PakisKrest
28.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Pákistán brutálně islamizuje křesťanky

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Islámská republika Pákistán je oficiálně sekulární stát. To znamená, že vedle sebe mohou zákonně existovat různá náboženství a samotné řízení země je odděleno od jakéhokoli náboženství. Tak by to aspoň mělo být podle definice, realita je v Pákistánu velmi jiná.

Snad ani není nutné nějak zdůrazňovat které náboženství je zde utlačováno a které je dost nechutným a brutálním utlačitelem.

V Pákistánu je poslední dobou velmi běžnou součástí křesťanského života praktika, kdy muslim unese křesťanskou dívku, často ještě dítě, znásilní ji a nutí ji jednak na přestoupení k islámu a jednak k sňatku. Vše se děje se souhlasem pákistánských soudů a policie.

Saneha Kinza Iqba

V červenci letošního roku unesl 15letou křesťanskou dívku Saneha Kinza Iqba 30letý muslim Saeed Amanat, ženatý otec čtyř dětí. Policie odmítla křesťanské rodině dívky pomoct a teprve před několika dny jim bylo umožněno vše zaprotokolovat. Saneha je nejmladší z pěti dětí 55letého protestanského pastora Morrise Masiha.

Muslimský zmetek si Sanehu vyhlídl, když byla její matka hospitalizována se zranením boků v nemocnici, kde Saeed pracoval jako ostraha. S dívkou se poznal osobně, protože ji často doprovázel navštívit matku v nemocnici. Podařilo se mu z ní vymámit kde bydlí.

V den únosu 22. července Saneha šla do kostela na ranní modlitbu, ale domů se nikdy nevrátila. Rodina byla bezmocná a několik dní neměla tušení, co se s jejich dcerou stalo. Až nějaký soused jim řekl, že ji viděl opouštět auto s několika cizinci, jeden měl být právě strážný z nemocnice Saeed. Bratr Sanehy šel na policii, ale tam s ním odmítli mluvit. Tak šel za otcem únosce, který připustil zločin svého syna. Zpočátku před zraky „starších“ z vesnice, kde žije, přislíbil, že Saneha bude vrácena domů, ale několik dní nato změnil názor. Prohlásil, že z důvodu, že jeho syn je už ženatý a má čtyři děti, pro Sanehu bude velmi těžké být akceptována rodinou. Dne 28. července tak pastor Morrise Masih obdržel telefon od únosce, který mu vyhrožoval pro případ, že by se rozhodl přivést dceru domů.

Tohle je bohužel jen jeden z podobných příběhů.

Každý rok přibližně 1000 křesťanských žen jsou uneseny, znásilněny, přinuceny ke svatbě s únoscem a také vzdát se víry a stát se muslimkami. Pokud svým únoscům utečou, policie zatkne člena rodiny nebohé dívky. Křesťanky jejich únosce znásilní, silou přinutí ke sňatku a ke konvertování k islámu. To číslo 1000 berte s rezervou, bude jich mnohem více. Tohle je číslo nahlášených případů.

Nucená manželství mají v Pákistánu dlouhaletou tradici. Dívky ve věku mezi 12 až 25 lety jsou unášeny, přinuceny konvertovat k islámu a poté donuceny vdát se za únosce nebo jeho příbuzného. Oběti jsou většinou znásilněné, někdy nuceny k prostituci a svým manželem dále znásilňovány a bity. Těm, kdo se snaží bránit je řečeno „teď jsi muslimka a odpadnutí od víry je trestáno smrtí“.

Dvě dívky, 21letá Tahira a 20letá Reema Bibi, obě pákistánské křesťanky byly 2. prosince 2015 uneseny blízko svého domova, když se spolu vracely z práce. Dva únosci je znásilnili a přinutili ke sňatku. Dne 11. února následujícího roku se podařilo Tahiře utéct. Její muslimský „manžel“ šel na policii, která okamžitě zatkla šest členů rodiny unesené dívky. Nakonec byli díky tlaku lidskoprávních organizací propuštěni. Nicméně autority přikázaly, aby Tahira byla vrácena jejímu únosci.

Úplně hned nevím, jaký způsob islamizace, k níž nutí muslimy korán, je ten nejodpornější. Jsou to vraždy, teroristické útoky a války? Je to politický islám, který vidíme růst v západoevropských zemích? Jsou to znásilnění nevinných křesťanských dívek a násilím vynucená konverze obětí?

Asi už vím. Samotný islám je to nejodpornější. A kdo by mi chtěl povídat cosi o náboženství míru, jděte na půl roku žít do Pákistánu. Ale na to nemáte koule, že?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.