisty a členy rozsáhlého pravicového spiknutí se sídlem v Kremlu.

Jasně, všichni okolo jsou pravicoví spiklenci, rasisti a ruští agenti, jen ona je letadlo. Bábě už evidentně kape na karbid a ten její Alzheimer (?) se progresivně zhoršuje. Není to poprvé, co Clintonová zmínila „rozsáhlé pravicové spiknutí“. Již před osmnácti lety o něm mluvila, když její manžel Bill už asi po stopadesáté strkal penis, kam neměl a zrovna mu to následné chorobné lhaní náhodou neprošlo.

Ale CO je to ta „Alt-right“, kterou bláznivá Viktorka Hillary zmínila? Je Alt-right spolek rasistů z temných zákoutí internetu?

Ze všech stránek, které sdružují samozvané příznivce Alt-right by za rasistickou šlo označit tak akorát The Daily Stormer. A i ti uznávají, že velká část jejich čtenářů a členů se jen baví výrobou drsnějších memů zahrnujících např. Wehrmacht. Dále je tu ovšem sbírka blogů a stran (VDARE, Alternative-right blog, American Renaissance, The Occidental Observer, až po sympatizující Breitbart, The Unz Review a paleokonzervativní/paleolibertariánské Taki´s Magazine, H. L. Mencken Club, The American Conservative či lewrockwell.com), o kterých by to řekl jen člověk s mozkem napadeným virem progresivity. Je to asi jako říct, že fanoušci death metalu uctívají Satana. Jako jo, když budete hledat dostatečně dlouho a usilovně, nějaké najdete, ale ani náhodou se nebudou blížit čemukoliv, co by se jen blížilo většině.

Navíc je tu problém se sledem událostí. Všeobecně se za autora takového zakládajícího manifestu Alt-right považuje Paul Gottfried, a to někdy v roce 2008. Onen výraz zpopularizoval Richard Spencer kolem roku 2010, přičemž VDARE či American Renaissance existují již od devadesátých let. The Daily Stormer však vzniká až v roce 2013 a od té doby schytala dost kritiky od „původní“ Alt-right. Jde tedy spíše o nepovedené plagiátory. Tolik tedy k údajnému rasismu Alt-right.

Jistě, běžně rozšířený je mezi členy Alt-right tzv. rasový realismus, tedy tak „šokující“ názory, jako že mezi rasami (stejně jako třeba pohlavími) existují rozdíly (fyzické, ale i kognitivní), a že produkují vlastní unikátní civilizační okruhy a kultury. Též jsou natolik necitliví, že si přejí zachovat Západní civilizaci a její lid (a tedy i bělošský charakter západních zemí). Pro nevyrovnaná SJWéčka v různých stádiích postižení, trpící sebenenávistí, je toto všechno rasismem. Ovšem věčné a bezpředmětné ohánění se rasismem je znakem každého správného intelektuálního eunucha. Volání po obnovení otroctví nebo napadení a vyhlazení Senegalu mezi rasovými realisty nečekejte. Základním kamenem rasového realismu není nenávist vůči ostatním rasám, ale náklonnost ke své vlastní a respekt k ostatním.

Jeden příklad za všechny – Jared Taylor. Narodil se a vyrůstal v Japonsku. Stejně jako ostatní rasoví realisté nemá problém uznat, že při mezinárodních měření IQ přesahují východoasiaté bělochy. (Hotový druhý Hitler, že? Ten se také kamarádil s Japonci). Mluví plynně jejich jazykem a obdivuje jejich kulturu. Dost možná právě proto chce, aby Japonsko zůstalo japonské, nikoliv japonsko-arabsko-masajské, či jakákoliv jiná kombinace. A stejně jako nevidí nic špatného na tom, že Nigérie je černošskou zemí, nebo že Japonci omezují imigraci na naprosté minimum, odmítá vidět něco špatného na tom, aby Evropa byla bělošská, či USA z devadesáti procent osídlené bělochy, tak jak ještě nedávno byla.

Pro libertariány se též hodí se připomenout jeden volebně-demografický fakt – totiž, že v USA volí Hispánci z velké části Demokraty a černoši dokonce téměř jako jeden muž volí pro Demokratickou plantáž. Zde tedy nějaký větší příklon k myšlenkám menšího státu nečekejme. (1)

Buď jak buď, souhlasit s nimi ve všem nemusíte. Důležité je, že libertariáni mají v Alt-right názorově blízkou skupinu, kterou lze využít na cestě ke svobodnější společnosti. Pokud tedy libertariáni stojí o takovou politickou změnu a neberou libertariánství jen jako lifestylovou záležitost.

Takže co dalšího můžeme čekat od Alt-right?

Zhruba řečeno to jsou Tradicionalisté, nejčastěji v katolickém stylu. A i když nejsou věřící, tak jsou sympatičtí ke křesťanství. Dalo by se říct, že jsou „kulturní křesťané“.

Ekonomie není ve středu zájmu, ale obecně vládne kladný přístup k Rakouské škole a politicky jsou obecně pro menší stát.

Diverzita jako různé individuální národy, nikoliv levičácká vize světového koncentráku, kde jsou všichni nuceni žít na jedné hromadě, a kde člověk nerozezná Německo od Etiopie.

