babisprojev
3.4.2020
Kategorie: Politika

Pane Babiši, řekněte Bruselu: Češi se spojili nejen proti coronaviru

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

michalmalyČeská republika povstala a spojila se v boji proti coronaviru.  České firmy vyrábějí roušky, respirátory, pomůcky a komponenty. A Brusel mlčí. EU je mrtvá a v některých zemích lidé začali pálit její vlajky.

Prokázali jsme, že jsme silný a soudržný národ. Lék Remdesvir, který lidem, napadeným coronavirem pomáhá byl vyvinutý americkou společností Gilead Sciences v čele s Čechem T. Cihlářem. ČVUT začalo vyrábět účinný respirátor, mnohé firmy tisknou na 3D tiskárnách chybějící komponenty ke zdravotním pomůckám. Integrovaná vietnamská komunita nastartovala sbírky finančních prostředků na nákup přístrojů pro mimotělní oběh a okysličení krve. Skupina IT specialistů COVID19CZ pomáhá v boji s koronavirem – buduje callcentrum, schopné zvládat extrémní nápor, kterému v současné době čelí podpůrné telefonní linky. Spolupracuje s českými callcentry, která IT dobrovolníkům poskytla část svých kapacit.

Lékařka Soňa Peková vyvinula a poskytla jednodušší test na koronavirus zdarma. Společnost Expira.cz prostřednictvím internetu zprostředkovává prodej a nákup přebytečných zásob. Palírna U Zeleného stromu dodává nemocnicím i ostatním zájemcům líh pro výrobu dezinfekce. Prusa Research dodává nemocnicím a zdravotníkům na 3D tiskárnách vyrobené ochranné štíty. Společnost Adler má na cestě do ČR jeden milion kusů respirátorů kategorie FFP3 a dohodla dovoz dalších pěti milionů kusů. Společnost Školství s.r.o., provozující nový systém moji spolužáci pro absolventy škol, operativně spouští systém, který může po registraci propojit školu se svými třídami a žáky.

Doslova „na koleně“ vzniklo video  v angličtině jako kampaň pro plošné nošení roušek, které převzala světová media. Tomáš Čupr spustil službu nákup bezpečně . Technická univerzita v Liberci spustila výrobu látek z nanovláken pro šití roušek třídy FFP3. Společnost Sciencemag roušky vyrábí. Brněnská společnost Respilon zaměřující se na výrobu roušek z nanovláken, během několika týdnů dodá na trh masky s nanovláknem. Firma Batist Medical z Červeného Kostelce na Náchodsku zahájila výrobu nových roušek s filtrem z nanovláken v ceně 25,- Kč/kus. Takových společností je spousta, nebyl jsem schopen dohledat všechny, proto se těm, které jsem neuvedl omlouvám.

Takto jsme se spojili proti coronaviru, ale tichá probruselská propaganda jede dál. O naprostém selhání špiček EU naše media nepíší. Vláda logicky skloňuje téma coronavirus a přijímá opatření. Některá dobrá, jiná špatná. Tak, jako jsme se spojili v boji proti coronaviru, spojme se proti Bruselu. Vytvořme tlak na vládu, aby se mu postavila, aby vypověděla Lisabonskou smlouvu a odmítla Istanbulskou úmluvu. Ohlídejme ale, aby dnes potřebná omezení vlády po opadnutí coronaviru nezůstala v pozměněné formě v platnosti pod jiným pláštíkem i po ukončení karantény. Skupinka liberálních ekonomů působící v krizovém štábu, tedy zejména Bruselu však zůstala „věrná“. Skupina ekonomů v krizovém štábu Tomáš Sedláček, Jan Švejnar, a Ilona Švihlíková nás může svými opatřeními v budoucnu ohrozit více, než coronavirus. Mimo jiné v případě rychlého propadu ekonomiky může dojít ke zdanění uložených peněz. Naštěstí se zatím stát snaží pomáhat i zpřístupněním úvěrů. Ale sluníčková propaganda běží dál.

Chtějí nás ukolébat organizovanýma písničkama, ale zpívánka Svěráka nikomu nepomůže. Ostatně, já si pouštím v této době nadčasového Karla Kryla. Italský premiér, který se dříve stavěl proti Salvinimu, před pár dny poslal EU veřejně do háje. Kurz v Rakousku se staví tvrdě proti EU. Rakušané a Italové likvidují symboly EU a nahrazují je svými národními. Po Maďarsku, vedeném „rebelem“ Orbánem se přidávají další země. Náš národ se spojil a pomáhá si. Šijeme roušky, firmy vyrábějí respirátory a štíty. Dokázali jsme, že jsme silný národ. Kavárna mlčí, protože nemá argument. Důkaz nesmyslnosti a nefunkčnosti EU nám dal sám Brusel, který nechal členské země na pospas Coronaviru a ilegálním migrantům, kdy nepomohl Řecku.

Polsko se vzepřelo proti ilegální migraci a přijímání “uprchlíků”. Slovensko odmítlo Istambulskou úmluvujeho vláda odmítla globální migrační pakt OSN a Čaputová to nemůže jakkoli zvrátit. Itálie a Rakousko se spolu s Maďarskem proti EU vymezily mnohem silněji a hlasitěji, než zbývající státy V4, tedy více, než Česká republika. Rakousko zakrývá symboly EU, Itálie je nahrazuje Ruskými vlajkami. Italský premiér Conte prohlásil: „EU je mrtvá a může se jít vycpat“. Kdy asi Česká republika odstraní symboly EU? Až bude pozdě? Vše dnes zakrývá coronavirus, který je hrozbou. Ale stejně velkou hrozbou je ilegální migrace a řízená islamizace Evropy. Hrozbou, kterou coronavirus násobí. Proti corona lék i vakcínu najdeme. Je třeba ji najít i proti ilegální migraci a a tedy proti Bruselu. Vzhledem k tomu, že jsme zemí, která si s coronavirem dokázala pomoci snad ze všech nejlépe, poraďme si stejně s Bruselem a tedy s EU. Jestliže coronavirus zvládneme sami jako národní stát, pak na ostatní Brusel nepotřebujeme.

Pomůžeme si sami, dokázali jsme, že jsme hrdá a soběstačná země, že jsme národní stát, plný soudržných a pracovitých lidí. Poděkujme lékařům, sestřičkám, hasičům, vojákům, prodavačkám a dalším. Poděkujme firmám i jednotlivcům, co pomáhají. Spolu to dáme a Brusel k tomu nepotřebujeme.

Hezký den všem

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 228 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)