valachovapamlsk
11.4.2018
Kategorie: Společnost

Pamlsková vyhláška zřejmě dopamlskovala

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Blaze člověku, jenž našel moudrost, člověku, jenž došel rozumnosti.” (Přísloví Šalamounova, První sbírka, Cena moudrosti, 3.13)

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová přišla s něčím novým, avšak kdo jí o to stál? Kdo jí stál o pamlskovou vyhlášku a o inkluzi?

V rozhlase jsem zaslechla zprávu o tom, že se musí upravit pamlsková vyhláška. Že jsou její parametry příliš přísné a zlikvidovaly podnikání některých živnostníků. Myslím si, že krom nových problémů tato vyhláška nic dobrého nepřinesla. Že by se zlepšil zdravotní stav našich žáků a studentů? Že by ubylo těch, kteří se potýkají s obezitou? Nejsem o tom přesvědčena. Že se paní Valachová nezajímala o skutečnost, že se v některých školních jídelnách vaří instantní polévky, instantní bramborové kaše a knedlíky, což není vůbec zdravé. Abychom pomohli v boji s obezitou, je třeba žactvo i studentstvo více prohánět. Zavádět víc hodin fyzických aktivit, protože dnešní mladá generace je líná až běda. Vše chce mít z pohodlí svého domova před monitorem počítače.

Krom pamlskové vyhlášky přišla paní Valachová s další pohromou, jíž je bezesporu inkluze. My, taková země s vypracovanou sítí speciálních škol, které nám v zahraničí jen závidí, nepotřebujeme žádnou inkluzi. Hovořila jsem s jedním dětským psychologem, který ve své praxi potkává děti s různými poruchami učení, dysfunkcemi, tělesným postižením. Inkluze u nich spíše vyvolává nový pocit mindráků, protože být ve třídě se žáky, kteří se nepotýkají s žádným handicapem, se pro ně stává bezútěšnou situací. Jestliže nebudou mít tyto děti možnost navštěvovat speciální školu, bude pro ně vzdělávání znamenat něco, co budou přímo nenávidět. Nedá se u nich počítat s jakoukoli motivací. V souvislostí s inkluzí vyvstává ještě otázka, zda se vůbec paní Valachová zamyslela nad tím, kolik prostoru se ve škole dává talentovaným žákům, kteří budou jednou tahouny naší ekonomiky? Jak se musí oni cítit ve třídě, v niž je téměř veškerý čas vyhrazen problematickým žákům? Být bývalou ministryní Valachovou, hanba by mě musela fackovat, když bych viděla, jakou spoušť jsem za sebou zanechala.

Štěstím, že se bývalé ministryni nepodařilo prosadit nový kariérní řád pro učitele. Za to by ji někteří museli poslat do samotných pekel. Velmi bych se přimlouvala za to, aby noví ministři školství nepřicházeli se stupiditami, které otráví učitele i žáky. Učitelé mají papírů až nad hlavu, učitelství se stává úřednickou otročinou, a tak mu uniká smysl toho, proč má být. Má být o vzdělávání, případně o výchově. A na to prosím, páni ministři, nezapomínejte. A zapomeňte na to, abyste se zviditelňovali něčím, o co vám školy nestojí. O nové papíry a absurdity…

Autor: Helena Vlachová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.