POLITIKA
24.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Pár předvolebních postřehů z dálnice

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včera jsem byl pracovně v Praze. S kolegou. Na jisté technické konferenci na centrále. Odvezl jsem si z toho dojem, že odtržení řídících struktur od skutečnosti dole je tak veliké, že je úplně jedno, jestli jde o státní nebo soukromý sektor. Císařové se obklopili svým zakázaným městem a všichni kdo si tam přijedou pro rozkazy, dobře vědí, že nic jiného než potlesk není žádoucí. Jakýkoliv jiný projev emocí nebo racionality totiž bere prémie nebo celou práci. Je úplně jedno, jestli jde o vysokého úředníka nebo vysokého manažera. Je úplně jedno, jestli jde o vyhrazená technická zařízení nebo o měnovou politiku. Jsem celkem přesvědčený o tom, že nikdo tam nahoře nemá ani ánung o tom, jak vypadá situace na bojišti. Mají jen své nadšené reporty, které jim posílají podřízení, které si vybrali podle jejich schopnosti psát nadšené reporty a tleskat. 

Ale to bylo jen tak na okraj.  

Protože jsem neřídil, měl jsem možnost koukat z okýnka na mordy na bilbórdech. Úplně jsem zapomněl, jak moc se dá D1nička oblepit předvolebními hesly. A tak jsem si dělal poznámky, co vlastně na těch plakátech uvidím. 

Hele, nejvíckrát tam byl Fiala. Napočítal jsem přes třicet bilbórdů. Ale vlastně žádný slib. Jen to, že to spolu zvládnou a že musí zastavit hrozbu a teď je ten správný čas. Teď přemýšlím, jestli na těch plakátech bylo ještě něco jiného… Tři ksichty, třetina z nich obsahoval ksichty těch druhých s nápisem hrozba a na zbylých byl krásně naaranžovaný předseda ODS… kterak nic neříká, jen se tváří radostně jak to SPOLU zvládnou. Já vlastně vůbec nevím, co Fiala vlastně slibuje. Kromě odstranění Babiše za každou cenu i za cenu spojení se s neomarxistickými Piráty. 

A propo… Piráty jsem nezaznamenal vůbec. Já samozřejmě v autě i konverzoval, povídal si s kolegou, takže jsem mohl něco přehlédnout, ale fakt neviděl jsem ani jeden plakátek. Možná to bylo i tím jejich vizuálem. Prostě to nebylo vidět. A nebo to měli vymakané a všimne si toho jen mladý pokrokový student, který má ještě pocit, že svět bude spasen tím, že starým vidlákům zakážou naftová auta. 

Zato Babiš byl skoro stejně častý jako Fiala. Tentokrát jeho bilbórdy nejsou bílé a on nemá čistou košili. Ale zato na každém bilbórdu něco bylo. Jednoduchá hesla… Porve se do roztrhání těla za důchody, za práci, za samostatnost, aby tu nebyli migranti, naši zemi nedáme, naše lidi nedáme, zdraví nedáme, průmysl nedáme, energetiku nedáme…. Mohu si samozřejmě myslet svoje o reánosti těchto slibů, ale alespoň jsem si nějaké přečetl. Vlastně jsem z toho měl pocit, že Babiš si dal alespoň práci zjistit, co lidi trápí. 

Poměrně častý byl také Okamura. Napočítal jsem čtrnáct plakátů. Na osmi z nich byl covid. Ne povinnému očkování, ne rouškám, apod apod. Zbytek byl o tom, jak nepokleknou před EU, exekutoři, mafie, rozkrádání… Ale pokud bych to měl počítat podle bilbórdů u silnice, tak polovina sil byla použita na boj proti kovidu. 

