papez
18.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Papež: Západní svět má morální odpovědnost přijmout ještě více migrantů

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Je morální odpovědnosti světa přijmout ještě více migrantů, prohlásil ve čtvrtek ve své řeči papež při příležitosti 70. let výročí Universální deklarace lidských práv.

Papež poukázal na slova v této Deklaraci, že všichni lidí mají “universální a neměnná práva”, která jsou základem pro “spravedlnost, svobodu a mír ve světě”.

Podle papeže je zodpovědností všech jednat s následky války, bídy, nerovnosti a masové migrace.

“Žádné řešení globální masové migrace by nemělo postrádat naši morální zodpovědnost pro společné dobro a přivítat, chránit, podpořit a integrovat ty, kdo klepou na naše dveře, aby našli bezpečnou budoucnost,” řekl papež.

Ačkoliv ani papež, ani jeho kardinálové zatím ve svých rezidencích neubytovali ani jednoho migranta, katolická církev do omrzení opakuje, že my takovou povinnost máme. Celý pohled, který církev vytváří, je ale zúžen na představu, že do našich měst míří pár nebožáků, které tu nakrmíme, seženeme jim práci a oni, šťastní jako blechy, se stanou jedněmi z nás. Kde ale na světě se to tak děje?

Pokud by bylo přijímání migrantů na jednotlivých rodinách, které je chtějí přijmout, a budou jim vše platit a ručit za ně, a jednalo by se o pár zoufalců, asi bychom “to zvládli”. Se skřípěním zubů, ale zvládli. Ale faktem je, že ochotno odejít ze své země je 750 milionů lidí a velká část z nich chce k nám do Evropy. Je nezvládne uživit ani těch pár vítacích rodin, natož my všichni. Copak jsou naše země zahlceny bohatstvím a neví, co s ním?

Většina našich lidí bojuje o živobytí a nemůže si vyskakovat, a na Západě je to ještě horší. Celá Francie nyní demonstruje, protože se jejich životní podmínky díky masové migraci zhoršily až k nesnesení. Není práce, není kde bydlet, stát žádá vysoké daně, aby všechny ty sociální dávky a další náklady utáhl. Mít morální zodpovědnost za to zhoršit život sobě a svým potomkům nemůže mít nikdo.

V Itálii už je katolická církev se Salvinim, ochráncem Itálie, v otevřeném nepřátelství. A jen úcta k tradici a církevní autoritě lidem brání, aby dali kostelům sbohem. Víc a víc se ukazuje, že církev v Evropě je zcela odtržená od běžných lidí a zastává postoje, které jsou vůči nim nepřátelské. Může se církev ještě divit, že se od ní každým rokem odvracejí další věřící?

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 6 238,00 Kč
Vybráno 17.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.