Někteří chtějí „silnou armádu“, ale názor je takový, že pouze jen na obranu. Rozhodně chtějí mír a dobré vztahy s Ruskem a přestat si hrát na světového policajta. Nejlépe jejich postoj vyjadřuje heslo: „America First“.

Ideologické pozadí vyplňují jména jako Oswald Spengler, Julius Evola, Sam Francis, či z libertariánských a jim blízkých autorů H. L. Mencken, Paul Gottfried, Hans Hoppe a Murray Rothbard.

Odporují demokracii a rovnostářství, místo nich přijímají hierarchicky strukturovanou společnost.

Odmítají masovou imigraci. A když nyní mohou i ti pomalejší vidět, co s Německem udělala Mengela Merkelová i s tím svým heslem: „Wir scheissen das!“ (nebo tak nějak), jsou důvody celkem nasnadě.

Též ostře vystupují proti multikulturalismu, feminismu a politicky korektní myšlenkové policii, která by ráda přepsala dějiny a prezentovala každého bělocha v historii jako zavrženíhodné individuum, čímž by mělo dojít k přijetí „bílé viny“ a ztrátě historické národní paměti a identity. Např. snaha prezentovat George Washingtona nebo Thomase Jeffersona pouze jako zavrženíhodné rasisty, sexisty a pracháče (zločin sám o sobě), kteří dost možná trhali mouchám křidélka.

Zkrátka chtějí zvrátit veškeré „progresivní“ svinstvo, které přinejmenším v posledních padesáti letech rdousí západní společnost. Už bylo na čase, nemyslíte?

Trump a válka memů

Trump není členem Alt-right, i když s ním sympatizují například v otázce imigrace. Je spíše jejím maskotem, což se projevuje v záplavě memů, kde má Alt-right naprostou internetovou převahu. Uprostřed projevu Clintonové zvolal jeden frajer (po zmínce o Alt-right) „Pepe!“ (2), čímž:

  • mě docela slušně rozsekal
  • odkazoval na žabáka Pepeho, postavičku starou skoro jako internet sám, kterou si Alt-right přisvojila a používá ho pro zosobnění Trumpa

Pro představu si zadejte si do vyhledávače: „Pepe Trump“, případně můžete pro pobavení shlédnout tento sestřih projevu Clintonové v Pepe verzi. Povšimněte si slovníku Clintonové. Tyto výrazy jsou až příliš typické pro současnou levici. (3)

Je celkem pochopitelné, že se shromáždili okolo Trumpa, protože nikdo jiný jim zastoupení nenabídl. Jde převážně o “vyvrhely” současné západní společnosti – muži, heterosexuálové, běloši, kteří se (což je snad nejhorší) nestydí za to, co jsou, i když je do nich ze všech stran huštěno, že by měli.

Libertariáni mají ve fenoménu Alternative Right jedinečnou příležitost – zástupy lidí odmítajících rovnostářství, politickou centralizaci, vysoké daně, politickou korektnost atd. Lidí, kteří jsou znechucení z politického establishmentu, stranických chcípáčků, celých žhavých „dělat politiku“. Lidí, kteří jsou z velké části ochotní naslouchat libertariánským idejím. Samo se to ale neudělá a je třeba k nim promluvit a pěstovat v nich jejich „lidově-libertariánské“ postoje, prohlubovat je a dodávat jim další ideologickou munici.

Jde o názorově poměrně široké hnutí, které dost možná ještě bude krystalizovat. V každém případě se bude muset „profesionalizovat“. Zde se skrývá potencionál pro úspěch, ale i nebezpečí. Stačí se podívat na Tea Party, jak byla unesena a vykastrována „oficiální“ pravicí. (4) Zde se možná bude hodit nálepka údajného rasismu, poněvadž politici budou připodělaní strachy, že by spojování jejich jména s Alt-right mohlo ukončit jejich korytářské kariéry. Alt-right tak možná získá čas vychovat si vlastní kádry a vybudovat infrastrukturu.

Ať už Trump vyhraje volby nebo ne, jedno je jisté – o Alternative Right jsme neslyšeli naposledy.

Zdroje:

https://www.youtube.com/watch?v=hfq20ojHhZY

http://takimag.com/article/a_call_to_the_alternative_right#axzz4LIs58xdF

http://takimag.com/article/the_decline_and_rise_of_the_alternative_right/print#axzz4LIxegFNz

  • Jared Taylor o užším pojetí Alt-right

https://www.youtube.com/watch?v=CJ3B6L2fUA8

  • Širší pojetí Alt-right

http://www.breitbart.com/tech/2016/03/29/an-establishment-conservatives-guide-to-the-alt-right/

  • O rozdílech v IQ u různých zástupců lidstva, jejich roli v dosažení ekonomického úspěchu, stejně jako o úloze dědičnosti pojednávají kupř. tito autoři: John Philippe Rushton, Richard Lynn, Tatu Vanhanen, Richard Herrnstein, Charles Murray, Luigi Luca Cavalli-Sforza, Arthur Jensen, Helmuth Nyborg, Heiner Rindermann, Linda Gottfredsonová.

ZDROJ: bawerk.eu

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 769,00 Kč
Vybráno 22.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.