biden2020
14.1.2021
Kategorie: Politika

Pár nesourodých úvah z nepřehledné současnosti

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Pamatujete, jak to bylo naposled,  když volby v USA vyhrál Trump? Na inauguraci se sešly davy lidí s vlajkami, mávalo se, provolávala se sláva, Trump držel proslov o tom, že odteď bude Amerika first. Opoziční média se snažila jak to šlo, aby to nevypadalo, že příznivců je plné prostranství, ale moc se jim to nedařilo. Trump byl inaugurován a tím to skončilo. Kromě pár infarktových kolapsů ve velkém  davu, kromě nějakých kapsářů a zlodějíčků se vlastně vůbec nic nestalo. Neshořela žádná auta, ani se nerabovalo v obchodech.

Jakpak to bude vypadat tentokrát, když je Washington plný vojska? Když se už dopředu čekají násilné střety? Když se předpokládá, že inaugurace neproběhne v klidu? Jak bude vypadat dav, až bude Zombiden promlouvat ke svému jednotnému národu?  

Mezi námi… komentujeme celé americké dění dost z dálky. Nejsme insideři, musíme informace třídit a dávat jim různou váhu. Ale Bidenova inaugurace bude vodítko. Ta se vysílat bude. Samozřejmě, soudruh komentátor se soudruhem kameramanem a soudruhem režisérem tomu dají patřičnou atmosféru, ale něco vidět bude. Kromě toho, dneska má u sebe kameru každý.

Jsem hodně zvědavý, jak to bude vypadat. Ne kvůli nepokojům. Přece jenom v ulicích je dost vojáků. Ale jak bude vypadat dav lidí, co budou naslouchat prvnímu projevu nového prezidenta? Budou mu provolávat slávu, nebo budou pískat? Nebo tam raději vůbec nepřijdou? Postaví se k němu zády? Nebo prostě přijede opět těch sto tisíc američanů, co mají nového prezidenta rádi a zfalšované volby jsou jen kec? Myslím, že inaugurace bude stát za to. Uvidíme, jestli nový prezident bude chtít zasypat příkopy a nebo je ještě prohloubí. Uvidíme, jakou má skutečně podporu. 

Na začátku americké nezávislosti bylo zabití několika mladíků při Bostonském pití čaje. Drobná lapálie. Kdyby to tehdy angličané nevyhrotili, nebyl by k válce důvod. Pak ale už nebyla cesta zpět. I teď stačí málo. Vhodná jiskra v prachárně. Trump už na té budoucnosti nemusí mít žádný podíl, ale stát se může ledacos. Oficiální inaugručaní akt napoví. Uvidíme to všichni. 

………………

Pamatujete, jak to bylo naposled? Když na Slovensku vyhrála Čaputová? Jak se díky ní měli bratia Slováci stát velkými, spravedlivými, mladými a krásnými? Jak jí bylo všude plno, všichni jí obdivovali a chválili na ní všechno od inteligence po dekolt? Jak to měla být nová lepší éra? Pamatujete, jak Fico musel odejít, protože byl údajně napojen na mafiány? Jak to tam vzala do ruky nová vláda, která měla být lepší než ta stará a nad nimi šarmantní dáma pro kterou celá Evropa udělá cokoliv. 

A ejhle… najednou zemře na sebevraždu bývalý policejní prezident v cele a od první minuty to vypadá jako úklid nepohodlného svědka či nepohodlného obžalovaného? Čaputová mlčí…

Všímáte si, že kde to vezmou do ruky oblíbenci médií,  tam začíná jít do tuhého? Biden potřebuje na inauguraci patnáct tisíc vojáků a Čaputová potřebuje mrtvého Lučanského. Samozřejmě Zuzano – ne ty osobně, ale všimla sis, s kým se musíš kamarádit a komu být vděčná za vynesení do nejvyšší funkce?

Už ti to došlo? Že jsi v centru rejdů, které tě rapidně přesahují? 

A co ty Joe?Jsi motorem nových pořádků, nebo tě také jen vystrčili, abys dělal kašpara a zakrýval nějaké rejdy v zákulisí? A co ta tvoje Kamala? Poslouchají jí a nebo poslouchá ona? Trump měl hodně co ztratit, ale peníze si vydělal mimo politiku. Ty sis všechno nakradl sice legálně, ale hodně hnusně. Na Ukrajině by mohli vyprávět. Kdopak má ty důkazy v rukou? Komu musíš sloužit, aby to na tebe nevytáhl? 

Svým způsobem začíná být strašně jednoduché rozhodnout se, komu hodit hlas. Tomu, koho Česká televize nejvíc nesnáší. Nezáleží na tom jak je chytrý, nezáleží na jeho postojích. Stejně se od něj hned od první minuty pustí a pokusí se ho zkorumpovat, zlomit, dostat na svojí stranu a nebo zdiskreditovat. 

Budeme muset pracovat jako příroda při přirozeném výběru. Přírodě nikdy nevadili neúspěšní. Nikdy neměla problém s tím, že někdo umřel. Bohatě jí stačilo rychlé střídání generací, dostatečné množení a smrt se postupně postarala o výběr těch nejlepších. Takže… nemělo by nám vadit, že Trump skončil nebo neuspěl. Bohatě postačí, když přijde nějaký další. 

Příští týden uvidíme v přímém přenosu, za co Bidenovo vítězství stálo a brzy také zjistíme, zda je Čaputová víc než jen blondýna z Pezinku. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 511 times, 11 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
129 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.