kocovinacr
10.10.2016
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Pachutě povolební kocoviny

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Není snad výmluvnějšího zhodnocení právě proběhnuvších voleb než neuvěřitelně naduté prohlášení soudruha ministra Pelikána za ANO: „Lidé necítili potřebu přijít k volbám protestovat, mlčící nepřítomná většina dala najevo, že je spokojená a není důvod věci měnit.“

Alespoň víme jak o ovčanech panstvo uvažuje. Žádná sebereflexe, žádný kritický pohled na současný stav politické scény, žádná úvaha nad tím, že lidi jsou prostě z politiky totálně znechuceni. Volič je hlupák, kterému jen podstrčíme nějakou koblihu nebo pilinový párek zadarmo a ten je tak nadšený, že místo do volební místnosti zamíří do nejbližší knajpy, aby prolil hlavu ještě nezdraženou desítkou před zavedením EET a spokojeně čekal až soudruh předseda zakroutí krkem buržoazii.

Opravdu je mi záhadou, že toto lidem nevadí. Že z nich dělají otevřeně tupé stádo a prochází jim to. Copak může někdo se zbytky zdravého rozumu ještě věřit Babišově politice „Všetci kradnú, zatočím s korupčníky, pomáhám podnikatelům, přidám důchodcům, postavím školy, jedinej já jsem poctivej … bla, bla, bla“? Pokrytecké politice falešných marketingových keců a prázdných líbivých hesel, která ponejvíce připomíná propagandistickou mašinérii fašistů a komunistů, ale stejně jako u nich skrývá pro občany jen otrocké postavení nesvéprávných, robotujících a na státu závislých nevolnících?

Jak tedy interpretovat výsledky voleb? Český volič podceňuje nebezpečí, které současná situace akceleruje. Svým postojem nevolit nahrává vládnoucí „elitě“ do karet. Je evidentní, že k urnám přichází povětšinou jen ti nějak zainteresovaní na výsledku. V konečném důsledku to znamená, že na celé čáře vítězí Národní fronta složená z kariéristů (ANO), softbolševiků (ČSSD), hardbolševiků (KSČM) a klientelisticky zaháčkovaných politických matadorů, kteří si udělali ze „služby veřejnosti“ dobré živobytí. Bez hlasů tří čtvrtin nevoličů se však tento zabetonovaný blok nepodaří prorazit nikdy.

Je obrovským omylem si myslet, že právě Babišovo ANO je mezi tímto nějakým svěžím vánkem. Kdo se podívá na personální osazení ANOfertu, vidí mnoho „odložených“ politiků z jiných stran, pofidérních celebrit nakoupených šéfem hnutí kvůli dobře prodejnému ksichtu a hodně užitečných idiotů, kterým velký spasitel dal celkem pohodovou práci za erární peníz. Všechny spojuje jen vidina moci a peněz, neboť nějaká idea, či programová myšlenka to být nemůže. V hnutí ANO neexistuje, nikdy nebyla a nikdy nebude. Místo toho zde totiž platí evangelia svatého Andreje.

Vítězná partaj z těchto voleb tedy ponejvíce připomíná sociální demokracii v době, kdy se předsedou stal Zeman. I on měl tehdy charisma lidového bojovníka za lepší svět, neoprávněně na politické scéně ustrkovaného. I k němu po nasátí správného větru najednou přišlo mnoho nových soudruhů, kteří v sobě najednou objevili neobyčejné schopnosti k vedení společnosti. I Zeman je koučoval jako malé žáčky, rozdával koryta za odměnu a na tomto principu stvořil úspěšnou stranu. A také nějaký čas vítězil.

Otázka však zní, zdali se dnešní Babišův podobný slepenec odpadlíků, celebritek a dojičů erárních peněz dokáže vypořádat se stále větším přívalem moci a vlivu. Socani svoji politickou existenci mohou alespoň kamuflovat nějakou historií a ideologickým předstíráním boje za sociální fungující stát. Svědci Burešovi nemají ani jedno. Jejich jedinou společnou ideou je zaparkování ve státem placeném teplém křesle. A to bude kámen úrazu, problém, který tomuto pytli politických blech začne dělat problémy. Neboť mnoho je povolaných, ale málo vyvolených. To může ukočírovat jen diktátor.

