194732-summer-morning-mist-forest-hill-villages-field-czech_republic-nature-landscape
30.10.2017
Kategorie: Společnost

Panický strach z referenda

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Návrh SPD Tomia Okamury uspořádat referendum o vystoupení z Evropské unie (EU) je tak příkře odmítán, že si musíme položit k tomu některé otázky.

Zákon o celostátním referendu

S tímto návrhem strany a hnutí prý nemají problém. Pokud ovšem uzákoníme celostátní referendum, byť jeho platnost podmíníme určitými parametry, pak se samozřejmě může týkat čehokoliv a jakékoliv otázky. Je dobré si připomenout, že už máme místní referendum, nebo-li místní lidové hlasování. Je jedním z institutů přímé demokracie. Provádění místního referenda upravuje zákon č. 22/2004 Sb., a hlasovat lze otázkách, které patří do samostatné působnosti obce, města, statutárního města, městské části nebo městského obvodu a hlavního města Prahy. V části obce, která není městskou částí nebo městským obvodem, lze konat místní referendum, stanoví-li tak zvláštní zákon (např. zákon č. 128/2000 Sb., resp. č.131/2000Sb.).

Návrh SPD tedy jen rozšiřuje již existující právní stav a návrh se blíží zákonu, který platí v mnoha zemích světa. O takovém Švýcarsku už asi slyšel každý..

Hysterické odmítání návrhu SPD

Referendum o vystoupení z EU proběhlo ve Velké Británii a ačkoliv se čekal výsledek kladný, tedy setrvání v EU, voliči, byť těsnou většinou, rozhodli o opaku. Tzv. Brexit se stal realitou a EU místo klidného přístupu reagovala zběsile až hloupě. Prakticky všechny další členské země EU dostaly neformální zákaz takové referendum uspořádat. Hrozba je podmíněna i ekonomickými nevyslovenými sankcemi, takže se nelze divit politikům, že se zdráhají k takovému referendu sáhnout. Leč hrozbami se špatný stav EU nenapraví.

Pokrytectví v denním přenosu

Zastánci unifikované Unie (na rozdíl od Federalistů) mediálně masírují miliony obyvatel EU trvalou propagandou, že EU: A) Zajistila mír. B) Máme se díky ní dobře, jak jsme se nikdy neměli. C) Vystoupení z EU je vlastizrada. D) Nelze z EU vystoupit, neboť není kam vstoupit. E) Jenom zrušením států a dovozem migrantů lze zajistit další rozkvět EU.

Pokud tedy přiznáme pravdivost všem výrokům uvedených pod body A až E, je tedy jasné, že zázračná EU je to nejlepší na světe a KAŽDÝ občan to ví. A pokud každý občan to ví, tak je jasné, že referendum o výstupu o EU dopadne žalostně pro výstup a lid bude jásavým krokem hlasovat za pokračování členství. Tak proč ty hysterické obavy z referenda?

Nalijme si čisté víno

Nic se nemá přehánět a lhaní v mainstreamových médiích už vůbec ne. Podívejme se především na základní dogmata o EU.

A) EU se nepochybně podílí na mírovém vývoji v Evropě, ale mír zajišťuje Severoatlantická aliance – NATO, kde 75% všech vojenských sil představují Spojené státy. EU po odchodu Británie je v podstatě vojenský trpaslík a jen Francie má jakousi funkční armádu a jaderný arzenál. Tvrzení, že EU je tou hlavní silou míru, je přinejmenším nadsazené.

Je samozřejmě pravdou, že „otcové zakladatelé“ směřovali návrhem federální Evropy k míru. Federální (!) Evropy a to je nutné si stále připomínat.

Občan tato fakta zná.

B) Máme se dobře a nepochybně na to má členství v EU vliv. Ale stejně tak se měli dobře naši rodiče roku 1965 ve srovnání s rokem 1945 a lépe jsme se měli i my v roce 1985 než naši rodiče v roce 1965 a žádná EU to neovlivnila a navíc jsme žili v trvale nedostatkovém socialismu. To srovnání Unionistů o tom jak se máme dobře ( ale mnozí dokonce nemáme) dost kulhá a i při přiznání pozitiv z EU žádná EU za nás nepracuje, žádná EU není charitou a dotace jsou tvrdě kompenzovány obrovským každoročním odlivem kapitálu ze zahraničních firem působících v České republice. To, že občané ČR mají třetí nejnižší platy i mzdy v EU a stejně tak důchody, ten tvrzený pozitivní vliv EU výrazně snižuje. A tento stav dlouhodobě trvá, i přestože země Visegrádu jsou ve svém součtu největším obchodním partnerem Německa!

Občan tato fakta zná.

C) Vystoupení z EU není a nemůže být vlastizradou, protože EU není naší vlastí. EU je po právní stránce sui generis, tedy politický útvar svého originálního druhu a vlastí jej proto nemůžeme nazývat.

