finding-a-paranoia-definition-that-makes-sense-in-todays-world-1
15.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Paranoia

Sdílejte článek:

SHP

Každý den, ať už u snídaně či navečer, si na chvíli otevřu compost a projdu co že nového na tom našem krásném světě. Pravda, 90% všeho jsou donekonečna omílané nesmysly z místního žabomyšího rybníčku, bez kterých se snadno obejdu. Nicméně obecně se zdá, že hlavními tématy jsou dnes v Evropě migráčci a různé zelené běsnění. A je toho tolik, že už jednoho popravdě napadají hodně paranoidní myšlénky.

Zaprvé: Všechno je to jen jakýsi uměle živený nesmysl, kouřová clona vypouštěná místními bankéři a dalšími miliardáři, aby měl prostý lid o čem krafat a nepřemýšlel o tom, že ekonomický svěrák se pozvolna utahuje, že z každého hřebíku za korunu který vyrobíš jde už pomalu 95 halířů do kapsy nosnému šmejdovi a všem ostatním zúčastněným tak zbývá k rozdělení pouhých zbylých pět. Nejbohatší stále více bohatnou, ostatní pomalu ale jistě chudnou. Dozajista není třeba aby si právě tímhle hlavně mladí namáhali hlavičky, že. Pěkně makejte, flexibilně a iniciativně poskakujte, nadšeně hýkejte nad přitroublými „benefity“ – a pak si klidně kdákejte nad veganským blafem, letecky přepraveným z Thajska, o Grétě, uhlíkové stopě a tak. Hlavně nerejpejte do našich zisků, troubové.

Bonus? Miliardy z veřejných peněz, čerpaných pod záminkou vývoje „zelených“ technologií se firmám dozajista hodí. Že výsledky nemusí mít s čímkoli nazelenalým společného ani fň? Že může jít třeba o vylepšení různých automatizačních procesů s cílem dalšího zvýšení zisků pánů miliardářů, na což „dojedou“ právě dnešní zapálení mladí demonstranti? Neříkejte…

Za druhé: Všechny ty „zelené“ a pašeráky černoušků platí Rusové a Číňani se shovívavým souhlasem Amíků, a mohou se smíchy potrhat jak jim na to naivní Evropánci skáčou. Protože měl-li by být směr vývoje EU opravdu takový, jak ze „zaručených zpráv“ plyne, nebude trvat dlouho a již zmíněný hřebík vyrobený „ekologicky“ v EU bude stát stovku, zatímco ten „neekologický“ z Ruska nebo Číny dvacetník včetně dopravy přes půl světa. No, a protože živení statisíců osmahlých povalečů též není zadarmo, lze si snadno domyslet, jakému že z výrobků dá náhle zchudlý Evropánek přednost, byť by byl zelený od hlavy až k patě. Prostě mu nic jiného nezbyde.

Že to jde ohlídat předpisy, zákony, cly..? Hmm, tak to aby byla polovina obyvatelstva úředníky, policajty, celníky a jinými biřici.. – a platit je bude kdo? A z čeho? Takového otrhaného drába s prázdným žaludkem si každý malý čínský pašeráček koupí za housku se salámem, v nejhorším pak přihodí otýpku sena pro jeho vychrtlého služebního osla, že.

Ale vážně si myslíte, že si miliardáři dovolí přicházet takhle naivně o své zisky? Buď už jsou degenerovaní jako středověká šlechta, nebo prostě ne – a pak platí varianta „zaprvé“…

Za třetí: Je to tak nějak napůl. A pak jde o věc velmi dočasnou, v lepším případě podobně jako hnutí Hippies v USA. Peněz je dost, vše funguje, tak se tedy bavme. Leč všechno má svůj konec. Znuděná miliardářská dcerka, projíždějící se dnes na soukromém parníčku kolem Lybijských břehů najednou zjistí, že uřvaná banda po zuby ozbrojených černých hadrářů, tábořících ve stanech před tatínkovou luxusní vilou, není to pravé ořechové. Že drkotání elektromobilem na rodinnou residenci ve Španělsku trvá měsíc, pokud zrovna nevyhoří baterky. A co nejhůř, zisky taťkových firem povážlivě klesají, na další diamantový náhrdelník najednou nějak není. Postěžuje si tatíkovi, ten dá řeč s kamarády, a ejhle. Nekonečný proud prachů různým „neziskovkám“ zčistajasna vyschne, čárymáryfuk se objeví řada vědeckých studií že ten benzín vlastně není až tak špatný, že jakési oteplování je dílem přírody, jde vlastně o zcela přirozený cyklus.

A lze jen tiše doufat, že nenastane případ horší, a posledním krokem nebude zmrtvýchvstání jakéhosi rakouského frajtra s knírkem. Pak bych zvážil jakýkoli pobyt na sluníčku, ono to opalování nemusí být úplně nejlepším nápadem. Protože vyholení hoši ze „Schutzstaffel“ většinou neoplývají přílišnou inteligencí, jejich rozlišovací schopnosti bývají na úrovni postiženého mloka. Pojede to jedním vrzem jak namydlený blesk.

Je totálně paranoidní domnívat se, že právě o tohle někomu ve skutečnosti jde? Totalitní megastát, kde pár boháčů neomezeně vládne miliónům otroků, to musí být pro určitý typ „elit“ fascinující myšlénka. A prvním krokem ke vzniku totality bylo vždy vytvoření široké masy pekelně nasraných chudých lidí, trpících pocitem ohrožení vlastní existence. Má snad někdo pocit, že právě k něčemu podobnému v dnešní době tak nějak plíživě dochází..?

Za čtvrté: Celý předchozí text není ničím víc než snůškou paranidních žvástů. Skutečnost je mnohem prostší. Tato přežraná společnost prostě překročila svůj zenit a je zcela v rámci přírodních zákonů na cestě k úpadku. V horším případě vyhynutí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 466 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.