26.12.2014
Kategorie: Politika, Společnost

Pane Řičáři, vydržte, slušní lidé této země na Vás a Vaši rodinu nezapomínají!

Sdílejte článek:

JAN ŠINÁGL 26|12|2014

Věra Jourová 10/2006:Manipulace s EU fondy jsem na MMR prováděla (děly se) na přímý pokyn premiéra Paroubka.“ – Je to součástí protokolu o jejím výslechu PČR – Bylo zveřejněno v médiích v roce 2006: „Věra Jourová udává premiéra Paroubka.“

Máte nějaké vnitřní vysvětlení, proč by měl mít někdo zájem Vás odstranit, pane Řičaři? „Ano – bohužel vím to, co bych vědět neměl a je toho k neunesení moc. Ztratil jsem všechnu víru a naději v možnosti spravedlnosti a práva v této zemi. Bohužel a shodou okolností toho o fungování exekutivy a politiky u nás vím tolik, že je mi z toho zle a mnohokrát mi bylo sděleno, že pokud budu mluvit, nemůžu to přežít.“

Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov, kde byl korunním svědkem pan Říčař. Byla zproštěna obvinění pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se po zatčení přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny. Byla nezvykle rychle odškodněna za nezákonnou vazbu 33 dnů v řádech milionů. Korunní svědek Řičář, který byl 5 let v policejním programu s celou svoji rodinou, včetně změněné identity, nevypovídal po dohodě jeho obhájce se státním zástupcem Borisem Havlem?! Prakticky ještě jako korunní svědek v ochranném policejním programu byl odsouzen bez toho, aby se mohl účinně bránit – na 7 let nepodmíněně!

Obávám se, že toto vše spustil vyzrazením policejní pasti dnešní ředitel ČT Petr Dvořák, tehdy ředitel TV NOVA, informováním Jiřího Paroubka. Dost možná byl za to „odměněn“ funkcí ředitele veřejnoprávní ČT, kde slouží politikům i nadále – např. odstraněním nepohodlných – Daniely Drtinové, Pavlíny Kvapilové a Martina Veselovského. Na můj dopis ve věci ze dne 1.6.2014 dosud neodpověděl. Po jeho osobním předání později na zasedání Rady ČT mně slíbil, „že se na to podívá“? Zřejmě nepodíval? Náhodně jsem ho potkal ve vestibulu ČT na Kavčích horách dne 9.12.2014 – odpověděl: „Já o tom nic nevím.“ Klasický postoj. Kdo má čisté svědomí nemá problém odpovědět i písemně a poděkovat za upozornění. Pokud panu Dvořákovi nevadí tak závažné obvinění podané pod přísahou svědkem, vyšetřujícím policistou před soudem, tak to musí být pravda, jinak by musel obratem žalovat svědka pro pomluvu, tím spíše, když se nachází v tak společensky vysoce odpovědném postavení!

Připomínám i moji žádost o milost, podanou dne 7.5.2014 k rukám prezidenta Miloše Zemana a předané 9.5.2014 na MsP. Dnes jsem se telefonicky spojil se sekretariátem ministryně spravedlnosti Válkové. O milosti nic nevěděl a odkázal mne na odbor dozoru, kde nikdo telefon dnes nezvedá. Paní ministryně si vážím, ale i zdroje z politických kruhů potvrdily, že není vůbec snadné manažérsky zvládat tento post. To je zřejmě i možným důvodem, že na moji žádost o osobní schůzku ze dne 20.6.2014 dosud paní ministryně nereagovala. Stejně tak nereagovala na moji žádost o osobní schůzku i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, ze dne 17.6.2014.

Tento podnět pro porušení zákona byl podán původně k rukám ministra Pospíšila 30.4.2012. Bylo na něm pracováno takřka celý rok. Neřešil jej ani jeho následovník ministr Blažek. „Řešila“ až ministryně Benešová v zastoupení Mgr. Pavla Bednaříka, ředitele odboru dohledu, který odpověděl 27.1.2014 (až za 21 měsíců!!!), pouhými čtyřmi řádky z nichž vyjímám: „… paní ministryně neshledala ve výše uvedené věci důvody k podání stížnosti pro porušení zákona ve smyslu § 266 odst. 1,2 trestného řádu a podněty … odložila. … Pokud si podnět přečtete, tak nemusíte být ani ministrem spravedlnosti, ani právníkem, abyste poznali to děsivé porušování zákona těmi, kdo o udržování práva a spravedlnosti mají především dbát. Paní ministryně tedy, nečetla, nebo má sníženou rozlišovací schopnost pro to co je právo, spravedlnost a zákon, nebo poslušně poslechla v zájmu své strany ČSSD a která by touto kauzou asi definitivně opustila politickou scénu. Pokusil jsem se o kontakt i s Jiřím Paroubkem. Jeho asistentka slíbila – a mlčí. Mobil už nikdo nezvedá.

Grilování Výborem pro evropské záležitosti Sněmovny ministryně Jourové dne 23.7.2014, bylo další ukázkou „kvality“ našich poslanců. Den předem jsem všem členům výboru poslal základní informace na co se ptát. Nepoužili nic, dokonce ani předseda ODS Petr Fiala, kterému jsem předal dokumenty osobně, mlčel. Byl tak „statečný“, že ani nehlasoval pro mé vystoupení za občany. Pouze dva členové Langšádlová (TOP 09) a Černoch (ÚSVIT), hlasovali pro mé vystoupení. Neměli také odvahu, alespoň měli snahu ji přenést na mne. Ani jeden z poslanců z Hnutí ANO mne nepodpořil. Chtělo by se říci místo poslanci, posr…. Podle činů poznáte je, aneb nepopudit, nesloužit zemi, ale uchovat si naději na nemravné žití na účet občanů.

