IMG_7442 viry 3a2
19.8.2020
Kategorie: Společnost

Pandemie, epidemie, paprťála, bžuch!

Sdílejte článek:

SvS

Chřipková EPIDEMIE znamená 1500–1800 nemocných na 100 000 obyvatel. Teď (17. 8. 2020) máme 5 176 nemocných. To je 52 nemocných na 100 000 obyvatel!!! Napíšu ty dvě čísla vedle sebe: 1800 : 52 = 35× méně. Navíc riziková je specifická skupina obyvatel, která by se mohla chránit. Navíc na korónu existují léky (Favipiravir, Isoprinosine). Pořád nic???

Zdivočelá moc

„Já nesnáším roušky, špatně se v tom dýchá a je v tom vedro,“ moje dcera Kateřina, 8 let.

lhari.jpg (43,362 kiB)

Lháři

Vláda šílených epidemiologů nás považuje za absolutně nesvéprávná stvoření, která nemají právo se sama rozhodnout, jaká rizika budou přijímat a jaká ne. V jejich očích jsme jen nemyslící stádo, o kterém mohou neomezeně rozhodovat. Nadiktovat rozestupy, zavázat ústa rouškou, naočkovat. Všichni do řady, bez ohledu na to, jak propastně rozdílná rizika pro každého z nás coronavirová infekce představuje. Hlavně, abychom pracovali a platili daně. Jejich motivem není vlastní prospěch, nejde jim o nějaká procenta z prodaných vakcín, jde jim jen o moc a uspokojení z buzerace a ničení životů.

Přijatá opatření jsou zjevně zcela nesmyslná. Jejich jediným zdůvodněním je, že to tak dělají v okolních státech! Stejně absurdní odůvodnění, které stálo za všemi zákazy od začátku.

Pravděpodobnost nákazy při náhodném krátkém setkání s infikovanou osobou je velmi nízká. Oni to vědí. Proto do karantény dávají jen ty, kteří strávili s infikovanou osobou delší čas v uzavřeném prostoru.

Ve třídě, kde spolu děti stráví 6 hodin je pravděpodobnost přenosu infekce obrovská. Na chodbě prakticky nulová. Kde nařídí nosit roušky? Na chodbě.

Pravděpodobnost nákazy v supermarketu je zanedbatelná. 2 měsíce chodíme po marketech bez roušek a nenakazil se tam nikdo. Pravděpodobnost nákazy na pracovišti je obrovská. Většina „ohnisek“ v posledních měsících vznikla v pracovních kolektivech. Kde nařídí nosit roušky? V obchodě.

Bez jakýchkoliv opatření „protikoronových“ opatření se za prázdniny utopilo více lidí, než zemřelo s coronavirem.

Já prostě už dál nechci tuhle tragikomedii hrát. Jistou nadějí je, že stát umí efektivně zasáhnout jen vůči jednotlivci, proti mase lidí je zcela bezmocný. Když bude jeden člověk bez roušky, tak si s ním státní moc poradí. Když budou všichni bez roušky, nestane se nic.

Martin Sedláček, FCB


Vládnou nám šílenci

A žel zde není žádná politická síla, která by si na tom nyní udělala slušný volební zisk a vyzvala k masivnímu ignorování těchto diktátorských manýrů našich vládců.

Připomínám oficiální dotaz dr. Urbánka na ministerstvo zdravotnictví z 23. 7. 2020:

„O kolik procent sníží nošení doma vyrobené, látkové roušky (bavlna), riziko nákazy COVID 19?

Prosím o doložení tvrzení relevantním zdrojem informace, například lékařskou studií, publikovanou v impaktovaném časopise apod.“

Oficiální odpověď ministerstva zdravotnictví (ano, toho ministerstva, které nyní opět ty hadry nařizuje!):

„Požadovaný údaj není k dispozici, ve výsledku záleží vždy na charakteru použitého materiálu a ten se v řadě případů výrazně liší.“

Leo Švančara, FCB


Školákova brašnička

Popíši cestu školáka do školy a zpět domů:

 • vychází z domova, jde na autobus — roušku nemá
 • jede autobusem — roušku má
 • jde od autobusu do školy — roušku nemá
 • jde od dveří školy do učebny — roušku má
 • je v učebně — roušku nemá
 • jde na oběd do školní jídelny — roušku má
 • obědvá — roušku nemá
 • jde z oběda do učebny — roušku má
 • je v učebně — roušku nemá
 • jde z učebny ke dveřím školy — roušku má
 • jde na autobus — roušku nemá
 • jede autobusem — roušku má
 • jde od autobusu domů — roušku nemá

Toto může vymyslet jen debil!

František Holub, FCB


Čau lidi

O Velikonocích jsme spustili tu nejchytřejší karanténu na světě, každý občan dostal do schránky roušky, připravili jsme systém odběrů, kdy jsme schopni otestovat v podstatě každého, kdo o to požádá, protože víme, že plošná opatření jsou na nic. To poslední bude znamenat tak 20% propad ekonomiky. Tak jsme zase na vládě dali hlavy dohromady a nejlepší mozky v zemi přemýšlely, jak tato dokonalá opatření, která nám závidí celý svět, ještě vylepšit.

