coronavirus-graphic-web-feature
29.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Pandemie přejde, nevíme kdy, ale přejde

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

milan-radekJe to živel přírodní, nekomunikuje, neposlouchá nařízeni strany a vlády, natož rozhodnutí z Bruselu. Ba ani Gretu nevnímá. Průser teprve přijde.

Naše západní pohodlnictví, sebestřednost, rozmazlenost,  hedonismus, prostě já si budu užívat i kdyby celý svět byl v plamenech.  Ukázaly to nejen celebrity, ale i obyčejní lyžaři, mládež na plážích, koncertech, karnevalu, na náměstích, v parku, mejdanech, a to jak v Česku tak jinde, já chci na dovolenou a ty svině ve vládě mi nechtějí udělat radost.  V Česku dokonce o to hůř že herci žijí i ze státních peněz, a pokud bude podpora v nouzi, první po ní sáhnou. Plebs ať počká, zatímco mu zazpíváme “Nemít prachy – nevadí”.  Pak za to dostaneme tučné tandiémy. 

Povýšenost je další věc na kterou dojedeme, fuj práce je pro ty z východu, co se zamazat, u nás to například udělají Ukrajinci, až ta pandemie skončí, přijde nedostatek, leckde hlad, dokonce možná i před tím, nikdo netuší jak dlouho to bude trvat. Sice zaměstnanci nejsou všichni v karanténě, možná se budou střídat tam kde jsou, ale ukázalo se na jeden velký nešvar. Spoustě Evropanů se nevyplatí dělat, když dávky a podpory jsou skoro stejné jako některé platy. 

Jak jsme to řešili dodnes? Dovezeme levnou pracovní sílu, po válce z Turecka, první gnererace makala, dnes nemusí. Nanejvýš mají kebabárny a různé služby, ale toho se nenajíte, maso na kebab musí odněkud přijít. A k tomu přičtěte že se berou, a to už pár let, migranti kteří prostě pracovat nebudou, chodí do Evropy žít pohodlně a nedělat nic. Doma se makat musí, těm kterým to nevoní, těch se v jejich domovech rádí zbaví. Ano holenkové, i v Africe se maká, moc za to není, ale je to tak, netáhla táhnou teda do EU. 

To už začínal být problém dříve, no, natiskneme pár eur navíc, moc se to nepozná. Ale karanténa ukázala další problém, není kdo by oral a sklízel. Dokonce teď hrozí že ta úroda leckde shnije. 

Té verbeže z východu, které se obávalo Německo před pár lety, po vstupu do EU, kde dokonce zabránili aby jim tam chodili pracovat, krátce poté začali brát ty co tam pracovat nešli, pracují na ně oni, tak tato verbež, z Rumunska, Polska, nebo Ukrajiny díky karanténě tam už moc nepůjde. A teď co? To jejich obohacení to dělat nebude, ti nebudou pomahat ani při pandemii, jak si to pře pár dny malovali, že třeba stačí i nedokončené studie, asi na šamana, a že nemocnice berou. Nic. Tak prosím nechte pendlery z Česka pendlovat, dupla si Merkel.   

Tudíž nás to dožene, bude nedostatek všeho, jídlo se musí rozvážet, a hlavně produkovat. A jsme zvyklí na toto: není?  Nevadí. Dovezeme.  Jenže pandemie je všude. Teď babo raď. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 462 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.