istanbulumluva
27.2.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Pár slov k Istanbulské úmluvě

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Ratifikaci výše uvedené úmluvy již potřetí zamítlo Slovensko, a to těsně před volbami a za jistě tragicky smutného pohledu liberální prezidentky Čaputové, která by pro těsnější sepjetí s Evropskou unií a pochvalu od svého mecenáše a guru Söröse udělala i nemožné. I přes možnost označit Slováky za dosud relativně nejslabší článek Visegrádské čtyřky tento krok našich sousedů a donedávna bratrů jistě udělal radost každému normálně uvažujícímu Čechovi.

Přestože jsme zde nedávno sdíleli odkaz na plné znění Istanbulské úmluvy, dá se očekávat, že většina z vás neměla dostatečnou trpělivost na to si ji přečíst. Pojďme si ji tedy přiblížit ve zkratce. O co v ní jde? Proč vznikla? Protože její původ je již v roce 2011, je jasné, že už v té době se počítalo s masivní migrací do Evropy. Úmluva je totiž namířená především proti praktikám, které spojujeme se vztahem mezi muži a ženami v islámském světě. Zároveň je v ní zakomponována korektnost vůči sexuálním menšinám a úchylkám, tedy genderová tematika, což před devíti lety u nás ještě nebylo ničím až tak aktuálním. Je tedy vidět, že si evropští politici předpřipravovali opatření proti domýšleným důsledkům masové migrace, kterou dopředu plánovali a věděli, že to bude mít neblahé následky. Návrhem, schválením a ratifikací úmluvy si tak kryli záda při případné nespokojenosti obyvatelstva. Mohou nyní tvrdit, že již od počátku pracovali na eliminaci dopadů rozdílnosti kultur. Jak všichni víme, násilí na ženách a dětech je i přes tuto povrchní snahu průvodním jevem islamizace Evropy a Istanbulská úmluva je tak pouze alibistickým dokumentem, který z právního hlediska nemá žádnou proveditelnost.

Istanbulská úmluva obsahuje několik zásadních bodů. Vybrali jsme je pro vás.

Autoři její text postavili tak, že z mužů udělali všeobecně násilník a predátory, z žen poškozené. Jak všichni víme, v evropské kultuře se muž k ženě chová s láskou a pozorností, přičemž rovnoprávnost je zakotvena v Ústavě či dalších zákonech. Chová li se muž agresivně, čehož se může dopustit i žena, je to samozřejmě trestný čin spojený s následným trestem. Neúctou k ženám se však prezentují především muslimové, neboť v jejich náboženství je žena považována za podřadné stvoření neschopné vychovávat děti a samostatně uvažovat. Za obtěžování je považováno vše, tedy i dosud běžné koketování a třeba první oslovení. To se týká všech mužů, ukončuje to tak možnost se normálně seznámit, aniž by muž riskoval trestní oznámení. Též s povinným souhlasem se sexuálním stykem je to složité, v podstatě by muž měl mít cosi, jako platnou a dopředu signovanou smlouvu. To aby předešel možnému označení za násilníka.

V dokumentu je zmiňován zákaz násilných operačních zákroků, především ženské obřízky, neschválené sterilizace a nevyžádaných potratů. Devastací ženských pohlavních orgánů se opět zabývají muslimové, kteří tak potlačují sexuální touhy žen a snaží se tím předcházet nevěře. Ženských obřízek se na Západu díky měnící se skladbě obyvatelstva provádí mnoho tisíc ročně, zákon nezákon. Sterilizace je pak jedním z možných nástrojů, jak omezit porodnost některých etnických skupin. Vzhledem k tomu, že původní Evropané se příliš do množení se nehrnou, týká se to nepřizpůsobivých a plodných Romů a nečekaně muslimů zvyklých mít několik manželek a početné potomstvo. Bylo by tím absolutně zabráněno státní regulaci porodnosti v případu, že by docházelo k přemnožení sociálně nepřizpůsobivých.
Úmluva se zmiňuje o dětských a vynucených sňatcích. I zde je zjevné, koho se to týká a my to máme ošetřené dostatečně svými zákony. Mnohočetné sňatky muslimů zmíněné nejsou a jak víme, třeba v Německu i přes tuto úmluvu došlo k prolomení a dětský sňatek uzavřený dříve byl uznán za legitimní z důvodu příslušnosti k jinému náboženství.

