VIRUS3
27.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Panoptikum

Sdílejte článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

vlaazka-lpidlova-1200x1598Pirát Peksa obviňuje vládu, že když BIS prý v lednu a únoru varovala vládu, že Číňané vykupují v Čechách /i na Moravě/ ochranné prostředky proti infekci, vláda nereagovala.
 
 

Jak trestuhodné. Ovšem pirát Peksa už ve své kritice nedodává, že v lednu a únoru se u nás, na rozdíl od Číny, žádný koronavirus nevyskytoval a naše politická scéna, včetně piráta Peksy, se částečně zabývala bojem proti dezinformacím, popírajícím ten jediný správný názor, částečně bojem proti předsudečné nenávisti, opozici zase zajímalo udávání nesnesitelného předsedy vlády ve věci jeho střetu zájmů do Brusele, a jmenovitě Piráty ústy i činy svého pražského primátora přejmenovávání ulic, případně podpora bourání ideově nesprávných soch a budování soch ideově jedině správných.

Pokud se týkalo koronaviru, sledovala naše politická scéna jak vládní, tak opoziční, dění v Číně s nedůvěřivým zájmem a starala se hlavně o to, aby lidu obecnému vysvětlila buď to, že Čína přehání, protože jde o zanedbatelnou chřipčičku, se kterou si neví komunistické, tudíž automaticky špatné zdravotnictví  Číny rady, a nebo o těžký průšvih, který komunistické, tudíž automaticky špatné vedení Číny bagatelizuje a jehož průběh a následky zatajuje. Nějaká starost o zdravotnický materiál nebyla na pořadu dne, protože nás se to přece netýká.

A jen tak mimochodem, promiňte, ale kdybych nějakým božím nedopatřením žila v Číně a v mých domovských Čechách řádila šílená nákaza, též bych se snažila skupováním dostupného zdravotnického materiálu v bezpečné zemi pomoci své  rodině, známým, spoluobčanům v zemi ohrožené.

Nějaké vykupování roušek a respirátorů Číňany v Čechách má tedy naprosto logické odůvodnění, logičtější než nějaké konspirační plánované budoucí ohrožení Čechů, Moravanů a Slezanů ze strany čínských nákupčích.  V lednu a únoru snad ani pirát Peksa nepředpokládal, že za  měsíc budou u nás ochranné pomůcky šeredně nedostatkovým a šeredně žádaným zbožím. Ona ta časová posloupnost je potvora, vážení.

Ovšem nyní se to už obecně ví, a proto je snadné, žádoucí a lidu a národu prospěšné obvinit vládu, že před těmi dvěma měsíci rázně nezakročila, nezašlapala do prachu jednu z nejposvátnějších evropských hodnot – volný trh – a nezakázala občanům se šikmýma očima veškerý nákup zdravotnického zboží. Chudák Okamura, ani paralen by, k velké radosti demobloku, nedostal.  A pirát Peksa by nebyl jasnovidným hrdinou.

Další panoptikální postavou je jakási umělkyně. Pazderková. Bohužel, jsem venkovská, stará a koronavirem ohrožená, takže mi poněkud uniká, že bych tuto umělkyni někdy zaregistrovala, ale to je samozřejmě mojí trestuhodnou nevzdělaností. A také tím, že se nedívám na ČT, i když jí tedy bohužel platím. Umělkyně Pazderková se nechala slyšet, že chce, aby se o ní vláda postarala. Umělkyně kvůli nouzovému stavu či karanténě, kterou vyhlásila vláda, nemůže naplňovat své umělecké poslání a oblažovat veřejnost svým uměním,  tudíž má v peněžence průvan. Co na tom, že zákaz shromažďování platí nikoliv kvůli zvůli vlády, jen tak, prostě si lidem zakážeme se srocovat, ale kvůli zdraví občanů, tedy i zdraví umělkyně Pazderkové  zabráněním šíření té zanedbatelné chřipčičky, co na tom, že jiní, třeba drobní živnostníci, jsou na tom daleko a daleko hůř, umělkyně Pazderková v tom má jasno. Za její nesnesitelnou životní situaci může vláda, tak ať vláda nechá všeho a kouká se o ní postarat. Tak, hoši a dívky, kdo z vás si jí vezme domů?

A zatím poslední panoptikální zjev je pro mě bývalý politik Macek. Obávám se, že bývalý politik Macek, vzhledem ke svému seniorskému věku, zblbnul už úplně.  Hlásá přírodní pohled. Na koronavirus. Jinými slovy, snad parafrázuji přesně a objektivně – kašleme na prevenci, stačí běžná hygiena, staří a nemocní přirozeně vymřou, protože příroda a protože by někdy umřeli stejně, takhle to bude rychlejší, pro ně pohodlnější, ulehčíme jim to nějakou tou euthanazií, stát ušetří na výdajích a ti nemocní si ušetří problémy a bolesti, které by jinak mohli někdy v budoucnu mít.  Koronavirus se na gerontech vyřádí a mladé zdravé jádro vyjde posílené, zocelené a vůbec všeobecně kráčející směle k zářným zítřkům, ať už to bude znamenat cokoliv, že.

Svým způsobem je uvažování bývalého politika Macka logické.  Ostatně stejně jako by byly logické úvahy o tom, že vyhubením lidstva by si lidstvo ušetřilo spoustu problémů s jídlem, surovinami, přemnožením atd.. Jenže, člověk, tedy v tomto případě alespoň já, je tvor sobecký. A chce si, možná i včetně geronta a bývalého politika Macka, ještě něco užít, i když je starý a chorý. A já, i když je mi dvaašedesát a mám astma, zrovna netoužím po tom přizpůsobit se výběru přírody a geronta a bývalého politika Macka. S léčbou tu mohu být ještě aspoň snad deset let /pokud mě neporazí auto či nezabije v létě blesk/ a úspěšně za své dosud odváděné a dříve odvedené daně ujídat těm mladým a nadějným chlebíčka. A s chutí. Nevím, proč bych se, přesto že jsem začínajícím gerontem a osobou chorou, měla nechat v rámci prostého přírodního výběru v případě nakažení koronavirem bezbolestně uspat a ušetřit si tak bolestivé umírání někdy v pánbůh dej daleké budoucnosti. Protože Macek?

Něčemu takovému se, přátelé i nepřátelé, říká eugenika. A hádejte, kdo, tedy kromě jiných, méně nápadných, ji uvedl do brutální praxe?

Závěr?  Žádný není. Je to moje soukromě zakládané a vedené panoptikum. Takové cynické veselí. Nebo cynický smutek. Jací jsme a jací umíme být. A jací možná ještě budeme. Včetně mě.

Ostatně, hoď kamenem, kdož´si bez viny.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 263 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.