Informoval jsem osobně velvyslance několika západních zemí. Někteří přiznali, že korupce je bohužel běžná i v nejvyšších kruzích EU a nemalým problémem. Kauza pana Řičáře je vůbec nepřekvapila. Informoval jsem i bývalou EK, některé ministry zahraničí EU, všechny české europoslance, polské, rakouské, německé a anglické. Korupce se tak stává globálním problémem, který ohrožuje nás všechny. Všichni mocní a odpovědní to vědí. Co to asi je za lidi, kteří se na sebe usmívají a přitom o druhém nemohou nevědět jak nemravnou a zločinnou má minulost? Dobře jim při tom jistě není, ale materiální výhody to dokáží potlačit jako u většiny lidí se slabým charakterem. Potěmkinova komise, která si hraje na něco co není. Nedivme se, že potom EU produkuje i předpisy v rozporu se zdravým rozumem, který potom nutí občany k takovýmto reakcím. Taková je současná politika. Tak je to vždy, když je dlouhé období míru, utrpení se zapomene, dobré mravy ustupují a špatné mravy se stávají normou normálního. Dlouho to fungovat nemůže. Materiální výhody vše přebíjejí, ale svědomí nelze natrvalo potlačit. Dostihne každého. Co to je asi za lidi, kteří dobře vědí, že porušili zákon, ale přesto jim to nevadí. Prostě to v sobě potlačí, kdy výhody přebijí nemravnost. Nakradené není základem skutečného štěstí a skutečných kamarádů.

000archricar

Nedojde-li včas ke změně, celé se to nutně zhroutí. Pan Řičář to zkusil a prohrál – byl sám. Nenechme pana Řičáře a jeho rodinu v tom sami. Prosím, vyjádřete mu podporu alespoň svým podpisem petice nebo dopisem do věznice v Českých Budějovicích.

Zvláštní, jak se všechny známé protikorupční organizace, respektované média, iniciativy a známí „bijci“ v boji proti korupci, tomuto tématu vyhýbají „jako čert kříži“. Nenapíší ani řádku, nepodepíší petici, ale mezi čtyřma očima přiznají, jaká je to hrůza. Dosud petici podepsali jen neznámí občané, žádný politik a veřejně známá osobnost. Chtělo by se říci: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“. Zůstávám tak jediný, který o této české „Watergate“ obsáhle informuje veřejnost a zahraniční média.

Pokud skončil ve vězení ing. arch. Marek Řičář, tak by tam o to více a na mnohem déle měla patřit současná eurokomisařka pro justici Věra Jourová, použijeme-li stejná měřítka spravedlnosti, doprovázena nemalým počtem politiků, policistů a státních zástupců. Budete se mnou jistě souhlasit, pokud si přečtete celý dokument níže. Je to stále živá diagnóza naší země, kdy obětí může být každý ze slušných občanů, pokud tyto pilíře demokracie budou i nadále sloužit především politikům a ne občanům.    

Jak bychom dnes potřebovali tento skvělý, naprosto profesionální projekt BONO PUBLICO ing. arch. Marka Řičáře – pomáhal by i efektivně spojovat na občanské bázi a rychle občany a občanská sdružení – i v rámci EU – bez kontroly a vlivu politiků.

Je podivuhodné, že počet signatářů petice na podporu ing. arch. Marka Řičáře dosáhl právě dnes čísla „666“, tedy tzv. „číslo šelmy“, připomínající v širším kontextu odvěký boj zla s dobrem? Nejsem pověrčivý, ale o síle dobra jsem nikdy nepochyboval, jinak bych svoji práci nemohl dělat. Jakoby tento „malý“ počet signatářů symbolizoval stav naší společnosti, kdy kdejakou, často i nesmyslnou petici podepíší tisíce, ale tuto, která se týká bezprostředně nás, naší země „pouhých“ 666. Tito občané už jsou alarmováni, alarmují všechny lidi dobré vůle. Jak symbolické v čase Vánoc a narození našeho Spasitele.

Poselství Vánoc je o něčem jiném než bezbřehém konzumu. Stali jsme se sobci, kdy většina myslí jen na sebe a pomoc hledáme až když jsme sami v nouzi. Hrozí, že zde nebude nikoho, kdo by nám pomohl až budeme sami v nouzi a potřebovat sami pomoc. Stali jsme se banánovou republikou. To má být vše co jsme schopni světu nabídnout? Budeme se na to jen nečinně i nadále jen dívat a být vyspělému světu pro smích…?!

Otřesný dokument – 45 stránek pravdy, nespravedlnosti, svědectví doby a o nás: “TAHLE VLÁDA PATŘÍ VÁM, …. DÍKY!” Tento dopis odesílám dnes ing. arch. Marku Řičářovi do věznice v Českých Budějovicích s přáním brzkého setkání s jeho rodinou na svobodě!

 

Panu Řičářovi můžete napsat:

Vazební věznice České Budějovice, Josef Marek – vězeň bezpráví, P.O.Box 170, České Budějovice 371 56, Česká republika, Evropa.

 

Je možné mu psát česky, německy, anglicky, slovinsky, rusky a latinsky. Jeho děda byl poslancem Parlamentu I.republiky. Za komunistů si „odseděl“ 10 let kriminálu!

Život je o naději, kterou nám připomíná i poselství svátků Vánoc. Je třeba pro ni ale také něco sám dělat. Pan Řičář udělal práce za tisíce z nás, kdy ztratil takřka vše. Mučedníků měla naše země ve svých dějinách už příliš!

 

ZDROJ: Jan Šinágl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 394,- Kč
Vybráno 29.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 167 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...