V textu je nadále zakotveno usnesení týkající se trestných činů prováděných ze cti. Opět se jedná o jasnou zmínku, kam a na koho Istanbulská úmluva míří.

Článek 47 umožňuje přijmutí vynesení rozsudku třetí stranou. Přestože to není výslovně řečeno, dá se to chápat jako možnost nechat působit islámské právo zvané šaría. V následném odstavci je tato varianta vyloučena, což svědčí o chaotickém chápání práva. V některých západních zemích je šaría již součástí jeho vymahatelnosti.

V části týkající se migrace je jednoznačně řečeno, že nelze ze země vypovědět osobu, která požádala o azyl z důvodů, které jsou uvedeny. Tedy i tehdy, uvedla li dotyčná jako důvod k migraci násilí prováděné na ženách, případně s genderových příčin (například kvůli pronásledování homosexuálů v muslimských zemích). Nemožnost vrácení platí i poté, kdy například zanikne manželství uzavřené v zemi, kam dotyčná dorazí. Zde se otvírají dveře mnoha možnostem, jak se legálně dostat do států, které Istanbulskou úmluvu ratifikují.

Dále je v úmluvě zakotvena povinnost státu poskytovat finanční prostředky na potírání domácího násilí, prevenci a náhrady škod, a to jak médiím, tak i soukromým subjektům, čtěte neziskovým organizacím. Takže další penězovod směrem k těm, o nichž víme, jakými pijavicemi umí být.

V rámci úmluvy existuje kontrolní organ Grevio složený z 10ti-15ti členů, každý z jiného státu a s přihlédnutím na rozdílné právní normy, z nichž každá by měla mít svého zástupce.

Vybrali jsme základních 8 bodů, která jasně naznačují, proč vznikla Istanbulská smlouva, jakým způsobem je nebezpečná a zároveň vyzdvihujeme nepotřebnost její ratifikace. V České republice je dostatek zákonů, které ošetřují násilí na ženách, dětech, rovnoprávnost. Dále je nepřípustné akceptovat v naší kultuře muslimské zvyky zaměřené proti ženám, dětské sňatky a ztratit právo vrátit každého, kdo není ochoten plně uznávat naše zákony, řeč a tradice. Dohledem Grevia bychom přišli o vlastní svrchovanost.

Prosazování genderových úchylek a dávat možnost jejich šíření přistěhováním skupin, které jsou ve vlastní zemi na okraji společnosti, je pouze poplatností liberální a politické korektnosti vedoucí Evropu ke kulturní a společenské krizi. Rovnoprávnost evropských mužů a žen je výsledkem dlouhodobého vývoje na našem kontinentu a nepotřebujeme k tomu další právní předpisy odsuzující jednostranně muže a legislativně vyzdvihující ženy. Každé ze dvou existujících pohlaví má své přednosti, úkoly a atributy spojené s tím, jaké záměry s námi měla pro nás ateisty příroda a pro věřící Bůh. Bůh, který je křesťanům blízký. Snaha změnit to je jen dalším krokem k nadnárodní totalitě. Prevencí je odmítnout migraci a zachovat národní státy, které si samotné určí své priority. Istanbulská úmluva je oi dle právníků dokumentem, který lze označit jako blábol. Doufejme, že si to uvědomí i naši odpovědní politici napříč celým politickým spektrem. Pouze zaprodanec může zvednout ruku pro její ratifikaci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 675 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.