Zaznamenal jsem teď zase nárůst Šlachty. Ten teda netapetuje dálnici, ale skoro v každé obci nějaký pořádný plakát má. Čas na spravedlnost… 

Kupodivu – a to mě překvapilo, potkali jsme po cestě docela dost aut, které na sobě měly nálepku Volného bloku. I když jsem na Volného názor nezměnil, tak si po dnešku myslím, že Lubomír nás ještě může všechny překvapit a nejvíc překvapí Okamuru. Vlastně si po dnešku už umím připustit, že se Volný do sněmovny dostane. Po zádech SPD, které její protikovidová rétorika nebude nic platná, protože všichni ti covid bijci, co jsou ochotní napadat doktory za to že očkují a stále mi posílají desítky mailů denně, že jsem hnusný zrádce, tak ti prostě půjdou volit Volného i kdyby Okamura koronavirus postavil mimo zákon. 

Pokud bych měl svůj dnešní dojem shrnout… Piráti naprosto neviditelní. Dokonce i v té vnitřní Praze. Vlastně jediná pirátská věc byly ty objížďky a zúžení všude kde jsme po Praze jeli. Jinak nic. Nula. Neviditelní. Alespoň pro venkovského Vidláka. 

Spolukoalice jede jediné téma – Babiš. Program žádný. Jako by ráj nastal automaticky tím, že Babiš půjde od válu. Už to by asi mělo samo o sobě stačit na všeobecné dobro a nějaké zdražování, nedostatek plynu i elektriky, to jsou podružné prkotiny, které borec jako Fiala řeší mrknutím oka. Ale ono to asi fungovat bude… Babiš má spoustu nepřátel a tohle by je mohlo nahoufovat ke Spolukoalici. 

Okamura dává půlku úsilí, aby mu Volný nevzal voliče. Asi z něj má fakt vítr. Škoda jen, že mu to nebude nic platné, proč chodit za kováříčkem. Tohle se Volnému opravdu povedlo, téma covidu si dokázal vzít sám pro sebe a nikdo na něj v tomhle nemá. A Okamura v tom zřejmě cítí problém. U Volného si po dnešku dovedu představit, že těch disidentních voličů bude dost na přelezení 5% hranice. 

Babiš se rozkročil… Doširoka. Program ODS už vyluxoval, program ČSSD také, vlastně vysál program i komunistům a teď začíná vysávat program SPD. Mimochodem – zaznamenali jste jeho projev z Maďarska? Tam říkal tak kacířské myšlenky, že Okamura je vedle něj žabař. Kdyby to nebylo předčasné, tak bych si myslel, že Andrejko proti Jůnii definitivně vykopal válečnou sekeru. Tohle mu bruselští soudruzi nedarují.  Zároveň Babiš působí jako jediný, kdo má nějaký program s opravdovými hesly a opravdovými problémy. Všichni řvou, jakou Babiš dělá negativní kampaň… možná i dělá, ale opozice zapomíná, že dělá i pozitivní kampaň a to se značným úsilím. 

ČSSD neexistuje, KSČM také ne. Neviděl jsem jedinou jejich fotečku, jediný plakátek. Jako by si řekli, že už to nemá cenu a raději peníze na kampaň rovnou zdefraudují. 

Takže pokud bych měl výsledky voleb odhadovat podle plakátů: 

  • ANO 30% a možná víc
  • ODS 20% a spíš míň
  • Piráti 15% jestli vůbec
  • SPD 10% a budou rádi – vysává je Babiš i Volný
  • Volný blok 5% možná i víc – kupodivu ten chlap má pro některé typy voličů šťávu. 
  • Přísaha 5% možná

Zbytek propadne. 

Ne, to není můj odhad výsledků. Ještě je brzy. Berte to jako Vidlákův soukromý dojem vzniklý za čtyři hodiny jízdy po naší hopsaštráse do Práglu a zpět,  během kterého jsem si jen tak mimochodem přečetl Babišův projev z Budapešti – ten projev mám chuť dát jako samostatný článek, protože by stál za prokydání. Tak třeba zítra… 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 761 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,64 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)