cars
4.5.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Pár tipů pro nákup autodílů přes internet

Sdílejte článek:

Rozbité auto je pravděpodobně to poslední, s čím se chcete v současné komplikované době zabývat. Drtivá většina prodejen a služeb je zavřená, člověk vlastně neví, kam se vydat, když má problém. E-shopy ale fungovaly celou dobu a vždy fungovat budou. Nebojte se tedy nakoupit autodíly přes internet. Máte je na dosah ruky, za dobré ceny a s širokými možnostmi výběru.

Pokud jste v životě autodíly přes internet nekupovali, nebo nejste zrovna zběhlí v nákupu autodílů, možná se vám bude zdát výběr online složitý. Neděste se ale, online můžete vybrat stejně dobře, jako když dojdete do prodejny a poradíte se s prodavačem. I v e-shopech jsou totiž prodavači připraveni vám pomoci.

Nejlepší je přesně vědět, co potřebujete

V případě, kdy nevíte, co přesně sháníte, pravděpodobně ztratíte spoustu času pátráním v různých kategoriích a hledáním, který díl je vhodný pro vaše auto. Budete se cítit, jako byste hledali jehlu v kupce sena.

Nemusíte samozřejmě znát přesné označení daného autodílu, i když i to se dá zjistit – podívejte se na díl stávající, pravděpodobně někde označení má. V každém případě byste měli vědět aspoň značku, model, rok výroby a sérii automobilu, protože podle těchto informací se dá vhodný autodíl dohledat. Většina e-shopů s autodíly umožňuje díly vyhledávat přímo podle značky a modelu.

Nikdy se neváhejte zeptat

Špatně vybraný autodíl, který nepasuje, můžete samozřejmě vrátit. Mnohem lepší ovšem je, když se vůbec nespletete a vyberete již napoprvé správně. Nemusíte na to být sami. Nezdráhejte se zvednout telefon nebo napsat e-mail a poradit se. Personál e-shopu je tady pro vás, kolikrát najdete na e-shopu uvedený kontakt přímo na osobu, která se zabývá poskytováním rad zákazníkům.

Dobře si zjistěte, za co platíte

Zdají se vám ceny za autodíly v daném e-shopu příliš vysoké? Možná jde o originální díly, zatímco ve druhém e-shopu, který si prohlížíte, díly originální nejsou. Možná si ale také e-shop pouze nastavil vysoké ceny.

Zajímá-li vás cenotvorba autodílů, podívejte se na velmi zdařilé vysvětlení v e-shopu Voton.cz. Na blogu mají článek Odhalujeme: Jak funguje byznys s autodíly? a v něm pěkně vysvětlují, jak se tvoří ceny. Odhalí vám, proč jsou mezi cenami takové rozdíly a proč i originální autodíly mohou být levnější, než jste si mysleli.

Reklamace se nebojte, ve skutečnosti je snadnější

Češi jsou k nákupům přes internet skeptičtí hlavně z důvodů reklamace. Když potřebujete reklamovat něco, co jste koupili v kamenném obchodě, prostě tam dojdete a na místě vše vyřídíte. Posílat autodíl zpět přes půl republiky je komplikované. Tedy zdánlivě.

Skutečnost je jiná. Reklamace se při nákupech přes e-shop vyřizují snadněji, protože existuje celá řada důkazních materiálů o nákupu (objednávka, potvrzovací e-mail atd.). Zaslání dílu už dávno není komplikované, objednáte si dopravu, dopravce přijede až k vám, díl převezme a vy se o nic dalšího nestaráte. Kromě toho, většina e-shopů má i kamenné pobočky, takže pokud věci raději vyřizujete osobně, můžete si udělat výlet.

Nezapomeňte: Při nákupu z e-shopu máte možnost zboží vrátit do 14 dnů bez udání důvodu!

Hlídejte si, kdy bude autodíl dodán

Když si koupíte autodíl v kamenné prodejně, hned si ho odnášíte. V e-shopu to tak není, ovšem většina internetových obchodů odesílá zboží denně. Pokud tedy objednáte do určité hodiny, díl bude odeslán ještě toho dne a následující pracovní den, případně za dva pracovní dny, ho máte doma. Nebo v autodílně či jinde, kde ho potřebujete.

Nezapomínejte ovšem číst. V nabídce e-shopů bývají i díly, které zrovna nejsou skladem, a u těch je doba dodání delší. Zvažte tedy, jestli chcete vybírat podle nízké ceny, rychlé doby dodání nebo jiných kritérií.

Internet je obrovský, počet e-shopů prodávajících autodíly značný. Nezapomeňte si číst recenze zákazníků a vyhýbejte se internetovým obchodům s krátkou historií. Nakupujte raději u těch prověřených.

Tip na závěr: Dobrou volbou je český e-shop Voton.cz s historií od roku 2011. Sídlo má v Českých Budějovicích a v okolí poskytuje také rozvoz na své pravidelné závozové trase.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 182 times, 60 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...