prymularouska
6.10.2020
Kategorie: Politika

Pane Prymulo, přestaňte vyhrožovat a začněte vyjednávat!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonMinistr zdravotnictví Roman Prymula předvedl další díl svého vyhrožování občanům Česka. Pokud jeho opatření nebude dodržovat třicet až čtyřicet procent obyvatel, ještě přitvrdí.

V Událostech na ČT se ministr zdravotnictví Roman Prymula vyjadřoval nejprve obecně a v jednom případě konkrétně. Nejprve prohlásil, že pokud jeho nařízení (používám „jeho“ proto, že to vládě dal vlastně jenom na vědomí) nebudou občané dodržovat, hovořil o 30-40 procentech obyvatel, budou muset být tato opatření zpřísněna. Doprovodný komentář ČT pak tvrdil, že by se opatření mohla prodloužit až do konce trvání nouzového stavu. Jak přišel na oněch 30-40 procent blíže neupřesnil. Pokud si myslí, že “jeho” nařízení jsou tak masivně porušována, je něco shnilého ve státě českém.

Poté se Prymula vyjádřil k nákaze na II. stupni základních škol. Je nakaženo asi 1000 pedagogů a asi 2000 žáků. Z tohoto důvodu uvažuje o tom, že bude zrušena výuka na II. stupni základních škol. Poté byl střih a k problému se vyjádřil ministr školství Robert Plaga. Jestliže je nakaženo asi 1000 učitelů, je nutné dodat, že celkový počet učitelů je asi 180000 (tj. necelé procento) a celkový počet žáků přesahuje výrazně jeden milion (tj. asi 0,2 %). Poté televize ukázala záběr, v němž se vysvětlovalo na základě statistiky, proč má uzavření základních škol jen velmi malý dopad na reprodukční číslo počtu nakažených. Plaga tak nepřímo Prymulova slova kritizoval – takový stav nyní panuje mezi dvěma ministry české vlády. Jeden vyhrožuje a druhý se brání. V Událostech pak vystoupil i Milan Kubek, šéf lékařské komory. Podpořil Prymulu a prohlásil, že pokud je někdo dobrý na operace srdce a jiný na zuby, že bychom takovým lidem neměli věřit.

Já osobně mám ale velký problém důvěřovat slovům Kubka, který často dokázal ministrům zdravotnictví jen vyhrožovat tím, že čeští lékaři odejdou do zahraničí. Vzpomínáte na akci „Děkujeme, odcházíme!“. Pane Kubku, vám osobně nevěřím vůbec nic.

Celý problém si vytvořil premiér Andrej Babiš po poradě s prezidentem Milošem Zemanem. Prymula, posílen důvěrou prezidenta, se pustil do díla. Výsledkem je zatím ohromná porážka vládních levicových stran (což Zemana údajně „překvapilo“) v krajských a senátních volbách. Premiérské křeslo se začíná vážně kývat i pod Babišem, protože se česká opozice – ta tak zvaně demokratická – připravuje na situaci, kdy Babiš sice vyhraje s hnutím ANO volby do poslanecké sněmovny v roce 2021, ale nedokáže sestavit koalici, protože mu „vypadne“ česká levice. Je to pokus po slovenském vzoru, kdy se malé strany na konci devadesátých let minulého století sjednotily proti Vladimíru Mečiarovi.

Pokud Prymula nezmění taktiku a nezačne o opatřeních se členy vlády doopravdy vyjednávat jako rovný s rovným, ne z pozice epidemiologické „síly“, po ministru školství začne mít problém i ministr hospodářství a ministryně financí – ta už dokonce „protestovala“ proti opětovnému uzavření ekonomiky.

Zlatý Adam Vojtěch – nezdá se vám ?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 655,00 Kč
Vybráno 44.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 307 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.