finding-a-paranoia-definition-that-makes-sense-in-todays-world-1
15.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Paranoia

Sdílejte článek:

SHP

Každý den, ať už u snídaně či navečer, si na chvíli otevřu compost a projdu co že nového na tom našem krásném světě. Pravda, 90% všeho jsou donekonečna omílané nesmysly z místního žabomyšího rybníčku, bez kterých se snadno obejdu. Nicméně obecně se zdá, že hlavními tématy jsou dnes v Evropě migráčci a různé zelené běsnění. A je toho tolik, že už jednoho popravdě napadají hodně paranoidní myšlénky.

Zaprvé: Všechno je to jen jakýsi uměle živený nesmysl, kouřová clona vypouštěná místními bankéři a dalšími miliardáři, aby měl prostý lid o čem krafat a nepřemýšlel o tom, že ekonomický svěrák se pozvolna utahuje, že z každého hřebíku za korunu který vyrobíš jde už pomalu 95 halířů do kapsy nosnému šmejdovi a všem ostatním zúčastněným tak zbývá k rozdělení pouhých zbylých pět. Nejbohatší stále více bohatnou, ostatní pomalu ale jistě chudnou. Dozajista není třeba aby si právě tímhle hlavně mladí namáhali hlavičky, že. Pěkně makejte, flexibilně a iniciativně poskakujte, nadšeně hýkejte nad přitroublými „benefity“ – a pak si klidně kdákejte nad veganským blafem, letecky přepraveným z Thajska, o Grétě, uhlíkové stopě a tak. Hlavně nerejpejte do našich zisků, troubové.

Bonus? Miliardy z veřejných peněz, čerpaných pod záminkou vývoje „zelených“ technologií se firmám dozajista hodí. Že výsledky nemusí mít s čímkoli nazelenalým společného ani fň? Že může jít třeba o vylepšení různých automatizačních procesů s cílem dalšího zvýšení zisků pánů miliardářů, na což „dojedou“ právě dnešní zapálení mladí demonstranti? Neříkejte…

Za druhé: Všechny ty „zelené“ a pašeráky černoušků platí Rusové a Číňani se shovívavým souhlasem Amíků, a mohou se smíchy potrhat jak jim na to naivní Evropánci skáčou. Protože měl-li by být směr vývoje EU opravdu takový, jak ze „zaručených zpráv“ plyne, nebude trvat dlouho a již zmíněný hřebík vyrobený „ekologicky“ v EU bude stát stovku, zatímco ten „neekologický“ z Ruska nebo Číny dvacetník včetně dopravy přes půl světa. No, a protože živení statisíců osmahlých povalečů též není zadarmo, lze si snadno domyslet, jakému že z výrobků dá náhle zchudlý Evropánek přednost, byť by byl zelený od hlavy až k patě. Prostě mu nic jiného nezbyde.

Že to jde ohlídat předpisy, zákony, cly..? Hmm, tak to aby byla polovina obyvatelstva úředníky, policajty, celníky a jinými biřici.. – a platit je bude kdo? A z čeho? Takového otrhaného drába s prázdným žaludkem si každý malý čínský pašeráček koupí za housku se salámem, v nejhorším pak přihodí otýpku sena pro jeho vychrtlého služebního osla, že.

Ale vážně si myslíte, že si miliardáři dovolí přicházet takhle naivně o své zisky? Buď už jsou degenerovaní jako středověká šlechta, nebo prostě ne – a pak platí varianta „zaprvé“…

Za třetí: Je to tak nějak napůl. A pak jde o věc velmi dočasnou, v lepším případě podobně jako hnutí Hippies v USA. Peněz je dost, vše funguje, tak se tedy bavme. Leč všechno má svůj konec. Znuděná miliardářská dcerka, projíždějící se dnes na soukromém parníčku kolem Lybijských břehů najednou zjistí, že uřvaná banda po zuby ozbrojených černých hadrářů, tábořících ve stanech před tatínkovou luxusní vilou, není to pravé ořechové. Že drkotání elektromobilem na rodinnou residenci ve Španělsku trvá měsíc, pokud zrovna nevyhoří baterky. A co nejhůř, zisky taťkových firem povážlivě klesají, na další diamantový náhrdelník najednou nějak není. Postěžuje si tatíkovi, ten dá řeč s kamarády, a ejhle. Nekonečný proud prachů různým „neziskovkám“ zčistajasna vyschne, čárymáryfuk se objeví řada vědeckých studií že ten benzín vlastně není až tak špatný, že jakési oteplování je dílem přírody, jde vlastně o zcela přirozený cyklus.

A lze jen tiše doufat, že nenastane případ horší, a posledním krokem nebude zmrtvýchvstání jakéhosi rakouského frajtra s knírkem. Pak bych zvážil jakýkoli pobyt na sluníčku, ono to opalování nemusí být úplně nejlepším nápadem. Protože vyholení hoši ze „Schutzstaffel“ většinou neoplývají přílišnou inteligencí, jejich rozlišovací schopnosti bývají na úrovni postiženého mloka. Pojede to jedním vrzem jak namydlený blesk.

Je totálně paranoidní domnívat se, že právě o tohle někomu ve skutečnosti jde? Totalitní megastát, kde pár boháčů neomezeně vládne miliónům otroků, to musí být pro určitý typ „elit“ fascinující myšlénka. A prvním krokem ke vzniku totality bylo vždy vytvoření široké masy pekelně nasraných chudých lidí, trpících pocitem ohrožení vlastní existence. Má snad někdo pocit, že právě k něčemu podobnému v dnešní době tak nějak plíživě dochází..?

Za čtvrté: Celý předchozí text není ničím víc než snůškou paranidních žvástů. Skutečnost je mnohem prostší. Tato přežraná společnost prostě překročila svůj zenit a je zcela v rámci přírodních zákonů na cestě k úpadku. V horším případě vyhynutí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 518 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
10 komentářů