Občan tato fakta zná.

D) Tvrzení, že není kam vstoupit, a proto nelze z EU vystoupit je téměř komické. Nemá asi smysl připomínat, že v Evropě jsou státy (ano bohaté), co v EU nejsou a nikam jinam nevstupují. Je ale dobré připomenout, že taková Kanada má speciální smlouvu s EU a i když neleží v Evropě, obchodovat s ní výhodně může. A vstupovat nikam nemusí, ostatně věcně to ani není možné, Kanada v Evropě neleží. Takže „nevstup“ kamkoliv není překážkou, ale že by mohlo dojít odchodem ČR z EU k ekonomickému zhoršení vzájemných vztahů s EU, to lze předpokládat.

Občan tato fakta zná.

E) Jde o nejzávažnější bod bez ohledu na problematiku migrace. Budoucnost Evropy zjevně spočívala ve federativním uspořádání a tomu se dnešní EU vůbec neblíží. Občan tato fakta opět zná, a proto volby do Evropského parlamentu mají stále nižší a nižší účast, rekordmanem je Slovensko, kde naposled přišlo k urnám pouhých 13% (sic!) voličů. Jmenování „samoděržaví“ pod intelektuálním názvem Evropská komise nemá s demokracií vůbec nic společného. Zavedení principu přehlasování malých národů je jen aplikací koloniálního útlaku prováděného bez koloniálních vojáků, ale s namířenou zbraní v podobě dotací. Tedy zbraní, kterou nazveme: Vydírání. Zájem zakladatelů sjednocené Federální Evropy byl touto Unií po roce 2005 zcela rozmetán.

Vědění a zneužitá moc

Samozřejmě, že tzv, „elity“ EU vědí, že jimi nastavený totalitní model Unijní (nikoliv Federální) Evropy se národům EU začal zajídat, a že by další referenda o setrvání v EU mohla skončit jako ta ve Velké Británii. Odchodem. Proto se tak zuřivě brání referendům, proto tak náhle ustupují (v otázce migračních kvót už prý nebude možné použít většinové hlasování). Vše z EK jsou to jen návrhy na vnější vylepšení fasády špatného domu.

Nefederální pojetí zůstává, návrhy na zásadní konstruktivní změny nejsou ( a nebudou), nesmyslná měna euro pokračuje se všemi zjevnými devastačními účinky a vyhrožování státům i regionům (Katalánsko, severní Itálie apod.) se zvyšuje a stává normou. Takovou, jakou státy socialismu znaly z tehdejší Moskvy. (Včetně posílání okupačních vojsk do Maďarska či Československa.) Stejná falešná morálka, stejné volání je i po vojácích pod velením této EU.

Odchod a neodchod z EU

Pokusíme se o formulování několika závěrů:

1. Tuto EU nelze reformovat, její „elity“ o to nemají nejmenší zájem

2. Rozpadu EU mohou zabránit pouze ti, co disponují mocí k odstranění současných „elit“ EU.

3. Rozpadu EU lze zabránit jejím přetvořením na federální uspořádání s novou druhou parlamentní komorou národů Evropy se stejným rovnoceným zastoupením a volbou Evropské komise z aktivních, nikoliv vysloužilých odložených politiků. Zákonodárná iniciativa musí být vložena do obou komor Evropského parlamentu

4. Aby došlo k politickým pohybům uvedených v bodě 2) a bodě 3) je nutné najít nástroj, který je v pohyb uvede. A tím není nic jiného, než hrozba odchodu z této EU. Žádný jiný nevojenský není.

5. Pokud by referendum o setrvání v EU proběhlo ve více státech ve stejném termínu, skuteční vládci Evropy by na jeho výsledek ani nečekali, protože by jim byl předem jasný. Záporný. Museli by tedy učinit předem kroky k tomu, aby navržené změny v EU byly natolik razantní, že nebude nutné taková referenda vůbec konat. Leč toto přání se zatím jeví jako velká utopie.

Jen federální Evropa je budoucnost

Protože stav v EU je jaký je, pak referendum o setrvání v EU má smysl. Hysterie českých politických stran k návrhu SPD je zbytečná a kontraproduktivní. Vždyť na případný odchod z EU je lhůta 2 roky a další rozhodnutí během této doby lze modifikovat v závislosti případném pozitivním vývoji v Evropě. Jde tedy o namířenou zbraň na Unionisty, kteří Federální Evropu odmítají a principy rovnosti zemí a národů pošlapávají.

České referendum by také možná vyvolalo dominový efekt. Z jedné namířené zbraně by se mohlo stát deset. Evropa by se musela změnit, současné „elity“ by se musely poroučet. A to by mělo být konečným cílem. Federální Evropa postavená na demokratických principech je totiž i náš zájem.

Tato EU je nedemokratický mrtvý projekt.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.