valachovapamlsk
11.4.2018
Kategorie: Společnost

Pamlsková vyhláška zřejmě dopamlskovala

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Blaze člověku, jenž našel moudrost, člověku, jenž došel rozumnosti.” (Přísloví Šalamounova, První sbírka, Cena moudrosti, 3.13)

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová přišla s něčím novým, avšak kdo jí o to stál? Kdo jí stál o pamlskovou vyhlášku a o inkluzi?

V rozhlase jsem zaslechla zprávu o tom, že se musí upravit pamlsková vyhláška. Že jsou její parametry příliš přísné a zlikvidovaly podnikání některých živnostníků. Myslím si, že krom nových problémů tato vyhláška nic dobrého nepřinesla. Že by se zlepšil zdravotní stav našich žáků a studentů? Že by ubylo těch, kteří se potýkají s obezitou? Nejsem o tom přesvědčena. Že se paní Valachová nezajímala o skutečnost, že se v některých školních jídelnách vaří instantní polévky, instantní bramborové kaše a knedlíky, což není vůbec zdravé. Abychom pomohli v boji s obezitou, je třeba žactvo i studentstvo více prohánět. Zavádět víc hodin fyzických aktivit, protože dnešní mladá generace je líná až běda. Vše chce mít z pohodlí svého domova před monitorem počítače.

Krom pamlskové vyhlášky přišla paní Valachová s další pohromou, jíž je bezesporu inkluze. My, taková země s vypracovanou sítí speciálních škol, které nám v zahraničí jen závidí, nepotřebujeme žádnou inkluzi. Hovořila jsem s jedním dětským psychologem, který ve své praxi potkává děti s různými poruchami učení, dysfunkcemi, tělesným postižením. Inkluze u nich spíše vyvolává nový pocit mindráků, protože být ve třídě se žáky, kteří se nepotýkají s žádným handicapem, se pro ně stává bezútěšnou situací. Jestliže nebudou mít tyto děti možnost navštěvovat speciální školu, bude pro ně vzdělávání znamenat něco, co budou přímo nenávidět. Nedá se u nich počítat s jakoukoli motivací. V souvislostí s inkluzí vyvstává ještě otázka, zda se vůbec paní Valachová zamyslela nad tím, kolik prostoru se ve škole dává talentovaným žákům, kteří budou jednou tahouny naší ekonomiky? Jak se musí oni cítit ve třídě, v niž je téměř veškerý čas vyhrazen problematickým žákům? Být bývalou ministryní Valachovou, hanba by mě musela fackovat, když bych viděla, jakou spoušť jsem za sebou zanechala.

Štěstím, že se bývalé ministryni nepodařilo prosadit nový kariérní řád pro učitele. Za to by ji někteří museli poslat do samotných pekel. Velmi bych se přimlouvala za to, aby noví ministři školství nepřicházeli se stupiditami, které otráví učitele i žáky. Učitelé mají papírů až nad hlavu, učitelství se stává úřednickou otročinou, a tak mu uniká smysl toho, proč má být. Má být o vzdělávání, případně o výchově. A na to prosím, páni ministři, nezapomínejte. A zapomeňte na to, abyste se zviditelňovali něčím, o co vám školy nestojí. O nové papíry a absurdity…

Autor: Helena Vlachová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 60 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.