kocovinacr
10.10.2016
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Pachutě povolební kocoviny

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Není snad výmluvnějšího zhodnocení právě proběhnuvších voleb než neuvěřitelně naduté prohlášení soudruha ministra Pelikána za ANO: „Lidé necítili potřebu přijít k volbám protestovat, mlčící nepřítomná většina dala najevo, že je spokojená a není důvod věci měnit.“

Alespoň víme jak o ovčanech panstvo uvažuje. Žádná sebereflexe, žádný kritický pohled na současný stav politické scény, žádná úvaha nad tím, že lidi jsou prostě z politiky totálně znechuceni. Volič je hlupák, kterému jen podstrčíme nějakou koblihu nebo pilinový párek zadarmo a ten je tak nadšený, že místo do volební místnosti zamíří do nejbližší knajpy, aby prolil hlavu ještě nezdraženou desítkou před zavedením EET a spokojeně čekal až soudruh předseda zakroutí krkem buržoazii.

Opravdu je mi záhadou, že toto lidem nevadí. Že z nich dělají otevřeně tupé stádo a prochází jim to. Copak může někdo se zbytky zdravého rozumu ještě věřit Babišově politice „Všetci kradnú, zatočím s korupčníky, pomáhám podnikatelům, přidám důchodcům, postavím školy, jedinej já jsem poctivej … bla, bla, bla“? Pokrytecké politice falešných marketingových keců a prázdných líbivých hesel, která ponejvíce připomíná propagandistickou mašinérii fašistů a komunistů, ale stejně jako u nich skrývá pro občany jen otrocké postavení nesvéprávných, robotujících a na státu závislých nevolnících?

Jak tedy interpretovat výsledky voleb? Český volič podceňuje nebezpečí, které současná situace akceleruje. Svým postojem nevolit nahrává vládnoucí „elitě“ do karet. Je evidentní, že k urnám přichází povětšinou jen ti nějak zainteresovaní na výsledku. V konečném důsledku to znamená, že na celé čáře vítězí Národní fronta složená z kariéristů (ANO), softbolševiků (ČSSD), hardbolševiků (KSČM) a klientelisticky zaháčkovaných politických matadorů, kteří si udělali ze „služby veřejnosti“ dobré živobytí. Bez hlasů tří čtvrtin nevoličů se však tento zabetonovaný blok nepodaří prorazit nikdy.

Je obrovským omylem si myslet, že právě Babišovo ANO je mezi tímto nějakým svěžím vánkem. Kdo se podívá na personální osazení ANOfertu, vidí mnoho „odložených“ politiků z jiných stran, pofidérních celebrit nakoupených šéfem hnutí kvůli dobře prodejnému ksichtu a hodně užitečných idiotů, kterým velký spasitel dal celkem pohodovou práci za erární peníz. Všechny spojuje jen vidina moci a peněz, neboť nějaká idea, či programová myšlenka to být nemůže. V hnutí ANO neexistuje, nikdy nebyla a nikdy nebude. Místo toho zde totiž platí evangelia svatého Andreje.

Vítězná partaj z těchto voleb tedy ponejvíce připomíná sociální demokracii v době, kdy se předsedou stal Zeman. I on měl tehdy charisma lidového bojovníka za lepší svět, neoprávněně na politické scéně ustrkovaného. I k němu po nasátí správného větru najednou přišlo mnoho nových soudruhů, kteří v sobě najednou objevili neobyčejné schopnosti k vedení společnosti. I Zeman je koučoval jako malé žáčky, rozdával koryta za odměnu a na tomto principu stvořil úspěšnou stranu. A také nějaký čas vítězil.

Otázka však zní, zdali se dnešní Babišův podobný slepenec odpadlíků, celebritek a dojičů erárních peněz dokáže vypořádat se stále větším přívalem moci a vlivu. Socani svoji politickou existenci mohou alespoň kamuflovat nějakou historií a ideologickým předstíráním boje za sociální fungující stát. Svědci Burešovi nemají ani jedno. Jejich jedinou společnou ideou je zaparkování ve státem placeném teplém křesle. A to bude kámen úrazu, problém, který tomuto pytli politických blech začne dělat problémy. Neboť mnoho je povolaných, ale málo vyvolených. To může ukočírovat jen diktátor.

