Pane faráři Halíku, musíte mi opravit byt zničený po mejdanu!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL ORLÍK 22|10|2015

Všichni známe pojmy jako „vybydlený byt“, končící plechovými okny, nebo „nepřizpůsobiví občané“, kteří se ani za 100 roků nenaučí bezproblémovému chování. Představme si, že by se občan „vybydleného bytu“ obrátil na faráře Halíka se žádostí, aby mu zničený byt po mejdanu opravil a během oprav ho ubytoval ve svém bytě s odůvodněním, že to farář Halík „musí řešit.“

Drzost? Hloupost? Ale to požaduje pan farář po Evropě! Napsal totiž pár nemoudrých vět:

Ani v nejmenším nechci bagatelizovat velké problémy, které Evropě přináší a ještě přinese exodus lidí… Tyto problémy však musí Evropa řešit společně a solidárně…

Rozumný člověk se musí ptát PROČ? Evropa přece, a ČR už vůbec ne, nezapříčinila válečný chaos v Libyi, Iráku, Sýrii, Somálsku, Eritreji nebo v Afghánistánu (zpytovat svědomí by měli Američané). Tam se vraždí muslimové mezi sebou. Z rozbombardovaných míst pak utíkají, v naprosté většině muslimové, do prosperující Evropy. Má-li někdo povinnost následné problémy řešit, pak to jsou islámské země, poněvadž tyto problémy vznikly kvůli vražedné islámské ideologii jejich duchovních vůdců. Každý z nich chce vládnout a všechny odpůrce likviduje. Zaděláno na válečný chaos bylo krátce po smrti zakladatele islámu, když vznikl spor o jeho následovníka. Od té doby se mezi sebou vraždí většinoví sunnité s menšinovými šiíty.   

Je příznačné, že největší míra panického „strachu z islámu“ je právě v České republice, kde téměř žádní muslimové nežijí, a kde tedy hlavním pramenem strachů je neznalost.

Turisté z ČR mají na dovolené v Austrálii oprávněné obavy z možného napadení žralokem. Přitom nemáme moře a málokdo viděl živého žraloka. K oprávněné obavě postačí knihy, filmy anebo zprávy z médií o napadení žralokem. Stejné je to i s obavou před islámem. Postačí základní znalosti z dějin, přečtení koránu anebo zprávy z médií, jak se chovají stoupenci islámu v Evropě a ve světě. Nelze přehlédnout desítky milionů mrtvých, kteří odmítli uctívat islámské božstvo. Není to proto „neznalost“, jak se farář Halík domnívá, ale jsou to právě znalosti, které vedou k obavě.  

quran-s600x600 
To, co dnes považuji za důležité, je jasně rozlišovat mezi fašismem zločinců, kteří se prohlašují za „Islámský stát“, a islámem jako takovým. Zmatky v této oblasti byly bohužel podporovány i pivními bonmoty z Pražského hradu, odkud především měla zaznívat inteligentní oponentura vůči demagogům.

Dělit islám na „umírněný“ a „radikální“ je primitivní a lživá politická korektnost levičáků všech odstínů. Zakladatel islámu i jeho následovníci se chovali přesně tak, jak se prezentují krvelačné bestie islámských teroristických organizací, včetně IS (viz korán 8:12-„Alláh pustí do srdce nevěřících  t e r o r, setněte jim hlavy i končetiny!“; 66:9: „proroku, bojuj proti nevěřícím a buď k nim  k r u t ý“ ( = bezohledný, bezcitný, nemilosrdný, tvrdý, krutý). Nálepka demagog nepatří našemu prezidentovi, ale všem, kdo blafují dělením islámu na umírněný a radikální. Islám je pouze jeden, obsažený v koránu a v praxi jeho vyznavačů.

Ke svým přátelům se pak pan farář Halík obrací svým desaterem, které jsou jen potvrzením jeho falešných tvrzení:
 
1) „Veškeré obecné soudy o islámu („islám tady nechceme“) jsou zavádějící; vždy je třeba se ptát: Jaký islám?

O tom už jsem psal.

5) „Islám přistěhovalce do neislámských zemí přísně zavazuje dodržovat místní zákony a zvyky a zejména respektovat „lidi knihy“, křesťany a Židy.

Respektují muslimové židy a křesťany, jak píše farář Halík?

 • 2:65- „Řekli jsme rušitelům soboty: budete proměněni v ošklivé opice.“
  4:46- „Židy Alláh proklel pro jejich nevěru v islám.“
  4:52- „Považ těch, kterým bylo dáno Písmo. Alláh je proklel.“
  4:54- „Dali jsme synům Abrahama Písmo a proroctví…někteří uvěřili, jiní odmítli, metlou jim bude pekelný oheň.“
  5:11- „Izraelité porušili smlouvu, proto jsme je prokleli, neboť překroutili Písmo.“
  5:60- „Židé proměněni v opice a prasata.“
  5:82- „Největšími  n e p ř á t e l i  věřících jsou  ž i d é“.
  7.163-166- „..když porušili sobotu….proměnili jsme je v opice.“
  9:30- „Židé říkají : Ezra je Alláhův syn. Alláh je zmátl, jak jsou zvrhlí.“
  98:7- „Nevěřící mezi lidem knihy …se budou smažit v pekelném ohni… jsou nejhanebnější ze všech lidí.“
  5:17- „Nevěřící jsou ti, kdo říkají: Alláh je Mesiáš, syn Marie.“ (totéž v 5:72)
  37:152- „Lháři říkají, že Bůh zplodil.“

Pro ty pomatence, kteří tvrdí, že je islám mírumilovný, stačí uvést slova koránu:

 • „Nevybízejte k pokoji, když máte převahu.“ – 47:35;

Islám do Evropy nepatří. Mimořádně bych souhlasil s koránem, že „Alláh je božstvem východního regionu“ – 37:1;  

7) „Zákonem šarí’a straší především ti, kdo o něm slyšeli pár vytržených vět v bulváru. Těch několik stále citovaných ustanovení (např. o zabití odpadlíků a podřízenosti žen) je historicky podmíněných a většina i výrazně islámských zemí je neuplatňuje…

Tak takovou hloupost je zbytečné komentovat, ale jako propaganda to zní slušně. Škoda jen, že pan farář neuvedl, v které islámské zemi mají ženy nějaká práva, natož rovnoprávnost. Jistě by mu stačily prsty jedné ruky.

(http://halik.cz/cs/tvorba/clanky-eseje/clanek/214/)

ZDROJ: Karel Orlík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
36 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.