17.10.2015
Kategorie: Společnost

Paradoxy migrace: Osmiletý maďarský chlapec sbírá pro rodinu jídlo po uprchlících

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIRO JURIŠ 18|10|2015

Naši “eurohodnotoví” politici a “osobnosti” z “neziskovek” nás z obrazovek a stránek médií přesvědčují, že je naší společností povinností all inclussive zaopatřit imigranty. Tváří se přitom, jako kdyby byla Evropa rájem na Zemi, místem, kde je o každého postaráno a celé je to podle nich jen o tom, abychom se o tento blahobyt uměli bez rasismu a xenofóbie podělit. Protože migranti jsou lidé v nouzi.

Jako kdyby v EU a zvláště u nás lidé v nouzi nebyli.

Příběh 8 letého maďarského chlapce, který začal sbírat jídlo po uprchlících je symbolem doby. Nesbíral ho proto, že mu bylo líto množství vyhozeného jídla, sbíral ho proto, že jeho rodina má opravdu problém si zajistit dostatek stravy.

chlapec-640x320

Maďarský osmiletý chlapec, pro špatnou sociální situaci v rodině, začal sbírat jídlo na místech, kde humanitární pracovníci rozdávají jídlo imigrantům, kteří velké množství zanechají na místě, protože vědí, že na další zastávce opět vše zdarma dostanou.

chlapec-2

Pro jeho rodinu se “lidskoprávní aktivisté” a různí ti humanitární pracovníci neunavovali jídlo nosit. Mnoho lidí v Česku či v jiných zemích EU “kupodivu” žije na hranici chudoby a mnozí i za ní.

Mnozí za to vděčí tomu, že systém jim přes daně, dávky a různé poplatky prostě toho sebere moc. Bere jim moc, aby jiní dostali hodně. Jedni dostali tolik, že sníst nemohli, zatímco pro jiného, ​​domácího, je problém být po celý měsíc sytý.

Jiní si nemohou dovolit elektřinu, jistě mnozí i vlastním přičiněním. Ale jsou mnozí tací, u kterých je to důsledek neštěstí nebo prostě celkové nešťastné hospodářské situace v zemi. Většina obyvatel EU na tu elektriku zatím má, a zatím hlad nezná, i když při současných politicích ho může velmi rychle poznat.

Je tu ale jiný segment života, kde mnohem více lidí tvořících hodnoty pocítí křivdu. Střecha nad hlavou, byty. Povinné kvóty znamenají, že prakticky všechny volné bytové kapacity, které dokáže společnost vygenerovat padnou na oltář migrace.

Pro “domorodého” mladého člověka zůstane jen minimum ze sociálních a různých komunálních bytů. On se o sebe bude muset postarat sám, přes hypotéku. A tu splácet ze stále se reálně snižujícího příjmu. Náklady na migraci časem povedou buď ke zvýšení daní a odvodů nebo k inflaci, nejspíše však ke všem třem věcem najednou.

A tak ho pak, z jeho daní štědře dotovaný aktivista z neziskovky jednoho dne poučí, že migranty potřebujeme, neboť se nám rodí málo dětí.

ZDROJ: Miro Juriš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
20 komentářů
  1. Redakce
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.