Andrej Babiš se tedy dnes usmívá do kamer, ale jeho situace není tak růžová jak se zdá. Naordinoval svému hnutí politiku „Proti všem“ a to už se projevuje jako první taktická chyba jeho jinak celkem dobře promyšleného plánu. Ve vládní koalici si jdou po krku pomalu víc jak Topolánek s Paroubkem neblahé paměti a celkem dosti je nyní znát i všeobecná nechuť skládat krajské koalice s ANO. Bude muset hrát vabank. Zřejmě asi znovu zvolí zemanovskou taktiku pokračování boje. Pokud by nechal v krajích opozici se vyřádit a sám se stáhne do ulity ublíženého a nepochopeného všespasitele, vrátí se mu to v příštích parlamentních volbách funkcí premiéra. Dokáže však potlačit natěšené ego svých nosičů vody?

To nám ukážou nejbližší dny. Lidem svobodomyslným, na státu nezávislým, produktivním a reálné hodnoty tvořícím se však nerýsuje nijak lepší budoucnost. To je jisté. Když sečteme a podtrhneme výsledky voleb, opět můžeme jen konstatovat že socialisticky přituhlo. A vítězství ANO tomu dává ještě další děsivý rozměr. Nejen, že se musíme vypořádat s politickými ataky socialistů a neomarxistů všech barev, nyní je jasné, že pevné místo na výsluní si našel i oligarchistický fašismus. Babiš totiž není, pane Václave Moravče, lídr pravice, jak se nám snažíte namluvit ve veřejnoprávní, masově názorotvorné mluvící bedně, ale téměř učebnicový příklad korporátního socialisty, který zneužívá svého postavení, moci a vlivu na prospěch vlastní „firmy“, která je vlastně jen krytím pro (i zákonem posvěceného) odklánění z erárního penězovodu. Kdopak to vymyslel a uvedl do praxe ve 30. letech minulého století takový systém hospodaření? Kam to spějeme?

Věřte, že mi opravdu nečiní sebemenší potěšení zde opakovaně vystupovat jako nějaký špatný prorok temných vizí budoucnosti, ale mám pocit, že pokud se do příštího roku neprobudí ona tiše doma mručící a nadávající nevolební většina, skončí veškerá selanka, na kterou si s námi mainstreamová mocenská „elita“ a média „demokraticky“ hrají. Jsme na cestě k fašisoidní socialistické propasti a brzy nebude příležitost k návratu.

Rýsující se spojení moci premiéra Babiše a jeho politického odrazu v zrcadle na Hradě, při jednobarevné vládě ANOfertu či v koalici s komunisty po parlamentních volbách 2017 může probíhající salámový proces znevolničení nevyvolených, nekolaborujícíh s mocí, náramně urychlit. Pak už bude nejspíše pozdě na to si říkat proč jsem něco neudělal, když nám ukrajovali z občanských svobod, když nám zaváděli cenzuru, když likvidovali živnostníky a malé podnikatele, když nám brali právo, ohýbali zákony, zdaňovali na morek kosti, „ouřednicky“ šikanovali, regulovali a z pozice moci kriminalizovali či falešně nenávistně nálepkovali.

Nebo snad ty děsivě tikající hodiny slyším jenom já a zbytečně zveličuji? Necestuji většinové volební masy jen mezi neobolševickým panoptikem? Je Andy Nebureš přeci jen ten hodný chalan miliardár, který nebyl estébák, u komunistů jen kvůli mamince, politická angažovanost mu v podnikání škodí, rozdává z vlastního hnízda a myslí to s námi opravdu lépe? Je nám tak dobře, že si to ani neuvědomujeme? Má pravdu ministr Pelikán a mě se to všechno okolo jenom zdá?

bloger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
66 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.