PESZYNSKI
27.2.2019
Kategorie: Společnost

Pánové Patáku a Peszynski, nekritický eurofanatismus vážně škodí zdraví

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Oni si to možná neuvědomují, ale svým fanatismem poškozují myšlenku společné Evropy. Každý, kdo má jiné názory než oni, je proruský, putinovec, nácek, xenofob atd.

Tomáš Peszynski o sobě tvrdí, že je liberální demokrat. Jenomže, co je to demokrat? Měl by to být člověk, který je schopen naslouchat názorům druhým a respektovat je. Jak říkal Tomáš Garrigue Masaryk, „demokracie je diskuse a diskuse je základ státu.“ To znamená, že lidé mají různé názory, mohou se o nich hádat, nemusí spolu souhlasit, ale hlavně by se měli spolu bavit. Jak si to představuje pan Peszynski je patrné z jeho diskuse na Facebooku s tiskovou mluvčí europoslance Tomáše Zdechovského Jitkou Fialovou. „Ano paní Fialová, vy jako asistentka pana Zdechovského velmi pomáháte v šíření jeho lží. …Váš názor spolupachatele není pro mě relevantní.“ Takže to je opravdu skvělý příklad demokracie. Místo argumentů urážky. Pan Peszynski klesl na úroveň těch, které jinak tak rád kritizuje.

Dále přímo Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL) vytkl jeho hlasování v Evropském parlamentu proti postihu Maďarska. Já ovšem jeho zdůvodnění, kterým přesvědčivě strhal lživou zprávu své kolegyně Judith Sargentiniové z nizozemské strany Zelených, jenž už dříve zveřejnil iDNES.cz, beru. „Budu hlasovat proti jakémukoliv postihu Maďarska. Zprávu kolegyně Sargentiny považuji v podstatě od A do Z za nesmysl. Pro žádný stát není zásadním ohrožením demokracie, když v zemi není stoprocentní genderová rovnost, rodina je stále definovaná jako máma-táta-děti a stát přímo nedotuje antikoncepci a potraty,“ řekl Zdechovský.

Nejedná se tedy o to, že by europoslanec Zdechovský souhlasil se vším, co v Maďarsku dělá premiér Viktor Orbán, ale vadí mu neobjektivita dotyčného hodnocení. Já jenom přidám, že Maďarsku se v něm vytýká i údajný antisemitismus. Jenomže v této zemi žije na sto tisíc Židů, což je vzhledem k necelým deseti milionům jeho obyvatel docela slušná komunita a v minulém roce nebyl v této zemi zaznamenán jediný antisemitský útok. Jaký je to rozdíl proti velkému množství protižidovských útoků ve Francii, Německu nebo Švédsku. Židé ze zmíněných zemí odcházejí kvůli obavám o svoji bezpečnost, ale ony popotahované nejsou. Poněkud dvojí metr.

Karel Paták se pro změnu rozhodl usvědčit Tomáše Zdechovského z proruských postojů tím, že vystoupil na demonstraci na podporu ve Francii vězněného českého řidiče kamionu Jiřího Sagana, který dostal dva roky za mřížemi za to, že údajně převážel migranty. Důkazem proti europoslanci měl být fakt, že na této demonstraci byli přítomni také prokremelští aktivisté. Panenko svatokopecká, ty to vidíš. Takovou hloupost bych nevypustil ani po deseti kroužcích v Masných krámech. To, že na takových akcích se scházejí lidé různého smýšlení je normální a pan Zdechovský se navíc od těchto rusofilů distancoval.

Důležité je také vědět, že to pro něj není žádné populistické předvolební téma, ale této problematice se věnuje dlouhodobě. Například již v říjnu 2017 vznesl dotaz k Evropské komisi, jak hodlá řešit potíže řidičů kamionů, kteří jsou často vystaveni násilí ze strany migrantů, jež se pokoušejí nelegálně překročit hranice.

Já jsem byl kdysi v Brně na demonstraci za svobodu Litvy, které Sovětský svaz respektive Rusko odmítlo právo na sebeurčení. Mimo jiné jsem tam zařval na sovětského konzula, že ru..ci jsou bandou zku…ných násilníků a vrahů. Ale jedná se o jinou věc, na té demonstraci byli i lidé, jejichž názory nemohu sdílet ani náhodou, a také jsem ani nevěděl, kdo ji pořádá, protože já přišel podpořit tuto pobaltskou zemi proti ruské okupaci. A když jsem tam viděl řekněme náboženské extrémisty, tak to pro mě nebyl signál k odchodu, protože já přišel kvůli Litvě a ne kádrovat účastníky protestu.

A stejné to bylo i panem europoslancem Zdechovským. On na ono inkriminované shromáždění přišel podpořit vězněného českého řidiče a ne adorovat Rusko nebo zjišťovat totožnost účastníků.

Tomáš Zdechovský už dříve odsoudil věznění ukrajinského režiséra Oleha Sencova, který byl v Rusku odsouzen ve vykonstruovaném procesu k dvaceti letům vězení a také opakovaně odmítl ruskou okupaci Krymu.

Směšně rovněž působí pan Peszynski, který se s kauzou Sagan vypořádal jednoduše ve stylu, francouzské soudy se přece nemýlí a kdo je proti jejich verdiktu nahrává Putinovi a nepřátelům Evropské unie. To je přece nesmysl, to jsou totalitní kádrovácké manýry ve stylu má nesprávné názory na bratrskou a internacionální pomoc v srpnu 1968, tak pryč s ním.

Pánové Paták s Peszynskim by si měli uvědomit, že přes jejich ohánění se demokracii, jsou mistři v užívání nacistických a komunistických metod, které spočívají v dehonestování názorových oponentů a neschopnosti vést rozumnou a argumentačně podloženou diskusi. Dalším jejich evergreeny jsou, kdo je odpůrcem manželství homosexuálů (přiznám se, já také, protože pro mě je manželství svazkem mezi mužem a ženou a nic jiného) nebo proti přijetí eura, je nepřítelem lidstva, proto ho umlčme a vůbec nejlepší by byla veřejná poprava pro výstrahu. Ale to bohužel není možné.

Evropská unie a vůbec jakékoliv lidské dílo nemohou být nedotknutelné a absence kritického myšlení je cestou do pekel.

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Paur 100,- Kč

Celkem za měsíc: 24 787,00 Kč
Vybráno 70.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 528 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.