APOCALRIM
19.4.2020
Kategorie: Společnost

Pandemie představuje smrtelnou hrozbu pro západní civilizaci

Sdílejte článek:

INN

Virus byl skvělým návratem do reality. Dojde nám ta hlavní zpráva, nebo se staneme jeho obětí, a to nejen fyzicky?

Po měsíci izolace jsme v Itálii dosáhli hranice 20 000 mrtvých. Jsme unášeni vlnou a nikdo nedokáže předpovědět, jak dlouho to bude trvat.

Ale něco už víme, nebo bychom to alespoň měli vědět.

Západní svět věřil v globalizaci, volný obchod a kulturní uniformitu. Nyní se probouzí s virem, který napadá všechny tyto názory, které nás ovládaly téměř století. Pandemie nezpochybňuje pouze západní zdravotní systémy, ale také jeho kulturní nabídky.

Odzvonilo jisté globalizaci bez hloubky, bez podstaty, bez reality a bez pravdy. S ní i převládající progresivní ideologii, myšlence, že můžeme ignorovat, co se dělo například v Číně výměnou za její levné zboží.

Jde o fatální chybu, kterou si nebudeme moci znovu dovolit. Virus a totalitní režim jdou v Číně ruku v ruce.

Chystali jsme se přeměnit svět na obchodní centrum a zábavní park, a to je taky mrtvé a pohřbené. Tehdy musela být zlikvidována každá identita a nyní ve chvíli rozdělení je znovu objevujeme (co máme vůbec my Italové společného s Lotyši?).

Uvědomili jsme si, že západní střední třída byla bledá, čím dál chudší a čím dál zastaralejší.

Uvědomili jsme si, jak jednoduché bylo zbavit se „starých a nemocných“ bez příliš velkého skandálu. Když spočítáme opravdový počet obětí, uvidíme, že jich bude dvakrát tolik než dnes.

Veřejné služby, zničené dokonce těmi, kdo z nich udělali neužitečné politické dogma, byly obětovány na oltář „rozpočtu“. Kněží veřejného mínění selhali, když se posunuli od ideologie „bez hranic“ k „zůstaňte doma“. Protože pandemie se ukázala jako všelék na každou formu socialismu.

Předstírali jsme, že nevíme, že se Čína stala továrnou světa, kdy vyráběla vše, co my jsme vyrábět přestali, protože jsme museli brát spotřební drogy, televizi a služby.

Tato pandemie je také antropologickým šokem. Je paradoxem, že náboženští vůdci toho měli o viru víc co říct než vědci, kteří byli z epidemie hluboce zmateni.

Mainstreamové pojetí člověka bylo takové, že je to libozvučné a přebytečné individuum odříznuté od ostatních, vlastník sám sebe, dokonce své vlastní smrti. Nyní nás tato krize, která nemá obdoby, vede k tomu, abychom přehodnotili každý vztah v čase a prostoru, se začátkem a koncem. Obrázky této pandemie, které budou trvat navždy, jsou těla převážená armádou v Itálii, Ledový palác v Madridu a masové hroby v New Yorku.

Znovu objevujeme důležitost komunitní solidarity, tragédie, historické nečekanosti, života a smrti, zkrátka všeho toho, na co jsme chtěli zapomenout.

Virus byl skvělým návratem do reality. Mysleli jsme si, že musíme a můžeme zničit náboženství, rodinu, komunitu, všechny ty velké západní antropologické pravdy, které se v této tragédii znovu vynořily a kterých se mnozí drželi.

Pokud si to neuvědomíme a nebudeme se toho držet, podstoupí naše civilizace smrtelné riziko.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 897 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,96 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)