forejt
5.12.2016
Kategorie: Politika

Pád Jindřicha Forejta. Video ukazuje drogy, sex a bezpečnostní riziko

Sdílejte článek:

ROBERT MALECKÝ

V nejbližším okolí dvou českých prezidentů se léta pohybuje muž, který představuje značné bezpečnostní riziko. Nahrávka, kterou má redakce HlídacíPes.org k dispozici, ukazuje šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta mimo jiné při užívání drog. 

Působení Jindřicha Forejta na Hradě v posledních týdnech provázela řada přešlapů – pozdní přílet na pohřeb slovenského prezidenta či kauzu Brady.

Problémy jsou však daleko závažnější. Součástí příběhu, který se aktuálně odehrává kolem šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta, jsou i nelegální drogy a sexuální hrátky.

Večírky ve Forejtově bytě

Informace o tom, že hradní protokolář Jindřich Forejt má skončit ve funkci, se množí od pátečního večera. Hrad je zatím stále nepotvrdil. HlídacíPes.org je právě od pátku v kontaktu s mužem, který tvrdí, že je dealerem drog a dodavatelem “sexuální společnosti” na večírky.

Redakce se vzhledem k závažnosti celé situace – možné podezření na bezpečnostní riziko v bezprostřední blízkosti hlavy státu – rozhodla video zakoupit. Nahrávky potvrzují, že Jindřich Forejt je snadno vydíratelný. Redakce je však nebude publikovat.

f1-300x220Muž redakci prodal sadu devíti videoklipů, údajně natočených ve Forejtově bytě v Praze 5.

Stejné záběry byly v uplynulých zhruba čtyřech týdnech nabízeny několika dalším redakcím. “Na trhu se to nabízí už asi měsíc a půl. Nabídku jsme dostali i my,” říká šéfredaktor bulvárního webu Extra.cz Josef Šťastna.

Forejt je muž, který má již více než deset let velmi blízko hned ke dvěma českým prezidentům – Miloši Zemanovi a jeho předchůdci Václavu Klausovi.

Podle bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka je bezpečnostní riziko mimořádné. “Bezpečnostní riziko je hlavně to, že takové věci vůbec dělá,” říká Randák k užívání drog. “Vysoce postavený státní úředník nemůže mít v takovém případě vůbec bezpečnostní prověrku,” dodává s tím, že hlavní problém je vydíratelnost.

Forejt je a byl u všeho podstatného, co se na Hradě na nejvyšší úrovni odehrávalo, počítalo se s ním navíc jako s budoucím velvyslancem ve Vatikánu.

Forejta prezident Zeman představil papeži Františkovi loni v dubnu při návštěvě Vatikánu a Říma při audienci jako „nejdůležitějšího, hluboce věřícího člověka a, doufám, že budoucího velvyslance ve Vatikánu“.

Na druhou stranu není zřejmé, zda se kolem hradního protokoláře pouze nerozehrála zpravodajsko-mediální hra, která má vést k jeho konci.

Je to hra, v níž jsou některá fakta zřejmá, jiná zastřená.

Natáčeno “do šuplíku”

f3-273x300Série videoklipů ukazuje Jindřicha Forejta – polonahý, s odhaleným přirozením šňupe bílou látku a oddává se masturbaci.

V místnosti je přítomen ještě jeden člověk, který vše skrytě natáčí.

Klipy působí dojmem, že jsou cíleně natáčeny se záměrem “budoucího použití”. Kameraman natáčí detaily bytu, osobní věci, z dokladů vytahuje Forejtovy oficiální hradní vizitky.

Na záběrech je vidět i kreditní karta Kanceláře prezidenta republiky, vydaná UniCredit Bank na Forejtovo jméno. Zvlášť vyfocený je i typický Forejtův pečetní prsten.

Hrad: Zatím bez komentáře

Jako fakt je třeba brát, že situace kolem Forejta je vážná. Jeho hradní kancelář je zapečetěna.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček odmítl jakékoli personální změny komentovat, nicméně je ani nevyvrátil. “Média v případě p. ředitele Forejta odkazují jen na anonymní zdroje. Na ty nereaguji. Personální změny komentuji až v okamžiku, kdy jsou,” uvedl na twitteru.

Na přímý dotaz redakce, zda Hrad ví o existenci videa, Ovčáček věc dále nerozváděl. “K velmi probírané mediální otázce pana ředitele Forejta jsem dnes řekl vše, co jsem říci chtěl,” odepsal v SMS na dotaz HlídacíPes.org. Kancléř Vratislav Mynář nezvedal telefon.

Forejt je podle informací médií mimo kancelář, údajně doma, nemocný.

Není vůbec zřejmé, zda muž obcházející redakce je skutečně dealerem drog, jak tvrdí. Neexistuje ani důkaz o tom, že to byl on, kdo videa natočil.

Svou roli může hrát i to, že o vliv na prezidenta Zemana se již delší dobu Forejt přetahuje se Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým a kancelářem Vratislavem Mynářem.

ZDROJ: Robert Malecký, hlidacipes.org

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 737,- Kč
Vybráno 50.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 588 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...