demopraha112018
16.11.2018
Kategorie: Společnost

Pár slov k včerejší demonstraci proti Babišovi v Praze

Sdílejte článek:

MARIN BRAUN

A jak jsem slyšel, konala se i na jiných místech republiky. Cíl byl jasný a já bych se nyní rád zeptal, zda jej bylo dosaženo.

Čeho bylo dosaženo? Možná někdo dostal rýmu, pár tisícovek lidí si zakřičelo a to vše s pobavením sledovali Zeman s Babišem a říkali si jací jsou ti lidé troubové. Deset, dvacet ani padesát tisíc lidí nic nezmění. Možná sto tisíc by trošičku zaburácelo ale aby se něco změnilo. bylo by třeba zaplnit Václavák a Letnou dohromady.

A možná i to by bylo málo k tomu, aby to donutilo ke korytům přilepené páprdy zvednout zadky a konečně vypadnout. Aby bylo jasno, je dobré a dokonce nutné, když lidé vyjádří svůj názor a hlasitě řeknou, co si o tom či onom myslí. Jenže demonstrace, se kterými se v poslední době roztrhl pytel po celém Česku jaksi nejsou tím nejúčinnějším způsobem, jak politiky přinutit k poslušnosti. Navíc když součástí takovýchto demonstrací je pan Kalousek. Jeho vystoupení změnilo demonstraci v klauniádu.

Já rozhodně nechci být a ani nejsem skeptikem. Jsem celoživotním optimistou ale cítím, že pokud se na Václavské náměstí nepodaří dostat v sobotu alespoň půl milionů lidí, jednohlasně protestujících proti přítomností Babiše ve vládě, pak žádná další demonstrace na podobné téma nemá valného smyslu. Bude to jen házení pomyslného hrachu na zeď. Těch půl milionů lidí by možná vzbudilo zájem v sousedních zemích což by u Babiše mohlo vyvolat lehké chvění. Víme ale jak dopadají podobné akce v zahraničí, takže ani taková účast nezaručuje úspěch.

Česká republika se ocitla v nezáviděnihodné situaci. Vlastní vinou se její občané stali rukojmími politických hazardérů. Možná že celá tato kauza kolem Babiše, Zemana a čapího hnízda konečně probudí voliče z jakéhosi pocitu uspokojení a slepé důvěřivosti a začnou více přemýšlet, komu dají důvěru. Protože stále pro Českou republiku platí smutné, že voliči si neuvědomují, že:

Politici pracují pro občany, jsou zaměstnanci občanů a jsou jím povinní skládat účty, kdykoliv si to občan přeje. Je nepřípustné, aby politik označil občany za hulákající dav.

Tito lidé totiž chtějí pouze odpovědi, které jím ti kterých se to týká odmítají dát. A tak uvidíme, co bude v dalších dnech. Jak už avizoval Zeman, v případě vyslovení nedůvěry vládě, jmenuje Babiše znovu. Takže kolotoč zvůle a lží bude pokračovat. Tak vás tam pak potěš pánbíček.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 2,16 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
118 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.