coronavirus-graphic-web-feature
17.6.2020
Kategorie: Společnost

Pandemie v hlavě

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Od pandemie k panice je cesta krátká. Také s tou poslední se nám vyrojilo nepřeberné množství samofilosofů, kteří tvrdí, že svět se začne hroutit a nic už nebude jako dřív. A je pozoruhodné, že u toho mají nadšený výraz ve tváři.

Covid-19 je reakce na modlu konzumu moderní společnosti. Příroda se brání proti svému drancování nenasytným člověkem. Systémy začnou pukat jako bubliny, lidé boudou muset přehodnotit své dosavadní myšlení a změnit se. Kapitalismus dosáhl svého zenitu a začne se rozpadat. Je načase vytvořit nový řád a vyloučit vše staré. Nevěřící se upnou k pokoře, Bůh mamonu bude zavržen, svět se bude muset sebekriticky zrekonstruovat. Čeká nás období chaosu, bídy a sebezpytování.

Kolik takových a podobných keců jste už v posledních třech měsících slyšeli a četli? A nejprčovnější na tom všem kvílení je fakt, že to nehlásají jen frustrovaní nýmandi v tričku s Che Guevarou a lenonkami na nose , ale i mnohé renomované veličiny. Jako například generální tajemník OSN Antonio Guterres: svět je na pokraji nejhorší potravinové krize, která byla zaznamenána v období po druhé světové válce. Svět vstoupil do kritického období, kdy se odvíjí deprese, zuří virová pandemie, pro vlády a centrální banky vzroste socioekonomický chaos na nezvládnutelnou úroveň.

Ještě že OSN, která místo stmelování a uklidňování situací rozeštvává národy mezi sebou a snaží se vyvolávat nenávist a chaos, je dnes už všem jen za kašpara. Protože brát ji vážně, určitě by se jí nějaké to semínko nejistoty zasít podařilo. Samozřejmě, že svět si pojede dál ve svých starých kolejích. Tahle pandemie ho nijak nepoškodí. Naopak ho ještě posílí. Chcete důkaz? Tak tady je:

Ruská chřipka 1889-1892

Počet obětí – 1 milion

Zajímavost – jedna z prvních pandemií tohoto typu vědecky zachycena a lékařsky monitorována v reálném čase.

Ač se jí říká Ruská, svůj původ má v Asii. Konkrétně v Uzbekistánu v městečku Buchara. Odtud lidé cestují nejvíce do srdce Ruska a dál už vedou cesty do Evropy, USA a do celého světa. V prosinci roku 1889 je jen v Petrohradu napočítáno 200 000 obětí. V lednu hlásí už první mrtvé USA a za další měsíc Jižní Amerika, anebo Indie. Spojnicí je vlaková doprava. Do konce roku pandemie odeznívá, aby na jaře 1890 udeřila znovu v jižní a západní Evropě a vše začíná nanovo.

Španělská chřipka 1918-1920

Počet obětí – až 100 milionů

Zajímavost – Nejrozsáhlejší apokalypsa virové pandemie v novodobé historii. Počtem obětí překonává 6x první světovou válku, 2x druhou a v důslednosti plošného zabíjení a rozsahu totálního zmaru ji trumfnou jen komunisté.

Ve vojenském táboře Funston, v americkém Kansasu, 4. března 1918 přijde na ošetřovnu kuchař a je hospitalizován s chřipkou. Druhý den takto přijde dalších 522 vojáků a místní doktor už ví, že je zle. Svůj název získala podle španělských imunologů, kteří ji identifikují a popíší poté, co onemocní jejich král Alfons XIII. Je zjištěno, že virus pochází opět z Asie a to už od roku 1917, konkrétně z Číny. Jedná se o mutaci ptačích a lidských virů. A nevybírá si. Bere sebou děti, ženy, muže, zdravé, statné i kmety. Její smrtnost je překvapivých 20%, tedy každý pátý. Rozleze se po světě tak důkladně, že napadne dokonce i nehostinnou Sibiř. Ve světě jsou ochromeny školy, úřady, podniky i obchody. Mrtví se pohřbívají do hromadných hrobů. Je nařízeno povinné nošení roušek, dezinfikují se prostory i telefonní sluchátka. Je zakázáno podávat si ruce, kašlat i plivat.

Asijská chřipka 1957-1958

Počet obětí – 800 000 – 1 milion

Zajímavost – Poprvé jsou masově nasazeny vakcíny a antibiotika, díky čemuž je počet obětí sotva třetinový.

