news-media-coverage-335x180
22.11.2021
Kategorie: Politika

Pár glos

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Je skoro nemožné dostat do jednoho článku festival absurdností, které se odehrály v posledním týdnu a na které jsme tady zatím neměli větší prostor. Na druhou stranu, šílenosti minulého týdne budou v blízké budoucnosti hravě překonány a mně nezbude, než se posmívat sám sobě, že jsem mel vůbec potřebu se zmiňovat o takových trivialitách. Ale pojďme si to probrat: 

1. Miliardář Karel Janeček si koupil Českého slavíka, koupil si vysílací čas na Nově a udělal přesně to, co na Slavíkovi dělali všichni uvědomělí umělci. Vymezil se. Byl to přímý přenos, hlavní vysílací čas, sledovanost byla pořádná a místo aby se Koler s Dusilovou vymezovali proti Babišovi, tak se Janeček vymezil proti očkování dětí. Pak se zas Nova vymezila vůči němu, ale škoda už se stala. Janeček navíc byl sice extravagantní bigamista, ale zároveň měl takové progresivistické, byť rozevláté názory a dokud nemluvil o očkování, tak ho naše pravdomluvná média ráda citovala a dělala s ním rozhovory. Navíc, když je někdo miliardář, tak není tak snadné o něm říct, že je to zakomplexovaný vesnický salámožrout, který ničemu nerozumí a tak čte dezinformační média. Je moc hezké teď sledovat cvrkot na fejsbůku mezi těmi nejuvědomělejšími, kterak se snaží najít slova, jak tohle okecat. 

2. Když jsme u těch dezinformací. Americký soud zprostil viny mladého Kylea Rittenhouseho, který při protestech BLM zastřelil dva “pokojné a mírumilovné prostestující”. A teď se ukazuje, že pravdomluvná média o jeho případu lhala, že server Manipulátoři lhal, i Jan Cemper osobně lhal, prostě potřebovali zlého bílého nácka co zabíjí mirumilovné černochy. Pak se to dostalo k soudu a tam se z bílého nácka vyklubal sedmnáctiletý kluk, který sice uměl se zbraněmi, ale střílel až když do něj mlátili. Celý případ je zpracován na mnoha blozích i na fejsbůku, který už znovu začíná mazat příspěvky s jménem Kyle, protože v matrixu je všechno uloženo a teď se to všem těm progresivistům vrací jako bumerang.  V USA se už znova rozjíždějí protesty, kdy zřejmě zase budou hořet auta a budou se rabovat obchody, protože to by nešlo, aby se běloch mohl bránit. Takže bych si myslel, že to ani pro Kylea neskončilo, protože na řev ulice je nakonec každý soudce krátký. Viď Piláte. Kažopádně děkuji americkému soudu, který kromě rozebrání celého případu ještě i u nás rozebral fungování webu Manipulátoři i s Janem Cemperem, kterému přeji příjemné křeče. 

3. Andrej Babiš mladší odjel zpátky do Švýcarska. Předtím ovšem svými příspěvky na sociálních sítích nenechal nikoho na pochybách, jak je to doopravdy s jeho duševním zdravím, ale zanechal spoustu nových pochyb, jak je to s doktorem, co mu napsal ty údajné posudky a jak je to s jeho kamarády Klusákem a Kmentou. Vidlácky bych řekl, že je to velice jednoduché – mouřenín udělal svojí práci, mouřenín může jít. A my víme, že pravda a láska se neštítí využívat ani cizího neštěstí ani cizích hendikepů. Při pohledu na tuto špínu jsem se rozhodl, že nechám Honzíka Jiřího Grassela na pokoji. Jeho jméno Grázl ho trestalo ještě 200 let po jeho smrti a je na čase ho vykoupit z očistce a nechat ho klidně spát. Navrhuji místo nadávky “grázl” odteď používat slovo “kmenta” případně “klusák”. Já to budu používat, takže se nedivte, když tak budu označovat různé obskurní osobnosti. 

4. Andrej Babiš starší o svém synovi neřekl jediné křivé slovo a předpokládám, že jeho peníze teď synkovi zajišťují další péči, kterou potřebuje. Má u mě palec nahoru a má moji účast. Není snadné vydržet to co se mu stalo.  Všem Kmentům a Klusákům přeju dlouhý život a pár podobných zážitků. Aby věděli, jaké to je. 

5.  Starý Ještěr si dovolil udělat rozhovor s Korantengem, kde v pohodlném domácím úboru nenechal nikoho na pochybách, kdo tahal za delší konec rozhovoru. Fakt se ukazuje, že si Zeman i po těžké nemoci dokáže namazat na chleba kteréhokoliv redaktůrka jak se mu to hodí. V senátu se sice bude pořád mluvit o aktivaci článku 66, ale nikdo si to netroufne udělat, protože Ještěr je sice opelichaný a pomalý, ale stále smrtelně nebezpečný. Přiblížit se k němu je pořád hodně nebezpečné.  Dokud byl Zeman na JIPce, tak to byli gerojové, ale v současné situaci budou dělat to, co dělali vždycky… modlit se, aby prezidenta co nejdříve vzal čert. Nikdo na sebe nevezme riziko obvinění z vlastizrady. Takže budou jen ňafat z bezpečné vzdálenosti, houfovat se kolem Krysíka, ale neudělají nic. 

