hospodavirus
24.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Pane Blatný, proč bylo třeba zavřít hospody?

Sdílejte článek:

DF

Hospody je třeba zavřít, aby se nešířil COVID, áááno. Psali to v Nature. Když to neposlechnete, přijde policie v naprosto enormním počtu, aby demonstrovala svoji rostoucí sílu a moc. Rozmlátí vám dveře beranidlem, aby vám to řekla.

Minulý pátek jsem nestihl oběd a až večer jsem pojal myšlenku, že si dojedu pro pizzu.Podle mě nejlepší pizza v Budějovicích je k dostání v Pergole.

Nemám rád, jak některý pizzerie v jižních Čechách dělají pizzu, protože jsou to takový ty kečupový buchty s tlustým těstem, u jejich výroby se evidentně uplatňuje heslo, že čím víc česneku, tím víc Itálie. Je to spíš něco jako nazdobený langoš. To se v Pergole neděje. Sice to vypadá jako dvě garáže slepený dohromady a nejspíš to dvě garáže byly, ale pizzu tam mají dobrou. Pozn. neplést s tím podnikem hned vedle dál směrem od centra, tam dělají právě ty buchty.

Blbý je, že Pergola nemá rozvoz, takže si jídlo jde objednat buď přes Dáme Jídlo, nebo si tam dojet, a já používám druhou možnost, protože vím, že některý tyhle donáškový služby hospody hrozně škubou. Já chci, aby Pergola měla profit a dělala dál dobrou pizzu a nemusel jsem jíst jihočeský kečupový buchty.

Jeden čas jsem taky pizzu sourcoval z jedné restaurace, co se jmenuje po citrusu. Tam taky dělají dobrou pizzu a mají rozvoz. Jednou v jarní COVID krizi jsem tam zavolal a chtěl objednat dětem a sobě pizzu, nicméně mi bylo oznámeno, že pizza dorazí až za dvě hodiny, protože vaří pro strážníky Městské policie. Tak jsem jim řekl, ať si tedy pizzu nechají pro strážníky a od té doby tam nejím. Snad jim ti strážníci dobře platí.

Nakonec jsem usoudil, že si pizzu sním přímo tam v Pergole, protože mi došlo, že nám pan Blatný ten týden milostivě dovolil jíst v restauraci.

V lokálu to vypadalo přesně takto.

pergola-cb.jpg (37,668 kiB)

Kdo tu hospodu zná, ten ví, že lokál má tři místnosti. V té druhé byli čtyři hosté, všechno zdravotní sestry podle vyprávění historek z práce, a padaly tam na hubu za hlasitých salv smíchu. Třetí byla zcela prázdná.

A teď otázka. Jak epidemiologicky rizikové je toto prostředí?

Je zcela zjevné, že tam koronavirus číhá na každém rohu. Divím se, že jsem ještě naživu a že nejsem na ventilátoru.

Připadá vám, že bych mohl v této hospodě dojít nějaké zdravotní újmy? Já si myslím, že mi tam žádná újma nehrozí, leda bych se píchnul vidličkou do oka.

Pane Blatný, vysvětlete mi prosím, jaký je z hlediska šíření veškerých možných infekcí rozdíl mezi touto hospodou a tramvají? Mezi touto skoro prázdnou hospodou a nacpanou tramvají odněkud z I. P. Pavlova dolu na Karlák.

Proč je tramvaj zcela nacpanou lidmi možné provozovat zcela legálně a prázdnou hospodu ne? Do tramvaje nepřijde policie, nevybourá dveře od tramvaje beranidlem, nebude cestující nutit ležet na podlaze a křičet na ně, že šíří nákazu.

Že to říkal PES? Strčte si, pane Blatný, PES do prdele. Seru vám na PES. Nemáte můj souhlas používat PES a ani jste si o něj neřekli. Tabulka, kterou stvořili nějaký intoši od stolu principiálně nemůže nahradit odpovědnost politiků, vás politiků za vedení země a ústavní principy, které jsou přitom povinni ctít. Nemůže ani nahradit principy, které jsou ve své činnosti povinny ctít úřady a policie.

Zavřít hospodu, kde nikomu nic nehrozí, je nepřiměřené, neodůvodněné a je to naprostá svévole. A netýká se to jen téhle hospody, týká se to všech hospod a dalších věcí, které jste zavřeli, protože jste se vůbec neobtěžovali předložit veřejnosti nějaká věrohodná data, kde se vlastně nákaza šíří.

Proč tedy bylo nutné tuto hospodu zavřít? Bylo ji nutné zavřít proto, aby se bojácným dodal klid a měli pocit, že je o ně postaráno. To je celý.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 715 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)