Andrej Babiš se tedy dnes usmívá do kamer, ale jeho situace není tak růžová jak se zdá. Naordinoval svému hnutí politiku „Proti všem“ a to už se projevuje jako první taktická chyba jeho jinak celkem dobře promyšleného plánu. Ve vládní koalici si jdou po krku pomalu víc jak Topolánek s Paroubkem neblahé paměti a celkem dosti je nyní znát i všeobecná nechuť skládat krajské koalice s ANO. Bude muset hrát vabank. Zřejmě asi znovu zvolí zemanovskou taktiku pokračování boje. Pokud by nechal v krajích opozici se vyřádit a sám se stáhne do ulity ublíženého a nepochopeného všespasitele, vrátí se mu to v příštích parlamentních volbách funkcí premiéra. Dokáže však potlačit natěšené ego svých nosičů vody?

To nám ukážou nejbližší dny. Lidem svobodomyslným, na státu nezávislým, produktivním a reálné hodnoty tvořícím se však nerýsuje nijak lepší budoucnost. To je jisté. Když sečteme a podtrhneme výsledky voleb, opět můžeme jen konstatovat že socialisticky přituhlo. A vítězství ANO tomu dává ještě další děsivý rozměr. Nejen, že se musíme vypořádat s politickými ataky socialistů a neomarxistů všech barev, nyní je jasné, že pevné místo na výsluní si našel i oligarchistický fašismus. Babiš totiž není, pane Václave Moravče, lídr pravice, jak se nám snažíte namluvit ve veřejnoprávní, masově názorotvorné mluvící bedně, ale téměř učebnicový příklad korporátního socialisty, který zneužívá svého postavení, moci a vlivu na prospěch vlastní „firmy“, která je vlastně jen krytím pro (i zákonem posvěceného) odklánění z erárního penězovodu. Kdopak to vymyslel a uvedl do praxe ve 30. letech minulého století takový systém hospodaření? Kam to spějeme?

Věřte, že mi opravdu nečiní sebemenší potěšení zde opakovaně vystupovat jako nějaký špatný prorok temných vizí budoucnosti, ale mám pocit, že pokud se do příštího roku neprobudí ona tiše doma mručící a nadávající nevolební většina, skončí veškerá selanka, na kterou si s námi mainstreamová mocenská „elita“ a média „demokraticky“ hrají. Jsme na cestě k fašisoidní socialistické propasti a brzy nebude příležitost k návratu.

Rýsující se spojení moci premiéra Babiše a jeho politického odrazu v zrcadle na Hradě, při jednobarevné vládě ANOfertu či v koalici s komunisty po parlamentních volbách 2017 může probíhající salámový proces znevolničení nevyvolených, nekolaborujícíh s mocí, náramně urychlit. Pak už bude nejspíše pozdě na to si říkat proč jsem něco neudělal, když nám ukrajovali z občanských svobod, když nám zaváděli cenzuru, když likvidovali živnostníky a malé podnikatele, když nám brali právo, ohýbali zákony, zdaňovali na morek kosti, „ouřednicky“ šikanovali, regulovali a z pozice moci kriminalizovali či falešně nenávistně nálepkovali.

Nebo snad ty děsivě tikající hodiny slyším jenom já a zbytečně zveličuji? Necestuji většinové volební masy jen mezi neobolševickým panoptikem? Je Andy Nebureš přeci jen ten hodný chalan miliardár, který nebyl estébák, u komunistů jen kvůli mamince, politická angažovanost mu v podnikání škodí, rozdává z vlastního hnízda a myslí to s námi opravdu lépe? Je nám tak dobře, že si to ani neuvědomujeme? Má pravdu ministr Pelikán a mě se to všechno okolo jenom zdá?

bloger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 54 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.