Ursula
13.4.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Paní Layenová oznamuje, že brzy už bude vakcína

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRPředsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová, po řadě nepovedených prohlášení se chtěla blýsknout a oznámila, že brzy bude na nemoc COVID-19 vakcína, a to do konce letošního roku (1). Nikdo jiný to ale nepotvrdil. Asi Spojené státy, ani Čína, ani Japonsko, prostě nikdo.

To, že se na vývoji vakcíny pracuje je známé, to že ale brzy budou výsledky se jeví jako přílišný optimismus. Navíc návrat nemoci v Jižní Korei ukazuje na podezření, že vytvořené protilátky fungují jen poměrně krátkou dobu. Někteří američtí vědci se proto domnívají, že vakcína by nemusela mít dlouhodobé výsledky a otázky nebezpečí zdravotních důsledků opakovaných přeočkování jsou proto na místě. Více nadějí proto lékaři v USA údajně vkládají do léku, když z dosavadních se lék remdesivir jeví pro léčbu nemoci COVID-19 jako nejvhodnější.

Ke znalostem koronavirů je proto vhodné uvést, že Spojené státy se výzkumem koronavirů již v minulosti dost podrobně zaobíraly (2). Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb USA (HHS) v roce 2014 objednalo výzkum u University of North Carolina v Chapel Hill u týmu doktora Ralpha S. Barica. Jeho spolupracovnicí byla i čínská viroložka doktorka Shi Zhengli. Rok poté ale americká vláda práce zastavila s odůvodněním, že se jedná o velmi riskantní výzkum již potvrzených virů MERS a SARS (zde SARS-CoV) a SADS (akutní průjem prasat, po kterém zvířata uhynou a má také původ v koronavirech netopýrů).

Výsledkem výzkumné práce v USA na koronavirech byl článek „A SARS like cluster of circulating bat coronaviruses show potential for human emergence“ vdaný v prosinci roce 2015 v odborném časopise Nature Medicine. Celkem patnáct vědců včetně doktora Ralph S. Barica a také doktorky Shi Zhengli, kteří se na výzkumu podíleli, zde publikovalo zatím zjištěné dopady netopýřích koronavirů na člověka.

Poté, co se práce na výzkumu v USA zastavila, Číňané pokračovali, a nejenže pokročili v projektu, ale vedli i další výzkum a vývoj. A to ve Wuhan Virology Center pod vedením doktorky Shi Zhengli. Z dokumentů doktorky Shi Zhengli je zřejmé, že virus SARS (SARS-CoV) úspěšně izolovali v laboratoři a aktivně s ním experimentovali. Je důležité zmínit se i o malé nehodě v roce 2017 resp. o virovém úniku v čínském virologickém výzkumném středisku, které mělo za následek, že se virus SARS dostal ven z přísně uzavřené laboratoře. Vědci vzali novou neznámou variantu viru SARS a přesunuli ji z vysoce uzavřeného zařízení do výzkumné laboratoře s nízkou bezpečností, kde pracovali. Proces inaktivace viru patrně nefungoval správně a vědci byli v laboratoři infikováni a poté infikovali dalších osm lidí mimo laboratoř. Došlo ke dvěma úmrtím.

Musíme dodat, že institut virologie ve Wuhanu v provincii Hubei v Číně zahájil další ekologickou studii migrace netopýrů a přenosu jejich virů v listopadu 2019. A právě tato informace poskytuje základ ke konspirativním teoriím, že SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19 není z koronaviru, který zmutoval u netopýra v přírodě a poté skočil na člověka, co snědl misku své netopýří polévky. Opačně ale mnoho odborných vyjádření tvrdí opak, že jde o přirozený netopýří koronavir. Genomická sekvence viru – nyní oficiálně nazývaná SARS-CoV-2, protože souvisí s patogenem SARS – byla v 96 procentech identická s koronaviry, které vědci identifikovali v netopýrech. “To naznačuje, že viry sdílejí společného předka,” říká doktor Ralph S.Baric.(3)

Bez ohledu na to, jakého je koronavir původu, je nepochybné, že v Číně vědci věnovali a věnují koronavirům velkou pozornost. Podle zveřejněných údajů 24. prosince 2019 Wuhanský institut virologie hodlal přijmout dalšího virologa na dlouhodobý výzkum netopýrů nesoucích viry. Měl být identifikován původ netopýrů a objevení příp. nových infekčních nemocí jako jsou SARS.

Pod vedením doktorky Shi Zhengli totiž její tým získal vzorky tří druhů netopýrů, které obsahovaly protilátky proti viru SARS. “Byl to zlomový bod projektu,” říká doktorka Shi. (3) Vědci ale zjistili, že přítomnost koronaviru v netopýrech byla pomíjivá a sezónní, a že reakce protilátek mohla trvat jak týdny tak roky. Virologové dále získali stovky koronavirů přenášených netopýry s neuvěřitelnou genetickou rozmanitostí. “Většina z nich je neškodná,” říká doktorka Shi. Ale desítky patří do obdobné skupiny jako SARS a mohou infikovat lidské plicní buňky. A ty zjištěné nebezpečné jsou odolné proti současným vakcínám a lékům, které působí proti známému SARS-CoV.

Sluší se přiznat, že není vyloučeno, že paní Layenová má informace, že vakcína je blízko svého odhalení a i nasazení. Protože již v roce 2015 tým doktorky Shi Zhengli odebral vzorky krve více než 200 obyvatelům ve čtyřech ve vesnicích v blízkosti jeskyně Shitou, která hostí netopýry s koronavirem SARS. Ze zkoumaných 200 obyvatel pak 3% neslo protilátky proti koronavirům podobným SARS. Zda budou využity, nasazeny a budou účinné proti SARS-CoV-2, který způsobil současnou světovou pandemií ale zatím publikováno nikde nebylo.

 

 

***
Zdroje:
(1)https://www.echo24.cz/a/SqzGr/stari-v-izolaci-do-konce-roku-a-hrozba-orbanovi-von-der-leyenova-promluvila-v-bildu
(2)https://www.thegatewaypundit.com/2020/04/exclusive-dr-shi-zhengli-wuhan-institute-virology-connected-coronavirus-experimented-live-animals-proof/
(3) https://www.scientificamerican.com/article/how-chinas-bat-woman-hunted-down-viruses-from-sars-to-the-new-coronavirus1/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 901 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.