Tak jsme to vyklepali, naleštili a vymysleli další, lepší plošné opatření. Víme přesně, co na nás uhodí v prvních vteřinách září. Proto všichni musíte všude nosit něco na hubě. Protože jsme za půl roku dokázali zařídit lautr hovno, je nám skoro jedno, co na tý hubě mít budete, z čeho to bude, a jak dlouho to na ní budete nosit. Prostě to nosit budete skoro všude, jen hospodě a ve třídě jste úplně v pohodě. Tam ta svině nechodí. Asi se bojí matikářky, jako Alenka Schillerová, nebo toho, že v hospodě dostane přes držku, jako by dostal každý z vlády, kdyby kolem desátý do nějaký knajpy vlezl. Takže tam nemusíte…

Jsme jedničky, jo a otec slunce vás pozdravuje.

David Forbelský, FCB


Nechápu

Chápu správně, že do půlnoci z 31. 8. na 1. 9. jsem v pohodě a pak během vteřiny už ne? Vzbudí mě někdo, abych se hned mohl začít pozorovat?

Vladan Krásný, FCB


Lidi pozor!

Dnes jsem mluvil s doktorem z oddělení infekce. Podle nejnovějších poznatků, se virus drží ve vzduchu ve výšce od asi 1,2 m do 2,5 metru.

Výš, ani níž není schopen přežít. Takže kromě roušky, která ho nezastaví ani náhodou, pomáhá mnohem víc lézt po čtyřech. Proto buďte rozumní, metr dvacet je asi výška hokejové branky, takže kdo bude chodit po čtyřech, je úplně v pohodě. Vláda to pochopitelně tají, protože už ztratila spoustu peněz za zbytečné roušky! Na ČT to taky neřeknou, protože jsou proti Babišovi a panu prezidentovi, tak se jim hodí, aby to dostalo co nejvíc lidí a mohli pak rozjet čipování! Sdílejte to, než mě smažou a toho doktora zavřou, radši ani nenapíšu z jaké je nemocnice…

David Forbelský, FCB


Vy těm „grafům“ fakt věříte?

No pozdrav tě pánbu…

A já myslel, že jsou zde rozumní lidé, kteří neskončí na každou blbinu… Kvůli Covidu předělali počty nemocných, protože stále nesplňovaly počty pro „pandemii“…

Někdo chce, aby lidi byli co nejvíce vyděšení a panikařili…

A ono jim to funguje…

Celé léto roušky nebyly, a najednou ano? Vždyť se tvrdilo, že je situace pod kontrolou a funguje „chytrá karanténa“ a najednou ne??? Najednou jsme zase na začátku???

Miloš Gumídek Staněk, FCB


Nic se neděje

Testuje se o sto šest, takže počet tzv. infikovaných stoupá, ale v nemocnici je opravdu pár jedinců. Nařídit v této situaci hadr na hubu (byť ZATÍM pouze v MHD a v institucích státní správy) může jenom debil nebo zeměškůdce. Takže si ho, drazí vyznavači Covid-náboženství, členové vakcinologických lobby a hypochondři, noste od 1. září sami. Vaše rouška chrání Vás a do mojí Vám nic není.

Konec vysílání!

Petr Aviatik-Markvart, FCB


Odpor státní zvůli

Manuál pro asertivní jedince, kteří se vydrží po prvním září hádat v každém obchodě, v každé tramvaji:

 • „Pane, nemáte roušku.“
 • „Samozřejmě. Dle pravidel ji JÁ mít nemusím.“
 • „Jak to?“
 • „V zákoně je bod, dle kterého někteří, kteří trpí určitými zdravotními potížemi, tu vojtěch-mázdru na obličeji mít nemusí.“
 • „A máte na to nějaký doklad?“
 • „Nemáte žádné právo žádat podrobnosti o mém zdravotním stavu. A to vás dopředu upozorňuji, že nemá ani policista, kterého případně zavoláme, co vy na to?“
 • „Ale v tom případě k nám vstoupit nemůžete.“
 • „Vstupuji a zavolejte prosím tedy toho policistu. Aby vám vysvětlil, co podle českých zákonů můžete a co nikoli.“

Je třeba začít uplatňovat odpor. Vůči státní zvůli.


Plošně nikdy, takže od prvního

Plošná hygienická opatření vyloučil premiér Andrej Babiš, takže budou zavedena od prvního září. Roušky všude, ve školách na chodbě, ve třídách ne. Tamhle jo, tamhle ne. Měl by na to být semafor. Jenže semafor se už vyzkoušel, je osemaforovaná celá republika a není to k ničemu, protože se to plesklo plošně, přesně tak, jak to Babiš vyloučil.

Ondřej Neff, úvodník NP

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 379 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)