zakazprodeje
30.12.2016
Kategorie: Politika

Pachatelé dobra prostě musí rozesrat všechno

Sdílejte článek:

PETR ZÁVLADSKÝ

Ti naši juris-machři, v oblečcích od Armagniho, když se rozhodli vysrat zase další dobro, tentokrát prodavačkám o svátcích, s drzým čelem tvrdili, že samozřejmě stejná věc existuje i v okolních zemích. Jen si jaksi pozapomněli zjistit, s jakými dopady.

Nebudu pro tento okamžik zabředávat do dokazování, že jde o brutální vlomení se do soukromého podnikání, ani do toho, jaké hospodářské škody svým čerstvým hovnem způsobili. To shrnu jednou větou: neustále fňukají, jak zde v porovnání s bývalým západem lidé berou nízké mzdy, důchodci nemohou jezdit na dovolenou na Mallorcu, ale obratem a stejnou hubou trvale rozvracejí svými psychedelickými předpisy a zákazy segmenty ekonomiky, kde zdroje vznikají.

Ale zpět k tomu Rakousku, kterým se (údajně) inspirovali. Ano, Rakousko (mimochodem, od války trvale v rukou socialistů a lidovců) zavedlo omezení prodeje o svátcích a nedělích údajně z náboženských a sociálních důvodů. Jenže ve skutečnosti byl (jako zde) ten původní motiv jen zastíracím pláštíkem. Jaký to tam nakonec vzalo konec? Inu jako vždy (a i zde) jen vytvořilo systém, z nějž těží jen ti „rovnoprávnější“.

Rakušané samozřejmě zakazovali trošku jinak, ale princip je stejný: vybrané prodejny jsou o víkendech a svátcích prostě postiženy nějakou restrikcí. Výsledkem je to, že např. v trafice se ve státem vybraných dnech natahají mezi regály tu ozdobné, tu obyčejné provazy, které oddělí zakázaný tovar od tovaru povoleného. Cizinci se mezi provazy proplétají a sápou po prohibovaném zboží jsouce okřikováni nerudnými, nepochybně odborově organizovanými prodavači ve mzdě.

Vtipní rakouští socialisté totiž blahosklonně povolili například na nádraží prodej proviantu určenému k cestování. Jak se to pozná, je leckdy poněkud obtížné. Žiletky neprodat, housku prodat. Z čehož odvozeně: například houska určená k slupnutí ve vlaku je povolena, houska k domácímu stolu patrně nepřipadá v úvahu.

Paradoxní je, že jak před provazem, tak za provazem jsou stejné knihy, stejné časopisy — ono totiž nikomu není zcela jasné, které je které. Takže aby se byrokratický vůl nažral, někam se natáhne špagát a švejkovsky se vyhoví stupidnímu předpisu.

Původně totiž bylo stanoveno, že to, co se prodává na nádraží, je cestovní proviant. Jenže najednou si nádražní prodejci rozšířili sortiment o to, co se jinde prodávat nesmělo. A hned vyrukovali socialističtí aktivisté, z hloubi duše nenávidící volný a svobodný obchod, nedej bože soukromé podnikání a začali poukazovat na to, že prodej (řekněme) čisticích prostředků je obcházením zákona a rozhodně nejde o cestovní potřebu.

Že to je bláznivé? No jistě. Tak to míněno nebylo. Jenže jako v Česku byl předložen zákon, který měl jakoby vyjít vstříc chudákům věřícím, kterým zlý nevěřící kapitalista nedovolil jít v neděli na mši. A pak se ukázalo, že šmahem zakázat obchod nejde, udělaly se nějaké výjimky pro privilegované, pak výjimky z výjimek a výsledkem je chaos, který nutně nastane i zde.

U nás můžeme například čekat prvoplánovou obranu obchodníků tak, že provazy vymezí ve vybrané dny plochu menší, než 200 m2 a zbytek prodejny deklarují jako skladové prostory. Pak nutně bude následovat dohadovací kolečko s úřady, které se budou ohánět kolaudačními rozhodnutími a stavebními plány, zatímco obchodníci budou kontrovat, že je jejich právem provádět ve svých provozovnách taková opatření, která vyhovují momentálním potřebám.

A zase se přijde na další detail, který si zákonoser neuvědomil a tak dále až do zblbnutí všech.

V Rakousku třeba výjimka obdařila například benzinová čerpadla, takže netrvalo dlouho a nastěhovaly se do nich základní potraviny — pečivo, mléko, hygienické potřeby a další doplňkové prodeje. Vídeň se tak zbavila široké konkurence různých obchodníků a svěřila omezený monopol v zásobování obyvatel čerpadlářům. No a s omezením konkurence se stalo co, milé děti? No ceny raketově vystřelily nahoru, milé děti. Takže soudruzi si udělali co, milé děti? No nasrali si do bot (milé děti). Chtěli výhody pro jednu skupinu a mají drahotu a zmatek pro všechny.

A kdo získal výhody výjimky v Česku (milé děti)? No přeci nádražní prodejny (ó, jak jsou ti socialisté internacionální), čerpací stanice, obchody do 200 m2 (žádná sláva — většina obyčejných samoobsluh je větších), lékárny, apod.

Takže to vůbec nebylo tažení namířené proti hytlermarketům a za zájmy nebohých prodavaček (kterých se nikdo neptal). Jedná se o soustředěné a cílené tažení proti soukromému podnikání, z něhož budou vyňati privilegovaní, kteří si teprve teď začnou mastit kapsy. A zaplatí to ve finále ti chudí, nejen snížením komfortu, ale hlavně vyššími cenami do kapes korporátů.

Jo a ty chudinky prodavačky? No ty si to pěkně tvrdě odpracují ve všední dny, kdy budou nuceny dohánět ztracené tržby z víkendů a svátků, ale tentokrát už bez příplatků za svátky.

Samozřejmě. Ale nikdo z těch, kteří to opatření nyní schvalují, se nezamýšlí nad trendem. Tohle je jednotlivost, která se dá nějak podat, vysvětlit. Pak přijde druhá, která se nějak podá, vysvětlí, zakamufluje. Atd. Jenže potichoučku, polehoučku se tak vrací totalita. Kolečko za kolečkem svobody mizí a nastupuje stát, příkazy, zákazy, restrikce, drakonické pokuty. Až nakonec nezbude nic. Stádo poslušných otroků, kteří se budou divit, jak se to mohlo stát. Nevidí dnes, že to, co se jim zdálo tak lidské k jedněm, jim samým zítra nečekaně vpadne do zad. Svoboda, která zmizí naráz, vyvolá prudký odpor. Svoboda, ukrajovaná po kolečkách, mizí záludněji. A to lidé nevidí. Žel.

Socialisti všech barev, táhněte už do hajzlu!

ZDROJ: PeTaX

bloger_963

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 147 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.