6. Prezident řekl budoucímu premiérovi, že mu jednoho ministra nejmenuje. Spekuluje se o Lipavském, což je podle mě celkem správná úvaha. Obzvlášť když Lipavský už dopředu řekl, že nechce Vojtěcha ve Finsku a ani Zemanova kamaráda na Ukrajině. Já bych si osobně ještě myslel, že Zeman může překvapit a nejde o Lipavského, ale o Langšádlovou. Ale uznávám, že její post je zcela neškodný, narozdíl od ministra zahraničí. 

Podle mě Zeman Fialovi nabídl krásný obchod. Dá mu dobrý důvod zbavit se Pirátů. Zeman nejmenuje Lipavského, Fiala s tím vlastně nebude moci nic udělat, Piráti se naštvou a k “velké lítosti”  celé koalice odejdou z vlády, co ještě ani nevznikla. Fiala pak ta tři místa hravě obsadí jinými, protože zájemců o sesličku mají dost… obzvlášť Starostové jsou při chuti. Svým způsobem si tím Fiala nemůže nic udělat, protože lepší vláda bez jednoho Lipavského, než dlouhá úmorná bitva o článek 66 o rozhádanou koalici, o nevypočitatelného Zemana a v mezičase si Babiš klidně bude dál bačovat. Takže Fiala dostal nabídku, která se nedá odmítnout a je lepší si udělat škodu s Piráty než se Zemanem. 

7.  Takřka bez zájmu pravdomluvných médií probíhají po celé Evropě protesty proti covidovým opatřením. Jednak proti povinnému očkování, jednak proti omezením pohybu a také proti programovému znevýhodňování neočkovaných. Informace o celkem slušně velkých průvodech se jaksi ve zprávách neobjevují. Pokud se o tom chce člověk něco dozvědět, musí na Parlamentní listy. A z toho Parlamentky žijí. Mají trvalou reklamu od majnstrýmu, protože lidi tyto informace chtějí a jinde nejsou. Každopádně žádná tečka se nekoná, počty nakažených trhají rekordy… tedy kromě Karlovarského kraje. Tam jsou zřejmě solidně promoření z loňska. Je to smutné, ale covid je zároveň problém a zároveň i řešení. Po roce a půl, kdy se nejlepší mozky Západu zapojily do hledání řešení, jsme se dopracovali k tomu, že nám vakcínu musejí vysloveně vnucovat, protože jim půlka lidí nevěří v jejich upřímnou starost o naše zdraví, v nemocnicích umírají očkovaní a neočkovaní zhruba stejně dobře, vrabci si cvrlikají o tom, že očkovaní jsou úplně normálně infekční, ale za všechno můžou výhradně neočkovaní.  Moudří a mocní v poslední době vypadají jako chovanci Jedličkova ústavu. 

8. Migrační tlak na polské hranice trvá dál. V posledních dnech mě nejvíc zaujala informace, že proti pěti tisícům iráckých inženýrů a vědců takřka beze zbraně museli Poláci nasadit patnáct tisíc vojáků a kdo ví kolik dalších v zázemí. Zatím se jim podařilo udržet dojem, že hranice je hlídaná a bezu dovolení nikdo neprojde a pokud projde, tak nedojde daleko. Ale ten počet… migrace je opravdu zbraň budoucnosti. Dovedete si představit, co to Poláky musí stát peněz? A jak levné to má Lukašenko? Tam v Bělorusku se to časem urovná, ale on se zase někdo najde, kdo tuhle kartu použije. Jak vidno, stačí být   blízkosti hranic EU a vyhlásit, že nebudete vyžadovat víza ze zemí, kde jsme nastolili demokracii. Celou migraci pak spustí peníze našeho nejlepšího saúdského spojence. To nevymyslíš. 

9. Němci k certifikaci Nordstrýmu přizvali Ukrajince. Tohle se podle mě už nedá léčit. Takže žádný plyn navíc neteče, zásobníky jsou poloprázdné.  Můj dědeček vždycky říkal, že příroda má ráda rovnováhu, takže po dlouhém mírném podzimu přijde dlouhá tuhá zima. Asi bychom se měli začít modlit. Protože Němci ty svoje jaderné bloky letos fakt odstaví. Je nejvyšší čas koupit si kamna a dost velký kus plechu, aby se roura dala vystrčit z okna. Připravte si svého Vystrčila, za chvíli to přijde. A protože Bůh mám smysl pro humor, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby letošní zima byla vysloveně arktická. 

10. Nejhorší na tom je, že tentokrát žádný Marshallův plán nebude. Leda že by se Číňan ukázal slušnější než si zasloužíme…  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 696 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,18 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)