Tentokrát jsme s názvem správně, pandemie opravdu pochází opět z Asie a opět konkrétně z Číny. Jedná se o směs lidských a kachních virů. V první vlně kosí především děti, aby se za čtvrt roku otočila na obrtlíku a cestou zpět brala sebou staré a oslabené. Svět vyčítá komunistické Číně, že pandemii úmyslně zamlčovala, falšovala čísla a zdržovala tak účinný boj proti ní. Ohledně podvržených čísel se odborníci domnívají, že počet obětí, především v čínské části světa, mohl dosahovat dokonce i obludných 20 milionů.

Hongkongská chřipka 1968-1969

Počet obětí – 750 000 – 1 milion

Zajímavost – Patogeny měly potenciál pozabíjet desítky milionů lidí. Ale, díky Bohu, kvůli krátké proluce od předešlé pohromy byli lidé obecně proti těmto navzájem si podobným virům ještě imunní.

Kdo si už podle názvu tipoval že půjde o asijskou dobrůtku a opět z Číny, ten má bod. Tentokrát se jedná o koktejl lidských, ptačích a prasečích virů. A mají neuvěřitelný účinek. Přes den je člověk v plné kondici, večer uléhá do postele příjemně unaven, v noci blouzní ve 40°C horečkách a ráno u snídaně se už pozůstalí hádají o jeho majetek. Tentokrát spory o čínská čísla žádná nejsou a jedním milionem obětí se tak uzavírá éra chřipkových masově zabijáckých pandemií.

Mexická chřipka 2009

Počet obětí – 150 000 – 580 000

Zajímavost – nakazí se neuvěřitelných 11% celé lidské populace.

Chřipka poprvé nemá asijské rysy a pochází opravdu z Mexika. Napadá především dýchací ústrojí vepřů a lidi si bere jen jako vedlejšák. Stejný mix virů jako předtím, tedy lidské, ptačí a prasečí. Tady se poprvé objevují spekulace a vážně míněná obvinění renomovaných lékařů, že se jedná o uměle vytvořený komplot od farmaceutických firem spolu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Ptačí chřipka

Počet obětí – nevztahuje se na lidi, napadá výhradě ptactvo.

Zajímavost – poprvé byla identifikována už v roce 1878 a od té doby se objevuje víceméně pravidelně ve vlnách a v různých mutacích po celém světě.

SARSSevere Acute Respiratory Syndrome, uváděné s přídomkem cov+číslo, souhrnné označení akutního selhání dýchacích cest způsobené virovou mutací.

Covid-19

Počet obětí – cca 440 000, zatím

Zajímavost – tato pandemie není ničím zajímavá. Pochází z Číny a zabíjí lidi, takže vše při starém.

Co je však zajímavé je procentuální zastoupení mrtvých v porovnání s celkovou světovou populací. Zatímco v roce 1920 obývaly planetu pouhé 2 miliardy lidí, takže úmrtnost Španělské chřipky činila celých 5% všech obyvatel matičky Země, u této lze zatím hovořit, při cca 8 miliardách, o 0,1% nakažených a 0,005% obětí. Tedy naprosto nesrovnatelná čísla. Zjevně nízká čísla potom Covid-19 vykazuje i ve stejném porovnání s předešlými pandemiemi.

———————————————

Jak je z výčtu patrné, není Covid-19 ničím novým, bombastickým a už vůbec ne Posledním soudem pro lidstvo. Naopak se jedná o starého profláknutého skřeta. A pokud nějaký premiér v nějaké zemi lidem tvrdí, že zachránil tisíce “mrtvých”, protože koronavirus bylo něco úplně nového a nikdo nevěděl co má dělat, tak sprostě lhal. Imunologové tuto situaci znají jako své boty a plošná omezení typu nošení roušek, zavírání škol a úřadů včetně důsledného používání dezinfekce, používají už celé jedno století.

Bohužel zklamu také staré komunisty, žádný kapitalismus kvůli tomu nikde ještě nepadl, takže ráno pofrčí do kolbenky normálně jako vždycky. Hříšníci se neválí v blátě a neprosí úpěnlivě za odpuštění, takže i bigotní věřící odejdou s prázdnou. Zklamu i aktivistické ultralevičáky. Staré hodnoty se nezhroutí a měny nepadnou. Svět jede dál a žádné rozhazování peněz z vrtulníku, zabírání cizích majetků, nepodmíněný příjem pro netáhla a veřejné pálení čarodějnic se konat nebude. Svět totiž stojí na poněkud pevnějším základě, než je jen 96 pohlaví a povinné kvóty na kdejakou kravinu. Svět stojí na systému vyváženosti Jing a Jang. A to pochází shodou okolností také z Číny.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 785 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.