PANIKA
26.2.2020
Kategorie: Společnost

Panika?!

Sdílejte článek:

PAVEL HEWLIT

Ono se tedy ještě to slovo neobjevilo, ale jak sleduju internet, už od toho není daleko. Jakmile se hovoří o hromadění zásob kvůli čemukoli, je panika na spadnutí.

Mám známé, kterým jejich rodič (či tchýně) po sledování TV zpráv takřka přikazoval nákup trvanlivých potravin a zásobení se na časy zla, v nichž se po ulicích budou povalovat mrtví, nebo právě umírající, budou hořet ohně, z blízka i daleka zazní střelba a ve velkém začnou prosperovat sekty hlásající konec světa.

Já osobně se k podobným epidemiím stavím velmi chladně. Nepanikařím, nedoluju ve sklepě další místnost na kryt, protože by mě někdo mohl obvinit, že hodlám ve skladu ve vedlejší budově krást, ani se nijak zvlášť neodvracím ke kašlajícím vedle mě. Ostatně to v kabině řidiče ani moc nejde a jsem zvyklý, že na mě kašle kde kdo.

K čemu už se nestavím chladně tolik, je vliv médií na subjektivní vnímání skutečnosti. Nijak netvrdím, že nynější chřipkový virus není nebezpečný, ostatně asi jako každá jiná silnější chřipka, ale obdobně nebezpečné je modelování světa, jehož stavebními kameny jsou potřeby šokovat obalené do hávu starostlivosti o občany.

Před lety na nás útočil virus H1N1 známý aka Prasečí chřipka. Právě teď udělám některým svým čtenářům, neboť černým na bílém potvrdím, že jsem ji prodělal – tudíž někoho o mílový skok popostrčím k možné pravdě, že jsem prase.

Ne že bych si zrovna pískal, ale že bych prodělával vše, co mi tenkrát média slibovala, a neslibovala málo, se také nestalo. Jan Kraus se o celé Prasečí chřipce vyslovil dle mého moudře, že jediné, co na ní bylo prasečí, že to byla chřipka jako prase. Tím naznačil o celé světové panice vše. Konec světa nenastal – jako už tolikrát – a nejčernější scénáře se nevyplnily. Vlastně vše utichlo jenom tak a psalo se o něčem jiném.

Nijak chřipku nepodceňuji a vím, že čas od času se objeví silnější kmen a příroda nám dá opět najevo, že nás nemá ráda. Přečtěte si knihu Kmen Andromeda, sice nejde o virus chřipky, nýbrž z vesmíru, ale je tam hezky popsáno, jak s námi může to oku neviditelné pěkně zatočit.

Podceňování však právě dle mého činí většina lidí, která kouká na zprávy či sleduje jiná média a moc si neuvědomuje, že chřipka je stále smrtelný virus, který ročně zabije na tisíce lidí. Opakuji každý rok. Zabíjela vloni, zabíjí letos, bude zabíjet příští rok (pokud někdo po tomto roce zbude).

Přirozeně taky chápu, že každý v naší společnosti má na paniku právo. Pokud k ní opravdu dojde a jako náhodou se najednou neobjeví zázračný lék za nemalý peníz. Případně jestli Čína se nás nezeptá, jestli toho už nemáme dost a nebudeme na ni hodní.

Přeji vám všem dostatek sil v imunitním systému, abyste tu letošní chřipku zvládli a připravili se na tu další. Pokud jde o mě, zachovejte se dle nejlepšího vědomí a svědomí (a pak cestujte tramvají, hezky na sebe namačkaní), a najděte si tu nejlepší ochranu, jaká vám bude vyhovovat. Roušky, tabletky nebo rum.

Asi nejlepší ochranu jsem našel v názoru na jedné diskuzi, kdy pisatel tvrdil, že nejlepší ochrana proti tomuto viru je se z něj neposrat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 460 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)